اخبار تکنولوژی و فناوری اطلاعات

شاسی بلند کیا اسپورتیج نیوفیس هم در ایران گران شد

0 812

در پی بخشنامه جدید واردات خودرو و ابلاغ آن توسط وزیر صنعت معدن و تجارت به وارد کنندگان خودرو در ایران بیشتر این شرکت ها دست به افزایش قیمت محصولات خود زدند. و در جدیدترین اقدام این شرکت اطلس خودرو بود که قیمت خودرو کیا اسپورتیج نیوفیس (Kia Sportage) از محصولات کیا موتورز کره جنوبی را افزایش داد تا بازار خودرو های ورداتی باز هم دچار سردرگمی شود.

قیمت جدید در نظر گرفته شده برای کیا اسپورتیج نیوفیس توسط شرکت اطلس خودرو بسیار زیاد است و این شرکت با توجه به نرخ جدید واردات خودرو که به آنها ابلاغ شده و همچنین نرخ جدید ارز در بازار ایران, این خودرو را با افزیش قیمت ناگهانی 22 میلیون تومان مواجه کرده است.

این گران شدن قیمت مربوط به نسخه 2017 کیا اسپورتیج نیوفیس خواهد بود که دارای مشخصات: پیشرانه چهار سیلندر خطی با حجم موتور 2359 سی سی بهره می برد. این موتور توان تولید 181 اسب بخار را دارا بوده و در نتیجه این توان خروجی می تواند گشتاوری برابر با 237 نیوتن متر را به وجود آورد. در قسمت گیربکس از یک جعبه دنده 6 سرعته اتوماتیک برای این خودرو شاسی بلند استفاده شده که مصرف سوخت آن در هر 100 کیلومتر را به 8.5 لیتر می رساند. هر چند که این مصرف سوخت در مدل های اروپایی کمتر است اما همین مقدار هم برای خودرویی در این سطح مناسب به نظر می رسد. مخزن باک این خودرو هم 62 لیتر بنزین را می تواند در خود نگهداری کند تا مسافت قابل قبولی را بتوان با آن طی کرد. موتور این خودرو موفق به اخذ مجوز یورو 6 در بحث آلایندگی شده است و با رینگ چرخ های آلومینیومی 19 اینچی به مشتری تحویل داده می شود.

جالب است بدانید مدتی قبل هم اطلس خودرو شاسی بلند اسپورتیج نیوفیس 2017 را 4 میلیون تومان گران کرده بود ولی با این حال اخیرا دوباره این خودرو به شکلی نا معقول افزایش قیمت داشته که با بازار های جهانی همخوانی نخواهد داشت. در پایان هم شما می توانید جدول مربوط به این افزایش قیمت را مشاهده کرده و قیمت قبلی این خودرو را هم در این جدول ببینید:

قیمت جدید کیا اسپورتیج 2017 در ایران

خودرو قیمت مهر 1396 قیمت آذر 1396 قیمت جدید (دی 1396)
کیا اسپورتیج نیوفیس 2017
199 میلیون و 244 هزار تومان 213 میلیون و 188 هزار تومان 235 میلیون و 209 هزار تومان

 

شایان ذکر است که نسل جدید کیا اسپورتیج از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و همچنین در ظاهر خودرو تغییراتی صورت گرفته که به زیبایی آن افزوده است. امیدواریم که بازار خودرو های وارداتی از این افزایش قیمت خلاصی پیدا کند تا این محصولات با قیمت واقعی خود به دست مشتریان برسند