اخبار تکنولوژی و فناوری اطلاعات

نسخه نهایی اندروید 8 اوریو برای گلکسی S8 و S8 پلاس عرضه شد

0 2,242

سامسونگ از 5 ماه پیش نسخه آزمایشی یا بتای اندروید 8 اوریو را برای گلکسی S8 و S8 پلاس عرضه کرده بود تا دوست داران این سیستم عامل قبل از عرضه نسخه نهایی اندروید 8 را تجربه کنند. همین اخیرا هم نسخه بتای پنجم آن هم معرفی شد که خالی از مشکل و اشکال نبود. و از خالی شدن باتری تا هنگ کردن و… جزو باگ های این سیستم عامل محسوب می شدند.

ولی مثل اینکه سامسونگ بلخره می خواهد نسخه های بتا را جمع آوری کند و به عرضه یک نسخه نهایی و پایدار برای تمامی مدل های گلکسی S8 و S8 پلاس بپردازد. در جدید ترین اخبار لیست مجوز های لازم برای ورژن های مختلف سری گلکسی اس 8 منتشر شده است که نشان می دهد سامسونگ در حال آماده سازی نسخه نهایی سیستم عامل خود است.

سامسونگ تا پایان ژانویه این رام را برای کشور ها و مناطق مختلف جهان از جمله هند و سنگاپور, اروپا, کره جنوبی ,اروپا و بخش هایی از آسیا منتشر خواهد کرد. البته سامسونگ وعده داده که نسخه بین المللی گلکسی S8 و S8 پلاس هم به زودی اندروید 8 اوریو نسخه نهایی را دریافت خواهد کرد.

همچنین روند متوقف شدن نسخه های بتای اندروید 8 برای این دو مدل در تاریخ 15 ژانویه رخ خواهد داد و این با اطلاعات منتشر شده در بالا همخوانی دارد. چون تا نسخه پایداری از این سیستم عامل در دسترس قرار نگیرد نمی توان نسخه های بتا را متوقف کرد. دقیقا این کار را سامسونگ برای اندروید 7 نوقا هم تکرار کرد و در همین تاریخ سال گذشته نسخه نهایی آن را برای پرچمداران خود عرضه کرد.

درست است که هنوز گوشی های زیادی با اندروید 8 اوریو در بازار وجود ندارد اما سامسونگ هم زمان آپدیت محصولات خود را بیش از حد کش می دهد که موجب نارضایتی کاربران خواهد شد. البته شاید این طولانی شدن پروسه به روز رسانی را سامسونگ برای رفع همه باگ ها و اشکالات سیستم عامل در نظر می گیرد.