اخبار تکنولوژی و فناوری اطلاعات

راه اندازی سرویس اخبار مشترکین توسط اپل

0 721

ماه گذشته شرکت اپل ” مجله Netflix ” را از آن خود ساخت و گفته می شود که این شرکت در پی راه اندازی سرویس خبری ویژه برای خود می باشد. به گزارش بلومبرگ اپل قصد دارد که مجله خبری ویژه خود را به همراه 200 مجله دیگر با قیمت 9/99 دلار در ماه ارایه دهد.
گفته می شود که اپل قصد دارد که سال آینده یک اپلیکیشن خبری را به بازار ارایه کند و کاربران برای استفاده از این آپ ملزم به پرداخت هزینه اشتراک می باشند و بخشی از درآمد حاصله از این آپ میان ناشران مجله تقسیم خواهد شد.
اپل قبلا نیز یک روش مشابه را امتحان کرده بود و اپلیکیشن Newsstand خود را در جهت منافع آپ خبری خود لغو کرده بود و از اپلیکیشن اصلی فقط جهت ارایه دادن نسخه های دیجیتال روزنامه ها و مجلات استفاده می کرد. همچنین این شرکت قبلا با News Corporation برای ایجاد انتشارات خبری مخصوص آیپد به نام Daily همکاری کرده بود. گفتنی است که Daily بعد از دو سال توسط News Crop به دلیل نداشتن مخاطب تعطیل شد و نیوز کورپ علت بستن Daily را ایجاد یک مدل تجاری پایدار و پر مخاطب اعلام کرد. به نظر می رسد که در این اقدام تازه اپل سعی دارد که برای چندین مجله مختلف اشتراک ارایه دهد و چیزی شبیه سرویس موسیقی خود که بسیار هم موفقیت آمیز بود، اینبار برای مجلات ارایه دهد. به گفته بلومبرگ اپل قصد دارد که بخشی از درآمد حاصل از این سرویس خبری را به ناشران اختصاص دهد اما مشخص نیست که چه درصدی از درآمد را برای آنها در نظر خواهند گرفت. در حال حاضر 15 درصد از درآمدهای اپل از حق اشتراک اپلیکیشن های آپ استور بدست می آید، همچنین 30 درصد از درآمد این شرکت ناشی از فروش اپلیکیشن ها می باشد.