اخبار تکنولوژی و فناوری اطلاعات

نگاهی به عملکرد دوربین سلفی دوگانه گلکسی A8 مدل 2018

0 2,271

سامسونگ گوشی های میان رده قدرتمند خود را با نام های گلکسی A8 مدل 2018 و A8 پلاس مدل 2018 معرفی کرد که یکی از مهمترین ویژگی های آن ها طراحی نزدیک به سری پرچمدار گلکسی S8 و همچنین دوربین سلفی دوگانه با زاویه دید وسیع دانست. حال یکی از رسانه های معتبر خارجی دوربین این گوشی را مورد بررسی قرار داده است تا بتواند عملکرد آن را در اختیار ما قرار دهد.

سال 2018 را می توان سال دوربین های سلفی دوگانه  با قابلیت های ویژه دانست. مثلا هواوی از دوربین دوم سلفی برای ثبت اطلاعات تصویر و صحنه و همچنین ثبت تصاویر پرتره اشاره کرد در حالی که سونی و ایسوس از لنز دوم برای زاویه دید گسترده در تصاویر تاکید دارد. اما رویه سامسونگ متفاوت تر است و از لنز دوم تله استفاده کرده است تا جذابیت بیشتری در خروجی تصاویر مشاهده شود. اینکه کدام یک از کمپانی ها روش درست تری برای لنز دوم در نظر گرفته اند بسته به نظر کاربران دارد اما زاویه دید بسیار باز و گسترده به نظر ما جذاب تر است و می توانید تصاویر سلفی دسته جمعی بهتری را بگیرید و محدودیتی در تعداد نفرات در تصویر نداسته باشید. البته قابلیت های عکس برداری پرتره هم می تواند خیلی جذاب باشد. اما اگر شرکت ها از یک دوربین دوگانه با یک لنز تله و یک لنز دید گسترده استفاده کنند ترکیب بسیار جذابی است که احتمال می رود در گوشی های پرچمدار مورد استفاده قرار بگیرد.

سامسونگ برای A8 2018 از یک دوربین سلفی دوگانه با لنز های 16 و 8 مگاپیکسلی استفاده کرده است که در ادامه می توانید تصاویر ثبت شده با این دوربین را ملاحظه فرمایید و کیفیت آن را تماشا کنید:

نمونه تصاویر گرفته شده با دوربین گلکسی A8 مدل 2018

همانطور که در تصاویر بالا می بینید کیفیت عکس های کرفته شده برای یک گوشی میان رده بسیار عالی است تصاویر از جزئیات بسیار مطلوبی برخوردار هستند. رنگگ ها در این دوربین کمی به سفیدی می زنند که باعث می شود رنگ پوست زیبا تر نشان داده شود. و همچنین در حالت پرتره می بینید که چه ترکیب خوبی بین تصویر شخص و نمای پشتی تار شده به وجود آمده است.