اخبار تکنولوژی و فناوری اطلاعات

بازی ندای وظیفه Call of Duty: Black Ops 4 رسما معرفی شد

کال اف دیوتی: بلک آپس 4

0 966

بازی جذاب ندای وظیفه: بلک اوپس Call of Duty: Black Ops 4 چند ساعت پیش به صورت رسمی معرفی شد و اکنون دارای ویژگی های جدید است که در ادامه مطلب به آن خواهیم پرداخت. استودیو بازی سازی Treyarch که سازنده این بازی است روی حالت آنلاین این بازی سرمایه گذاری زیادی کرده و اعتقاد دارد این بخش به محبوب ترین قیمت Call of Duty تبدیل خواهد شد.

بخش چند نفره و آنلاین بازی کال اف دیوتی دارای نبرد های عمیق و با طراحی دقیق است که به نظر می رسد در برخی قسمت ها از دو بازی محبوب Overwatch و همچنین بازی Rainbow Six Siege الهام گرفته باشد.

سازندگان و طراحان این بازی در مراسم رسمی رونمایی از بازی Call of Duty: Black Ops 4 به پروسه پیچیده و بسیار وقت گیر طراحی سلاح ها در این بازی اشاره داشتند و اذعان کردند که هر سلاح قابلیت شخصی سازی بسیاری دارد و با انتخاب هر یک از این اسلحه ها سبک بازی کاملا تغییر خواهد کرد تا تجربه ای جدید را در اختیار گیمر ها قرار دهد.

در بخش مولتی پلی این بازی تغییر اساسی که صورت گرفته است حذف قابلیت بازیابی سلامت خودکار است که روی نحوه بازی و استراتژی گیمر ها تاثیر بسیاری خواهد گذاشت.

اگر به یاد داشته باشید در نسخه قبلی این بازی در بخش چند نفره راه رفتن شخصیت اصلی و همچنین حرکت روی دیوار ها خیلی طبیعی نبود و پرش ها هم خیلی بلند در نظر گرفته شده بود که مورد انتقاد گیمر ها قرار گرفت. حال استودیو بازی سازی Treyarch ادعا کرده که این مشکلات در نسخه جدید بازی Call of Duty: Black Ops 4 کاملا رفع شده و حرکت ها بسیار طبیعی تر صورت خواهد گرفت.

بخش زامبی هم که در طی سال های اخیر بسیار پرطرفدار بوده با بروزرسانی هایی همراه بوده است و اکنون می توان آن را با سه نقشه جدید و پیش فرض به صورت آنلاین بازی کرد. همچنین با انتشار DLC های جدید به تعداد نقشه های بخش زامبی این بازی اضافه خواهد شد.

اما باید بگوییم که در بازی Call of Duty: Black Ops 4 منتظر بخش داستانی نباشید چون شرکت Treyarch این قسمت را حذف کرده و سعی کرده تا با عمق بخشیدن به قسمت زامبی بخش داستانی را پوشش دهد. اما این می تواند خیلی از گیمر ها را نا امید کند چون بخش داستانی هم طرفداران خاص خود را داشت. با این حال باید منتظر عرضه این بازی به بازار باشیم و ببینیم عکس العمل گیمر ها چه خواهد بود.

بازی کال اف دیوتی: بلک آپس 4 برای کامپیوتر های خانگی به صورت اختصاصی روی Battle.Net عرضه خواهد شد. پس نباید منتظر بازی Call of Duty: Black Ops 4 روی استیم باشیم.

اما بخش جدیدی با عنوان بتل رویال هم در بازی ندای وظیفه خواهد بود که هنوز به صورت رسمی به تایید نرسیده و منابع مختلف خبر از حضور آن داده اند.

همچنین شایعه شده است که بخش داستانی به خاطر وقت گیر بودن بخش بتل رویال در بازی بلک آپس 4 حذف شده است که می تواند درست باشد.

طبق اعلام یکی از طراحان ارشد بازی در مراسم رونمایی رسمی از بلک آپس 4، بخش بتل رویال با وسعت بیشتری نسبت به عناوین مشابه و حضور شخصیت های شناخته شده فرنچایز کال او دیوتی، با نام Blackout در بای حضور خواهد داشت. البته هنوز مشخص نیست که در بخش بتل رویال بازی، چند نفر به صورت همزمان قادر به تجربه آن خواهند بود.

این بازی روز 20 مهرماه برای پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و پی سی عرضه خواهد شد. نظر شما چیست؟ تا چه میزان برای تجربه نسخه جدید کال او دیوتی هیجان زده هستید؟