اخبار تکنولوژی و فناوری اطلاعات

مزایای داشتن یک وب سایت برای هر کسب و کار

چرا داشتن یک وب سایت برای هر کسب و کاری ضرروری است؟

0 620

بیشتر کسب و کارهای کوچک باور دارند که داشتن یک وب سایت نمی تواند به رشد کسب و کار آنها کمک کند، یا اینکه تصور می کنند که توانایی مالی کافی برای داشتن یک وب سایت را ندارند. در بسیاری از موارد تصور می شود که چون صاحبین مشاغل و گاهی مشتریان آنها آگاهی کافی از کار کردن با کامپیوتر ندارند، نیازی به داشتن وب سایت ندارند. در این مقاله سعی شده است که به بررسی ۸ تا از مهمترین مزایای داشتن یک وب سایت حرفه ای و با کیفیت برای هر نوع کسب و کاری حتی کسب و کارهای کوچک، بپردازیم.

مزایای داشتن وب سایت

۱-  داشتن وب سایت سبب اعتبار بخشیدن به کسب و کارهای کوچک می شود

امروزه بیشتر مشتریان کالاها یا سرویس های مورد نظر خود را در اینترنت جستجو می کنند، بنابراین با داشتن یک وب سایت کسب و کار کوچک شما دارای اعتبار خواهد شد. اما نداشتن وب سایت سبب می شود که مشتریان بلقوه شما به سمت کسب و کارهای دیگری که دارای وب سایت هستند، سوق داده شوند. اگر شما هم اکنون صاحب وب سایت هستید اما این وب سایت را خودتان طراحی کرده اید و اطلاع کافی از طراحی یک وب سایت حرفه ای ندارید، بهتر است که اکنون یک وب سایت حرفه ای برای کسب و کار خود سفارش دهید چرا که این کار سبب افزایش اعتماد به نفس شما شده و همچنین اعتبار و وجه بهتری را به شما و حرفه شما خواهد داد.  داشتن وب سایت برای کسب و کارهای خانگی بسیار ضروری است چرا که این کسب و کارها دارای مغازه یا دفتر نیستند و داشتن وب سایت سبب می شود که بتوانند سرویس ها و محصولات جدید، همچنین تخفیف های دوره ای خود را به راحتی به مشتریان ارایه دهند.

۲- داشتن وب سایت سبب صرفه جویی در هزینه تبلیغات می شود

شاید شما به عنوان صاحب یک کسب و کار کوچک تصور می کنید که توان مالی ایجاد یک وب سایت را ندارید اما باید بدانید که باید توان مالی برای طراحی یک وب سایت را داشته باشید، چرا؟ به این دلیل که اگرچه هزینه طراحی یک وب سایت خوب متغییر است اما این هزینه برای کسب و کارهای کوچک بسیار کمتر از هزینه تبلیغات در روزنامه و شبکه های اجتمایی نظیر اینستاگرام و یا تلگرام می باشد.  هزینه طراحی یک وب سایت شما را از هزینه های بعدی برای تبلیغات مصون خواهد داشت.

۳- داشتن وب سایت سبب می شود که بتوانید به راحتی به مشتریان خود اطلاع رسانی کنید

به وب سایت خود همچون یک بروشور یا کاتالوگ بنگرید. به روز رسانی اطلاعات در وب سایت، در مورد سرویس ها و کالاهای کسب و کارتان بسیار راحتتر از بروشورها و کاتالوگ های کاغذی می باشد و هزینه ای هم برای شما نخواهد داشت. شما می توانید در وب سایت خود مشتریان را از جدیدترین محصولات و تخفیف های ویژه آگاه نمایید.

۴- وب سایت همیشه قابلیت دسترسی دارد

وب سایت همیشه در دسترس مشتریان دایمی و بالقوه می باشد و مشتریان می توانند ۲۴ ساعت شبانه روز و ۷ روز هفته حتی در ایام تعطیل به آن مراجعه نموده و کالا و خدمات مورد نیاز خود را دریافت نمایند. همچنین، مشتریان می توانند با خواندن ویژگی های یک سرویس یا کالا حتی در صورت آنلاین نبودن شما با ویژگی های آن آشنایی پیدا کنند. با توجه به سبک زندگی امروزی و مشغله های کاری زیاد داشتن وب سایت بسیار با این سبک زندگی همخوانی دارد.

۵- وب سایت به شما این امکان را می دهد که بازار گسترده تری داشته باشید

صرف نظر از نوع محصولات شما، وب سایت می تواند مشتریان را از موقعیت های مکانی مختلف به سمت شما جذب کند. اگر صاحب یک فروشگاه هستید وب سایت این امکان را به شما می دهد که محصولات خود را به بازار گسترده تری ارایه دهید، حتی می توانید به بازایابی جهانی محصولات خود بپردازید. فکر می کنید نمی توانید محصولات خود را به صورت آنلاین به فروش برسانید؟ باید بدانید که حتی خانه و ماشین را هم می توان به صورت آنلاین به فروش رساند.

۶- وب سایت می تواند نمایشگاهی برای کارهای شما باشد

مهم نیست که شما دارای چه نوع کسب و کاری هستید، داشتن یک وب سایت می تواند به نمایشگاهی برای ارایه کالا و خدمات شما بدل شود. با اضافه کردن سوابق کاری، گالری عکس و نظرات مشتریان می توانید کسب و کار خود را به طرز بی نظیری رونق ببخشید.

۷- صرفه جویی در وقت

اطلاع رسانی به مشتریان صرف نظر از اینکه، این اطلاع رسانی پشت تلفن است یا رو در رو، زمان بر می باشد. با داشتن یک کاتالوگ آنلاین شما می توانید اطلاعات زیادی را در کوتاهترین زمان ممکن در مورد کالاها و خدمات خود، در اختیار مشتریان قرار دهید. از زمانی که وب سایت شما آغاز به کار می کند شما می توانید در زمان صرفه جویی کنید و حتما شنیده اید که می گویند وقت، طلاست.

۸- پشتیبانی به مشتریان را بهبود می بخشد

به عنوان مثال اگر محصولاتی برای حفاظت از محیط زیست ارایه می دهید، می توانید نکاتی درباره نحوه بازیافت آنها را در وب سایت خود به مشتریان ارایه دهید. با اضافه کردن مقالات یا خبرها می توانید به اغلب سوالات مشتریان پاسخ دهید و اطلاعات آنها را به روز نمایید. بهترین راه اضافه کردن اطلاعات به صورت سرویسی اختصاصی می باشد، چرا که این روش برای اطلاع رسانی به مشتریان کارآمدتر است.

بنابراین با توجه به پیشرفت تکنولوژی داشتن یک وب سایت برای هر کسب و کاری، یکی از الزامات عصر حاضر است. همچنین اگر بتوانید وب سایت خود را با روش های جدید بازاریابی بهبود بدهید می توانید سود و درآمد بیشتری داشته باشید.