انتخاب ویندوز ۱۰ به عنوان محبوب ترین سیستم عامل

0
1698

بالاخره پس از ۴ سال تعداد کاربران ویندوز ۱۰ از ویندوز ۷ پیشی گرفت. این روند که از سال ۲۰۱۶ آغاز شده بود پس از مدت ها سرعت گرفته و حالا تعداد کاربران این سیستم عامل به رقمی بالاتر از ویندوز ۷ رسیده است.

بر اساس گزارش Net Application نسخه ۱۰ ویندوز سهم بیشتری از بازار را به دست آورده و اکنون در رده نخست محبوب ترین سیستم عامل دسکتاپ جای دارد. در دسامبر سال ۲۰۱۸، سهم ویندوز ۱۰ ، ۳۶٫۳ درصد در مقابل ۳۹٫۳۳ درصد ویندوز ۷ بود. اما اکنون ویندوز ۷ با ۳٫۶ درصد سقوط همراه بوده است. که این نشان از تلاش مایکروسافت برای ترغیب کاربران از ویندوز ۱۰ است.

انتخاب ویندوز ۱۰ به عنوان محبوب ترین سیستم عامل

با وجود تلاش های مایکروسافت، طی ماههای اخیر نیز ویندوز ۷ سهم به نسبت عادلانه ای را در اختیار داشت.اما در ژوئن سال ۲۰۱۹، ویندوز ۱۰ توانست ۴۵٫۹ درصد از سهم بازار را از آن خود کند. به گزارش سایت ComputerWold این دومین کاهش چشمگیر کاربران ویندوز ۷ در ماههای اخیر بوده است. البته هشدارهای مایکروسافت مبنی بر پایان دادن خدمات به کاربران ویندوز ۷ نیز بی تاثیر نبوده است. اما درحقیقت از سال ۲۰۱۱ ، با وجود سن کم ویندوز ۷ سهم آن در بازار تقریبا همیشه ثابت بوده است.

مایکروسافت قصد داشت تا در مدت ۳ سال ویندوز ۱۰ را روی میلیون ها کامپیوتر نصب کند . اما اکنون زمان بندی خود برای رسیدن به این هدف را تغییر داده است. اکنون ویندوز۱۰ روی ۷۰۰ میلیون دستگاه شامل کامپیوتر، تبلت و گوشی های هوشمند و حتی کنسول های بازیXBOX One   نصب است.

با وجود فشارهایی که مایکروسافت جهت نصب رایگان ویندوز ۱۰ اعمال کرده و همچنین کمپین های بازاریابی با اهداف طولانی مدت، ویندوز ۷ همچنان مورد استفاده قرار میگیرد. در حالی سهم ویندوز ۱۰ در بازار کامپیوتر افزایش یافته که مایکروسافت ۱ سال دیگر زمان دارد تا بطور کامل پشتیبانی خود از ویندوز ۷ را کنار بگذارد.این شرکت قصد دارد در سال ۲۰۲۰ کلیه پشتیبانی های خود از ویندوز ۷ را پایان دهد.

با تک فاکس همراه باشید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید