برای ساخت رزومه انگلیسی چرا از سایتهای استخدامی استفاده نکنیم؟

0
183

آیا شما هم برای ساخت رزومه انگلیسی حرفه ای از پلتفرم رزومه ساز سایتهای استخدامی استفاده میکنید؟ سایتهای استخدامی معروف ایرانی بزرگ‌ترین شاهراه های کاریابی بین المللی ایران است و ماهانه بیش از ۲ میلیون بیننده از ۲۰ استان ایران دارد. اگر شما هم به دنبال کار هستید شاید بهتر باشد با توجه به تعداد زیاد کسانی که به دنبال استخدام کردن هستند از این سرویس استفاده کنید. برای این کار بهتر است رزومه خود را در این سایتها آپلود کنید تا در دیتابیس این سرویس وجود داشته باشد و استخدام‌کنندگان به راحتی بتوانند به رزومه شما دسترسی داشته باشند و در زمان صرفه‌ جویی کنید.

اگرچه سایتهای استخدامی معروف ایرانی در زمینه پیدا کردن فرصت‌های شغلی بین المللی به خوبی عمل می‌کند ولی رزومه‌ساز این سرویسها جهت ساخت رزومه انگلیسی کمبودهای جدی‌ای دارد که می‌تواند به قیمت از دست رفتن موقعیت شغلی شما تمام شود. ما در این مقاله به مشکلات این رزومه‌ساز می‌پردازیم و به تعدادی از جایگزین‌های این سرویس اشاره خواهیم کرد.

آیا باید از رزومه‌ساز سایتهای استخدامی استفاده کرد؟

کارشناسان منابع انسانی می‌گویند شما باید برای عملکرد بهتر رزومه خود را در سایتهای استخدامی بارگذاری کنید ولی اینجا می‌خواهیم به دلایلی که نباید از قابلیت رزومه‌ساز این سرویس استفاده کرد بپردازیم. در این رزومه‌ساز شما می‌توانید اطلاعات، توانایی‌ها، تجربه‌های کاری و … خود را وارد کنید و ساخت رزومه انگلیسی را تحویل بگیرید که برای استفاده کردن در موقعیت‌های شغلی مختلف استفاده کنید.

نبود قابلیت بهینه‌سازی ATS

امروزه بیشتر شرکت‌های مدرن از سیستمی به نام ATS (سیستم رهگیری متقاضیان) استفاده می‌کنند. این سیستم به استخدام‌کنندگان این امکان را می‌دهد تا رزومه‌ها را بررسی کنند و مواردی که دارای قابلیت‌های مورد نیاز برای موقعیت شغلی مورد نظر هستند را انتخاب کنند.

حدود ۷۵ درصد رزومه هایی که با ساخت رزومه انگلیسی رزومه سازها تهیه میشوند ، به دلیل این که در قالب درستی نوشته نشده‌ یا از کلمات کلیدی درستی استفاده نکرده‌اند در همان ابتدا توسط این سیستم رد می‌شوند. سیستم ساخت رزومه سایتهای استخدامی با سیستم‌های ATSمحور سازگاری چندانی ندارد. تعداد زیادی از کاربران ازساخت رزومه انگلیسی تهیه شده توسط سایتهای استخدامی برای دیگر وب‌سایت‌ها و سرویس‌های کاریابی نیز استفاده می‌کنند که می‌تواند مشکل ساز شود. منبع این موضوع اینجا میباشد.

اولین مشکل این است که سایتهای استخدامی به شما اجازه بهینه‌سازی کلمات کلیدی را نمی‌دهد. مشکل بعدی دانلود فایل‌های رزومه با فرمت PDF است که می‌تواند برای کارکرد سیستم‌های ATS مشکلاتی ایجاد کند. اکثر رزومه های تهیه شده با پلتفرم های ساخت رزومه انگلیسی ارسالی باید با فرمت ورد مایکروسافت ارسال شوند؛ مگر این که استخدام‌کننده از شما بخواهد رزومه‌تان را با فرمت PDF ارسال کنید.

قالب رزومه‌های سایتهای استخدامی خسته‌کننده است

هرچند تبدیل کردن رزومه به یک اثر هنری کار عاقلانه‌ای به نظر نمی‎‌رسد ولی ساخت رزومه انگلیسی شما باید تا حدی به چشم بیاید. قالب‌های رزومه ای سایتهای استخدامی به شدت ساده هستند. زمانی که یک مسئول بخش استخدام روزانه صدها رزومه را بررسی می‌کنند؛ رزومه شما باید توجه‌اش را جلب کند.

گزینه‌های محدود

آخرین دلیلی که نباید از این سرویسها استفاده کنید ارائه گزینه‌های محدود است. این سرویس قالب‌های محدودی را با ترتیب زمانی به کاربران ارائه می‌کند که ممکن است باب میل تمام کسانی که به دنبال شغل هستند نباشد. در حال حاظر سه روش قابل اعتماد برای تنظیو و ساخت رزومه انگلیسی وجود دارد:

  1. ترتیب زمانی معکوس
  2. کارکردی
  3. ترکیبی

هر سه این روش‌ها تاثیر خوبی روی خواننده می‌گذارند. سیستم‌ها، نرم‌افزارها و افراد بررسی‌کننده رزومه با استفاده از این قالب‌ها کار راحت‌تری دارند و و این قالب‌ها را ترجیح می‌دهند. اطلاعات مهم در این سه روش بهتر به چشم می‌آیند و شانس به دست آوردن فرصت مصاحبه را برای شما بالاتر می‌برند. این که کدام یک از این سه گزینه برای شما مناسب‌تر است به سابقه کاری، تجربه، و موقعیت شغلی مد نظر شما بستگی دارد.

جمع‌بندی

در صورتی که می‌خواهید در سایتهای استخدامی به دنبال کار بگردید باید رزومه‌ خود را نیز برای نتیجه بهتر آپلود کنید ولی اگر می‌خواهید از رزومه‌سازهای این قبیل سایتها بمنظور ساخت رزومه انگلیسی استفاده کنید، گزینه‌های محدودی برای شخصی‌سازی دارید و قالب رزومه‌های این سایت با باقی سیستم‌های ATS سازگار نیست. اگر سراغ رزومه‌ای که خودتان ساخته‌اید بروید و از کلمات کلیدی زیادی استفاده کنید احتمالا شانس موفقیت بیشتری خواهید داشت. ما توصیه میکنیم که از خدمات اولین مرکز رزومه نگاری در ایران به اسم رزومه پرو resumepro.ir استفاده کنید که رزومه های نگارشی شان دارای گارانتی دعوت به مصاحبه های استخدامی میباشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر روی لینک زیر کلیک کنید.

منبع : https://resumepro.ir/resume-writing-services/english-resume/

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید