اخبار تکنولوژی و فناوری اطلاعات

بهترین فیلم های سال 2017 از طریق وبسایت IMDb منتشر شد

0 1,403

بهترین فیلم های سال 2017 از نگاه IMDB

IMDB یکی از معتبر ترین شبکه های نقد و بررسی فیلم ها و سریال ها محسوب می شود که به تازگی لیست 10 فیلم برتر سال 2017 و حتی محتمل ترین فیلم های سال 2018 را منتشر کرده که در ادامه مطلب به آن خواهیم پرداخت.

با نگاهی به این لیست متوجه شدیم مقام اول مربوط به فیلم ژانر ترسناک It است که توانسته بود در زمان اکران چندین هفته جزو پرفروش ترین فیلم های باکس آفیس باشد.

شاید شما هم متعجب شوید که فیلم هایی چون تور رگنار در مقام نهم این لیست قرار دارند فیلم هایی که منتقدان زیادی را مجبور به تحسین از خود کرده بودند. اما It که بر اساس یک رومان نوشته شده توسط استیون کینگ سال 1986 ساخته شده است توانسته همه این فیلم های ابر قهرمانی و علمی-تخیلی را پشت سر گذاشته و به مقام اول برسد.

مقام دوم هم مربوط به فیلم ابر قهرمانی Wonder Woman است که توسط شرکت وارنر براس ساخته و توانسته درآمدی بالغ بر 820 میلیون دلار را برای این شرکت به ارمغان آورد. هر دو فیلم It و Wonder Woman در نوع خود بیشترین فروش را به خود اختصاص داده اند به طوری که ای تی با درآمد 690 میلیون دلار پرفروش ترین فیلم تاریخ سینما در ژانر ترسناک بوده است. حال هر دو این فیلم ها خود را برای گرفتن جایزه اسکار آماده کرده و استقبال عمومی را هم به همراه خود دارند.

در ادامه لیست پر بحث IMDB را می توانید ملاحظه کنید که گفتنیست فیلم دیو و دلبر هم در مقام سوم جای خوش کرده است. البته قبل از دیدن لیست این را هم باید بدانید که این وبسایت توسط متخصصان و منتقدان در این حوضه گرد آوری شده و لیست آنها شاید برای ما عجیب باشد اما از لحاظ سینمایی بسیار پر محتوا و معتبر است.

لیست بهترین فیلم های سال 2017

 1. It
 2. Wonder Woman
 3. Beauty and the Beast
 4. Logan
 5. Guardians of the Galaxy Vol. 2
 6. Justice League
 7. Split
 8. Alien: Covenant
 9. Thor: Ragnarok
 10. Blade Runner 2049

یک لیست دیگر هم توسط IMDB منتشر شده است که شاید بتواند جالب توجه باشد و آن هم بهترین فیلم هایی که در سال 2018 اکران خواهند شد. البته این لیست را می توان بر حسب حدس و گمان دانست و تا هنگام اکران آنها باید منتظر باشیم و ببینید آیا انتظارات را برطرف خواهند کرد یا خیر.

بهترین فیلم های اکران شده برای سال 2018

 1. Avengers: Infinity War
 2. Black Panther
 3. Untitled Deadpool Sequel
 4. Jurassic World: Fallen Kingdom
 5. Tomb Raider
 6. Pacific Rim: Uprising
 7. The Predator
 8. Ocean’s Eight
 9. M:I 6 — Mission Impossible
 10. Solo: A Star Wars Story

در لیست بهترین فیلم های سال 2017 می توان به وضوح دید که بیشتر فیلم ها را فیلم های ابر قهرمانی تشکیل داده اند که بیشتر مورد توجح بینندگان قرار گرفته. جز فیلم لیگ عدالت که از نگاه بینندگان نتوانست قدرتمند ظاهر شود اما منتقدان آن را یک فیلم بسیار قوی می دانند و حتی برتری قابل توجهی برای آن نسبت به Batman vs. Superman: Dawn of Justice قائل می شوند.

فیلم لوگان هم که در رده چهارم این لیست قرار دارد را نمی توان ابر قهرمانی کامل دانست چون مربوط به سن کهن سالی او بود و ما با آن لوگان قدرتمند روبرو نبودیم اما با این حال فیلم بسیار جذاب ساخته شده بود و این جایگاه هم از نگاه منتقدان و هم بینندگان لایق آن است.