اخبار تکنولوژی و فناوری اطلاعات

مونتاژ هیوندای النترا جدید, آزرا 2018, و i30 توسط کرمان موتور در سال 97

0 2,828

برند هیوندای یکی از محبوب ترین محصولات وارداتی در بازار ایران محصوب می شود که توسط نماینده رسمی این شرکت در ایران یعنی کرمان موتور وارد ایران می شدند. حال با بخشنامه جدید واردات خودرو وزارت صنعت معدن و تجارت و افزایش تعرفه خودرو های وارداتی و گران شدن محصولات هیوندای در ایران این شرکت به این فکر افتاده که رویه خود را در این بازار تغییر دهند و روی به مونتاژ خودرو های خود در داخل کشور بیاورد تا قیمت تمام شده آن ها کاهش و تعرفه واردات شامل حال آنها نشود.

مونتاژ محصولات هیوندای در ایران

هیوندای البته قصد ندارد تمام خودرو های خود را به این صورت در ایران تولید کند و تنها برخی از مدل هایی که فروش خوبی را در این بازار و بازار جهانی تجربه کرده اند مونتاژ خواهند شد.

معاونت بازاریابی و فروش شرکت کرمان موتور آقای اکبری درباره دور اول مونتاژ این شرکت گفتند در برنامه ما برای اولین محصول خودرو هیوندای النترا جدید در دستور کار قرار گرفته است و این خودرو برای سال 97 با قیمتی برابر با 150 میلیون وارد بازار و به مشتری تحویل داده خواهد شد.

در صورت مونتاژ این خودرو اختلاف قیمتی بسیار زیادی بین مدل وارداتی و مونتاژ شده به وجود خواهد آمد که این اختلاف قیمت به خاطر تعرفه جدید مواردات خودرو خواهد بود. بعد از خودرو هیوندای النترا جدید نوبت به هیوندای توسان می رسد که توسط کرمان موتور مونتاژ و با قیمتی خوب وارد بازار شود.

همچنین در آینده نزدیک مونتاژ نسل جدید هیوندای سانتافه هم در دستور کار قرار دارد این در حالی است که خودرو های جدید هیوندای آرزا 2018 , هیوندای کونا و هیوندای i30 جدید هم توسط این کشور به داخل ایران وارد خواهند شد.

کرمان خودرو در ابتدای امر محصولات هیوندای در ایران را با اجرایی شدن تعرفه جدید افزایش قیمت داد ولی در ادامه این دستور لغو شد و این شرکت مشغول محاسبه تعرفه و افزایش قیمت منتقی محصولاتی همچون سانتافه و توسان است تا مشتریان بتوانند با قیمت های رقابتی تری این محصولات را تهیه کنند. و کماکان مشتریان می توانند خودرو های خود را که برای آن ثبت نام کرده اند با قیمت قبلی تحویل بگیرند. تا بتوانند رضایت مشتریان را جلب کرده و در دور جدید ثبت نام قیمت ها افزایش خواهد یافت.

همچنین براساس توضیحات اکبری، همکاری کرمان موتور با خودروسازان چینی نظیر جک و لیفان با انتخاب محصولاتی تازه برای عرضه در کشورمان ادامه خواهد داشت و علیرغم توقف تولید مدل هایی نظیر لیفان 620 و جک j5، کرمان موتور قصد دارد تا کلیه محصولات خود را از این به بعد تنها با گیربکس اتوماتیک عرضه نماید.