اخبار تکنولوژی و فناوری اطلاعات

بریتانیا می تواند در دوران تحریم هم نفت ایران را خریداری کند

معافیت انگلیس از تحریم های نفتی ایران

0 1,046

با نزدیک شدن به تاریخ 13 آبان ماه 97 که قرار است تحریم های جدی نفتی آمریکا علیه ایران آغاز شود قیمت نفت هم رفته رفته در حال اوج گرفتن است. در این بین شرکت های نفتی زیادی به دنبال گرفتن معافیت از آمریکا برای خرید نفت از ایران هستند. اما مثل اینکه سیاست انگلیس موفق تر است و توانسته به نفت ایران دسترسی پیدا کند.

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی آمریکا با اعطای مجوز اجرای عملیات در میدان گازی مشترک میان ایران و بریتانیا، شرکت نفت انگلیس را از تحریم‌های نفتی علیه ایران معاف کرد.

به گزارش رویترز، شرکت نفت انگلیس مجوز مشروطی از مقامات آمریکا برای ادامه عملیات در دریای شمال در میادین گازی متعلق به شرکت نفت ایران دریافت کرده است.

بیانیه دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت دارایی آمریکا، این مجوز را در امتداد مجوز به شرکت‌های تحت کنترل یا متعلق به آمریکا برای تامین کالا و خدمات و حمایت از میادین گازی رام که تقریبا ۵% تقاضای گاز در بریتانیا را پوشش می‌دهد، خوانده است.

این مجوز به شرکت انرژی انگلیسی سریکا اجازه می‌دهد تا دستیابی شرکت نفت بریتانیا به سهم خود در رام و همچنین میادین گازی کیت و بروس را تسهیل کند.

به گزارش ایلنا، شرکت سریکا انگلیس سال گذشته توافق کرد که ۵۰ درصد از سهام میدان گازی رام را از شرکت بی پی خریداری کند. برخی خدمات مرتبط با میدان رام به موجب مجوز صادر شده برای شرکت بی پی از اداره کنترل دارایی‌های خارجی خزانه‌داری آمریکا (اوفک) ارائه می‌شد.