اخبار تکنولوژی و فناوری اطلاعات

قیمت دلار و سکه در بازار تهران برای 23 خرداد 97

0 1,640

دیروز بود که قیمت سکه اوج گرفت و هر قطعه سکه تمام بهار آزادی از کانال قیمتی 2 میلیون و 600 هزار تومان گذشت تا رکوردی جدید از خود به جای بگذارد. بد نیست بدانید تنها در یک هفته اخیر قیمت سکه از کانال 2 ملیون تومان به قیمت حال حاضر رسیده است و این نشان از بی ثبات بودن بازار ازر و سکه دارد. اما امروز قیمت کمی معقول تر شد و صبح امروز قیمت خرید و فروش سکه تمام بهار آزادی به 2 میلیون 520 تومان رسید. این کاهش قیمت را کارشناسان به فال نیک گرفته اند و ابراز امیدواری کردند که قیمت سکه در کوتاه مدت بتواند به قیمت اصلی خود کاهش یابد.

از طرفی دیگر برخی اعتقاد دارند تا زمانی که ممنوعیت در بازار ارز وجود داشته باشد سرمایه گذاری ها روی بازار سکه افزایش پیدا می کند و افزایش درخواست موجب افزایش هر چه بیشتر قیمت سکه در بازار خواهد شد. همچنین سکه در یک هفته اخیر حباب قیمتی 200 هزار تومانی را هم به همراه خود داشته است که این می تواند تقاضا در بازار را کمتر کند.

قیمت دلار هم چندان چنگی به دل نی زند و با وجود اینکه دولت روی دلار 4200 تومانی تاکید دارد اما قیمت دلار در بازار آزاد و غیر قانونی دیروز به 7 هزار و 300 تومان رسید. البته این قیمت زیاد دوام نیاورد و در حوالی ساعت 4 بعد از ظهر قیمت به 7 هزار و 200 تومان کاهش یافت. اما این برای دومین روز متوالی است که دلار قیمتی بیشتر از 7 هزار تومان دارد و به احتمال زیاد در روز های آینده باز هم شاهد افزایش قیمت خواهیم بود.

در این میان اما چیزی که قیمت دلار را بیشتر از این نا بسامان کرد خبری مبنی بر اینکه دلار با قیمت آزاد از طریق دولت در اختیار مردم قرار خواهد گرفت. که هنوز در این باره خبری رسمی منتشر نشده است. اما دولت دلار 4200 تومانی را از بازار موبایل برداشت تا وارد کنندگان با قیمت دلار آزاد گوشی وارد کنند و این می تواند باز هم قیمت ها را در این حوزه افزایش دهد.

در پایان هم بد نیست که بدانید روز گذشته هر گرم طلای ۱۸ عیار با افزایش ۴۵۰۰ تومانی به ۲۱۴‌ هزار تومان رسید.