اخبار تکنولوژی و فناوری اطلاعات

امکان برقرای تماس گوگل Duo با افرادی که حتی این نرم افزار را ندارند

0 2,240

با گوگل Duo حتی با کسانی که فاقد این پیام رسان هستند هم تماس برقرار کنید

نرم افزار گوگل دو ( Google Duo ) یک نرم افزار مخصوص تماس تصویری است که البته مدتی قبل پشتیبانی از تماس صوتی هم به آن افزوده شد. حال کاربران می توانند با این نرم افزار گوگل با کسانی که حتی این نرم افزار را روی گوشی خود ندارند هم تماس بگیرند. در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری از این قابلیت مهم در اختیار شما قرار دهیم.

گوگل یک رویه متفاوت را نسبت به سایر شرکت های نرم افزار سازی در پیش گرفته و به جای عرضه یک اپلیکیشن که همه قابلیت ها را در خود داشته باشد تصمیم گرفته آن ها را تفکیک کند. نرم افزار گوگل الو (Google Allo ) برای پیام رسانی و ارسال پیام متنی و نرم افزار گوگل Duo برای کسانی که می هواهند تماس صوتی و تصویری برقرار کنند توسعه داده است. حال آیا این رویه مناسبی است یا خیر باید کارشناسان نظر دهند اما اقلا در کشور ما ایران هیچ یک از این دو پیام رسان نتوانستند محبوبیت خاصی به دست آورند.

هر چند که گوگل Duo برای برقراری تماس صوتی و تصویری بسیار عالی است اما نصب نبودن این نرم افزار روی همه گوشی ها مشکل ساز بود و کاربران نمی توانستند تماسی را با آن برقرار کنند. اما حالا کاربران می توانند به راحتی تماس خود را با دوستان خود که فاقد این پیام رسان هستند هم برقرار کنند. البته این موضوع توسط خود شرکت گوگل هنوز بیان نشده است و یکی از کاربران توانسته این موضوع را بفهمد و با کاربران دیگر به اشتراک بگذارد.

افرادی که تا کنون توانسته اند از این قابلیت گوگل Duo استفاده کنند و تماس خود را برقرار کنند از کیفیت تصویر و صوت بسیار خوبی آن تعریف و تمجید کرده اند و جالب است بدانید در آن سمت مکالمه که فاقد نرم افزار گوگل دو است هم می توانند تماس را وصل دوربین را غیر فعال و یا حتی گوشی را سایلنت کنند. تا کاربر ثانیوه هم بتواند از قابلیت های خوب برخوردار باشد.

با این حال کاربرانی که این نرم افزار را نصب نکرده اند تنها می توانند دریافت کننده این تماس باشند و نمی توانند تماس برقرار کنند. از دیگر ویژگی های این قابلیت جدید بلاک کردن افراد است تا دیگر آن کاربر نتواند با شما تماس برقرار کند. ما درباره چگونگی برقراری این تماس بدون نصب اپلیکیشن تحقیق کردیم و به ویژگی App Preview Messaging در گوشی های اندروید رسیدیم که این امکان را به گوگل دو داده است. این ویژگی از سال 2016 به گوگل پلی استور اضافه شده است و این نرم افزار به صورت پیش فرض روی تمام گوشی های اندرویدی نصب است و همه کاربران از آن برخوردار هستند. ولی این نرم افزار را همیشه باید به روزرسانی کنید تا به درستی کار کند.

این ویژگی تماس گوگل Duo فعلا فقط برای کاربران گوشی های اندرویدی فعال است و محصولات دیگر شرکت ها همچون اپل باید منتظر باشند تا گوگل راه حل برقراری تماس بدون اپلیکیشن را در آنها پیدا کند. همچنین شما ممکن است نتوانید با همه مخاطبین لیست خود ارتباط برقرار کنید. دلیل کامل آن هنوز مشخص نیست ولی به روز نبودن نرم افزار گوگل پلی سرویس می تواند یکی از این دلایل باشد.

در پایان هم آخرین ورژن این نرم افزار را برای شما قرا می دهیم تا بتوانید آن را دانلود و از تماس صوتی و تصویری با کیفیت لذت ببرید.

دانلود نرم افزار گوگل Google Duo 25.1.18