اخبار تکنولوژی و فناوری اطلاعات

شاسی بلند استون مارتین لاگاندا به زودی معرفی می شود

شاسی بلند استون مارتین با توان بیش از 700 اسب بخار

0 668

استون مارتین هم مانند برند های لوکس دیگر مانند لامبورگینی و رولزرویس قرار است اولین شاسی بلند خود را معرفی کند اما یک تفاوت بسیار فاحش میان این خودرو و شاسی بلند های معرفی شده توسط دو برند دیگر وجود دارد و آن هم توان خروجی موتور 700 اسب بخار است. پیشرانه خودرو در هر دو نسخه بنزینی و الکتریکی می توان این توان را تولید کند.

البته استون مارتین قبلا با خودرو الکتریکی Varekai توانسته بود به توان خارق العاده 700 اسب بخار برسد و حال قصد دارد برند لاگاندا (Lagonda) را احیا کند و وارد کلاس شاسی بلند ها شود. به نظر می رسد استون مارتین بتواند در کلاس شاسی بلند های لوکس خوش بدرخشد و با این توان موتور می تواند هر دوستدار قدرتی را مجذوب خود کند. مدیر عامل استون مارتین آقای اندی پالمر در این باره به  کار درایو می گویید:

ما قادر به انجام آن (یک خودرو الکتریکی) هستیم، اما مسیر درست بنزینی و هیبریداسیون است. ما به مسیری نگاه می‌کنیم که ما را قادر می‌سازد تا همراه هیبریداسیون از قوانین CAFE پیروی کنیم.

مشخصات خودرو شاسی بلند استون مارتین لاگاندا

نسخه هیبریدی شاسی بلند استون مارتین قرار است یک پیشرانه 4 لیتری هشت سیلندر از نوع بی توربو باشد که توسط برند AMG تولید شده است. که می تواند قدرت خروجی  اسب بخار را تولید کند. در کنار این موتور یک پیشرانه الکتریکی هم حضور دارد که می تواند توان خروجی  اسب بخار را تولید  کند که در کنار هم به قدرت نهایی 700 اسب بخار خواهد رسید.

علاوه بر استون مارتین Lagonda و شاسی بلند استون مارتین ، این شرکت برنامه‌هایی برای تولید نسخه‌ی تمام الکتریکی Rapide با نام جدید “RapidE” را نیز در سر دارد. این خودرو بر اساس مدل AMR سوپر سدان استون مارتین ساخته خواهد شد، اما پیشرانه 6 لیتری V12 آن جای خودش را به یک پیشرانه تمام الکتریکی خواهد داد که توسط بخش مهندسی کاربردی تیم ویلیامز F1 توسعه و پیاده سازی شده است.

تاریخ رونمایی از شاسی بلند استون مارتین

هنوز اطلاعات بیشتری از خودرو شاسی بلند استون مارتین لاگاندا منتشر نشده است ولی به احتمال زیاد در سال 2019 به نمایش عمومی در خواهد آمد و برای سال 2021میلادی وارد بازار جهانی خواهد شد.