اخبار تکنولوژی و فناوری اطلاعات

خودرو لوکس DS 8 به صورت رسمی رونمایی شد

0 731

کمپانی دی اس که برند لوکس پژو سیتروئن است امروز از خودرو جدید و پرچمدار خود با عنوان DS 8  رونمایی کرد که وجه اشتراک زیادی با خودرو مفهومی سیتروئن نیومر 9 که در سال 2012 رونمایی شد دارد.

همانطور که می دانید برند دی اس یک خودرو ساز درجه یک است و همواره سعی کرده است کلاس خود را از دو برند مادر یعنی پژو و سیتروئن بالاتر نگه دارد. طراحی محصولات این شرکت واقعا خلاقانه و زیباست. اکنون دی اس به عنوان یک برند مستقل عمل می کند و آخرین محصولات این شرکت هم یعنی شاسی بلند لوکس DS 7 کراس بک و خودرو شهری کوچک DS 3 کراس بک بود که مورد استقبال بسیار خوبی قرار گرفتند. این شرکت سعی دارد با طیف وسیع و طراحی اختصاصی خود در بازار سهم بیشتری را برای خود به دست آورد. و اکنون DS 8 می تواند پرچمدار این شرکت برای سال 2020 باشد.

برند دی اس قصد دارد با عرضه خودرو بسیار لوکس خود با نام DS 8 به رقیب اصلی محصولاتی مانند مرسدس بنز E کلاس, بی‌ام‌و سری 5 , آئودی A6 برود و بر خلاف خودرو های آلمانی که لیست کردیم این خودرو سدان نخواهد بود و با طراحی فست‌بک پا به عرصه رقابت خواهد گذاشت. این خودرو جدید قرار است از روی نمونه مفهومی سیتروئن نیرو 9 Citroën Numero که در سال 2012 رونمایی شد ساخته شود و با کیفیتی از که این برند سراغ داریم باید منتظر یک خودرو عالی بر برند DS باشیم.

معاون ارشد محصول دی اس آقای اریک اپود درباره خودرو جدید خود یعنی DS 8 گفت این بیشتر از یک طرح آزمایشی است و ما ساخت این محصول را آغاز کرده ایم. این خودرو بالاترین خودرو این برند خواهد بود و حتما برای سال 2020 وارد بازار جهانی می شود تا بتوانیم دنیای خودرو را متحول کنیم. همچنین اضافه کرد که DS 8 واقعا خلاقانه است و می تواند هر بیننده ای را شگفت زده کند. همچنین طرحی پشتی این محصول کاملا اختصاصی خواهد بود و خودرو را کاملا زیبا تر به نمایش خواهد گذاشت.

دی اس در چند سال اخیر روی طرحی محصولات خود بسیار کار کرده است و در پی استراتژی جدیدی در بازار خودرو است و به همین دلیل قصد دارد طراحی خلاقانه را در دستور کار خود قرار دهد تا تفاوتی فاحش میان محصولات خود و دیگر محصولات بازار به وجود آورد.

خودرو DS 8 قرار است در دو نسخه با پیشرانه تمام الکتریکی و همچنین نسخه پلاگین هیبریدی به بازار عرضه شود. البته به احتمال زیاد نسخه بنزینی و دیزلی هم برای برخی کشور ها در دسترس خواهد بود. DS 8 از پلتفرم طراحی EMP2 بهره می برد که قبلا در خودرو پژو 508 هم شاهد آن بوده ایم.