اخبار تکنولوژی و فناوری اطلاعات

بررسی بازی کلش رویال – محبوب ترین بازی موبایل در سال ۲۰۱۷

بررسی بازی محبوب Clash Royale

0 234

بررسی بازی کلش رویال

بازی کلش رویال یکی از پر مخاطب ترین بازی های ساخته شده برای موبایل، تبلت و آیپد است که در دوم مارچ سال ۲۰۱۶ توسط سوپرسل به بازار ارایه شد. این بازی در کمتر از یک سال به درآمدی بالغ بر یک میلیون دلار رسید تا در میان بازی های مشابه ساخته شده رکوردار باشد.

تروپی در کلش رویال

clash royale review

در بازی کلش رویال بازیکنان به واسطه تروپی خود رتبه بندی می شوند، همچنین بازیکنان با ارتقا دادن کارت های خود، دونیت کردن در کلن و تمام کردن ماموریت هایی که بازی به آنها می دهد می توانند سطح خود را بالا برده و به لِول بالاتر بروند. بالاترین لِول در بازی کلش رویال لِول ۱۳ می باشد.

تروپی بازیکنان به واسطه برد و باخت هایشان در نبرد تک به تک که در آن دو بازیکن در مقابل هم قرار می گیرند، محاصبه می شود. برنده هر بازی کسی است که در مدت زمان تایین شده بتواند حداقل یکی و حداکثر هر سه برج حریف را نابود کند.

در این بازی به طور کلی ۱۲ میدان نبرد وجود دارد که در ورژن های جدید بازی به تعداد آنها افزوده می شود. این میدان های نبرد شامل : Goblin Stadium ، ‌Bone Pit، Barbarian Bowl، PEKKA Playhouse، Spell Valley،Builder’s Workshop ، Royal Arena، Frozen Peak، Jungle Arena، Hog Mountain، Electro Valley و Legendary Arena می باشند، که هر کدام از آنها رِنج تروپی مربوط به خود را دارند.

کارت ها در کلش رویال

کارت ها در کلش رویال

سربازان، ساختمان ها و اسپل ها در این بازی با عنوان کارت شناخته می شوند. پیش از هر بازی بازیکنان باید میزی Deck)) شامل ۸ کارت از میان کارت هایی که در یافت کرده اند، را انتخاب کنند. با شروع بازی بازیکنان با استفاده از این کارت ها به دفاع از برج های خود و حمله کردن می پردازند.

با شروع بازی، هر دو بازیکن بازی را با ۴ کارت تصادفی از ۸ کارت انتخابی خود آغاز می کنند در واقع در ابتدای بازی فقط ۴ کارت از کارت های انتخابی به بازیکنان نمایش داده می شود و با آزاد کردن هر کارت یکی دیگر از کارت ها به نمایش در خواهد آمد.

برای بازی با هر کارت میزان مشخصی اکسیر بنفش لازم است و هر بازیکن در شروع بازی ۵ اکسیر بنفش دریافت می کند و میزان این اکسیر تقریبا هر دو ثانیه یک بار به میزان ۱ عدد افزایش می یابد. حداکثر میزان اکسیر در این بازی ۱۰ می باشد و با آزاد کردن هر کارت از میزان اکسیر بنفش بسته به نوع کارت و مقدار اکسیری که مصرف می کند کاسته می شود.

از دسامبر ۲۰۱۷ تا کنون ۸۰ کارت در این بازی وجود دارد که در ورژن های جدید این بازی معمولا یک یا چند کارت جدید به این تعداد اضافه می شود. کارت ها بر اساس میزان کمیاب بودن یا احتمال دریافت کردنشان توسط بازیکنان به چهار دسته تقسیم می شوند:

  • کارت های معمولی
  • کارت های کمیاب
  • کارت های خاص
  • کارت های افسانه ای

که در این تقسیم بندی کارت های افسانه ای، کمیاب ترین هستند.

واحد پول در کلش رویال

سکه طلا و جم در کلش رویال

واحد پول این بازی الماس و سکه طلا می باشد. با وجود آنکه این بازی یک بازی مجانی است اما کلش رویال امکان خرید الماس یا جم را برای بازیکنان خود فراهم کرده است. بازکنان می توانند با استفاده از این الماس ها برای شروع ترنمنت، وارد شدن به چالش ها، باز کردن صندوق ها، خرید کارت و طلا از بازار بازی استفاده کنند.

صندوق ها در کلش رویال

صندوق کلش رویال

زمانی که بازیکنان، یک بازی را برنده می شوند به عنوان پاداش یک صندوق به دست می آورند، مگر اینکه تمام ۴ جایگاه قرار داده شده برای صندوق ها پر باشند. هر صندوق برای باز شدن به زمان مشخصی نیاز دارد که این زمان بسته به نوع صندوق و کمیاب بودنش متفاوت است. انواع صندوق ها شامل:

  • صندوق نقره که به ۳ ساعت زمان برای باز شدن نیاز دارد.
  • صندوق طلا که به ۸ ساعت زمان برای باز شدن نیاز دارد.
  • صندوق های جایانت، جادویی و خاص که به ۱۲ ساعت زمان برای باز شدن نیاز دارند.
  • صندوق های سوپر جادویی و افسانه ای که به ۲۴ ساعت زمان برای باز شدن نیاز دارند.

برای سریعتر باز کردن صندوق ها می توان از الماس استفاده کرد. صندوق ها در برگیرنده ی کارت ها و طلا هستند. همچنین صندوق های مجانی و صندوق های پادشاهی به جز کارت و طلا دارای الماس هستند. صندوق های متفاوت دارای انواع و تعداد متفاوتی از کارت ها هستند. زمانی که بازیکنان میزان مشخصی از یک کارت را در اختیار دارند می توانند لِول آن کارت را بالا ببرند و این کار با مصرف کردن سکه های طلا انجام می شود. هر ۲۴ ساعت یک بار بازیکنان می توانند صندوق سلطنتی را برنده شوند و این کار با بردن ۱۰ تاج در نبرد ها انجام می شود. تاج ها با نابود کردن هر یک از برج های حریفان بدست می آیند. صندوق کلن هم معمولا جمعه ها نیمه شب نمایان می شود و این صندوق در طی ۱۰ مرحله پر می شود و در هر مرحله جایزه های درون آن افزایش می یابد. صندوق های مجانی ۳ تا هستند که در فاصله زمانی ۴ ساعت به ۴ ساعت قابل باز شدن هستند. در ورژن جدید بازی که در ۱۱ دسامبر ۲۰۱۷ بیرون آمد ۳ صندوق جدید برای بازی معرفی شد. این صندوق ها شامل صندوق رعد و برق، صندوق هنگفت یا ارزشمند Fortune Chest)) و صندوق پادشاهی یا صندوق افسانه ای پادشاه می باشند که این صندوق ها را تنها با خریدن از بازار می توان بدست آورد و هر کدام ویژگی خاص خود را دارند.

کلن ها در کلش رویال

تورنومنت کلش رویال

از لِول یک بازیکنان قادر هستند به یک کلن ملحق شوند. تعداد بازیکنان در یک کلن از ۱ تا ۵۰ عدد می باشد. بازیکنان در کلن می توانند وارد نبردهای تک به تک یا، دو به دو، بشوند که نتایج این نبرد ها بر صندوق ها یا تروپی اثری ندارد. همچنین بازکنان می توانند به تماشای بازی هم کلنی های خود بپردازند. بازیکنان می توانند از لِول ۳ به مبادله کارت و اهدا کردن کارت بپردازند. وارد شدن به کلن این امکان را به بازیکنان می دهد که در آخر هفته از صندوق کلن بهره ببرند.

ترنومنت کلش رویال

تورنومنت کلش رویال

در جولای ۲۰۱۶، سوپرسل  ترنومنت را به عنوان یک قابلیت جدید به بازیکنان این بازی معرفی کرد. ترنومنت ها شبیه بازی های تک به تک معمولی هستند اما لِول کارت ها در آنها پایین آمده است بنابراین در ترنومنت، کارت های معمولی لِول ۹ هستند، کارت های کمیاب لِول ۷، کارت های خاص لِول ۴ و کارت های افسانه ای لِول ۱ هستند. امکان بازی در ترنومنت ها از لِول ۸ فراهم می شود. ترنومنت ها فقط با مصرف الماس ایجاد می شوند و سازنده آن می تواند برای آن رمز عبور تایین کند تا بدین وسیله ورود افراد به ترنومنت خود را کنترل کند. علاوه بر ترنومنت دو نوع چالش در نظر گرفته شده است که هدف آنها این است که بازیکنان ۱۲ بازی را برنده شوند و در صورتی که ۳ بار شکست بخورند از دور بازی خارج می شوند.

این دو چالش شامل

  • چالش بزرگ یا Grand Challenge : بازیکن برای ورود به آن به ۱۰۰ الماس نیاز دارد. در این چالش بازیکن ۲۲۰۰۰ طلا و ۱۱۰۰ کارت برنده می شود.
  • چالش کلاسیک یا Classic Challenge : بازیکن برای ورود به آن به ۱۰ الماس نیاز دارد. در این چالش بازیکن ۲۰۰۰ طلا و ۱۰۰ کارت برنده می شود.

همچنین سوپر سل انواع مختلفی از چالش ها را به این بازی اضافه کرده است که برای بازه زمانی خاص قابل دسترس هستند. در این چالش ها به بازیکنان امکان بازی با کارت های خاص داده می شود و امکانات خاصی به میدان های نبرد اضافه می شود. این گونه چالش ها در نبردهای دوستانه نیز قابل بازی کردن هستند با این تفاوت که در بازی های دوستانه پاداشی دریافت نمی شود.

لیگ ها در کلش رویال

در مارچ ۲۰۱۷ به بازی کلش رویال اضافه شدند. زمانی که تروپی بالای ۴۰۰۰ است بازیکنان در یکی از ۹ لیگ تعبیه شده وارد می شوند. این لیگ ها از چالشگر ۱ شروع شده و به قهرمان قهرمانان ختم می شود. در پایان هر فصل بازیکنان بر اساس رتبه ای که به دست می آورند جایزه می گیرند.

امکان دیگر اضافه شده به بازی کلش رویال نبرد کلن ها می باشد. که در آن دو بازیکن از یک کلن در مقابل دو بازیکن از کلن دیگر قرار می گیرند.

ویدئوی بازی کلش رویال در آندروید

دانلود والپیپر های کلش رویال (۳۰ والپیپر با کیفیت بالا)

والپیپر کلش رویال

دانلود