اخبار تکنولوژی و فناوری اطلاعات

گلکسی اس 10 احتمالا با تراشه اگزینوس 9820 و پردازنده گرافیکی Mali-G76 خواهد آمد

گلکسی اس 10

0 1,277

همانطور که مطلع هستید طبق اخرین خبرهای منتشر شده انتظار میرود که خط تولید دیوایس های سری گلکسی اس 10 ساسونگ تا ماه فوریه ی سال اینده به بازار عرضه نشود، اما در این بین اخیرا نشت هایی به بیرون درز کرده است که دارای مشخصه های خاصی از طراحی ، دوربین و ویژگیهای امنیتی جدید موجود در این دستگاه ها میباشد. در این بین به لطف یک توییت جدید که توسط یکی از فروشندگان اسرار و اطلاعات محرمانه به بیرون درز کرده به نظر میرسد که پردازنده ی به کار فته در این دستگاه یک تراشه ی جدید خواهد بود که ممکن است همگان را تحت تاثیر قرار دهد. حال در ادامه پیشنهاد میشود با تک فاکس همراه باشید تا با این خبر و جزئیات فاش شده در ان به طور کامل اشنا شوید…

گلکسی اس 10 احتمالا با تراشه اگزینوس 9820 و پردازنده گرافیکی Mali-G76 خواهد آمد

در واقع همانطور که در پست اشاره شده در بالا مورد تایید قرار گرفته است به احتمال زیاد پردازنده ی بالا رده ی جدیدی که در دیوایس Galaxy S10 خودنمایی خواهد کرد همان تراشه ی اگزینوس 9820 سامسونگ خواهد بود. این دستگاه از لحاظ پردازنده (CPU) در حالت کلی مجموعا با هشت هسته که بخشی از ان دارای فن معماری 2+2+4 DynamIQ میباشد همراه شده است . در واقع این ترکیب از دو هسته ی بزرگ اگزینوس  M4 تشکیل شده است که تا به امروز شایعات زیادی در مورد رسیدن به سرعت بالای 3.3 گیگاهرتزی برای ان عنوان شده است که در کنار دو هسته ی میان رده ی  Cortex-A75 یا  A76 قرار خواهد گرفت. علاوه بر این چهار هسته ی کوچک با سرعت کم از نوع Cortex-A55 به عنوان تکمیل کننده ی این ترکیب در کنار انها خواهد بود. همچنین ناگفته نماند که در کنار تمامی این موارد یک پردازنده ی گرافیکی جدید با نام Mali-G76 MP18 در کنار تمامی موارد بالا خودنمایی خواهد کرد که گفته میوشد این پردازنده ی گرافیکی جدید مانند نسل قبلی خود یعنی پردازنده ی Mali-G72 بسیار موفق ظاهر خواهد شد چرا که با 18 هسته ی موفق همراه شده است.

با وجود تمامی این موارد برای اثبات اینکه ، دیوایس جدید سامسونگ توانسته است یک گام بزرگ به سمت جلو بردارد میتوان گفت که پردازنده ی گرافیکی (GPU) اشاره شده در بالا به عنوان اولین پردازنده ی ساخته شده توسط کمپانی ARM با فرایند تولید هفت نانو متری میباشد که به طور بالقوه ایی میتواند به تقویت قابل توجهی در عملکرد و همچنین میزان بسیار بالایی از کارایی منجر شود.

براساس گزارش های اخیر کمپانی سامسونگ از اغاز سال جاری به طور فعال در حال توسعه ی پردازنده ی گرافیکی بکار رفته در دستگاههای خود میباشد اما پیش بینی نمیشود که تا قبل از نیمه ی دوم سال 2019 این پردازنده ها برای استفاده تجاری در دستگاههای این کمپانی اماده ی عرضه باشند. با این حال اگر اطلاعات منتشر شده دقیق باشد به نظر میرسد که این کمپانی در ابتدا پردازنده ی گرافیکی مورد نظر خود را با تلفن های هوشمند پاینی رده توسعه خواهد داد که این مسئله به طور بالقوه میتواند حاشیه ی سود این برند را در این بخش به طور قابل توجهی افزایش دهد اما در نهایت نشان نشان خواهد داد که پردازنده ی گرافیکی بالا رده را برای استفاده در دیوایس های پرچمدار خود پیشنهاد خواهد داد.