اخبار تکنولوژی و فناوری اطلاعات

اپلیکیشن گوگل لنز به صورت مستقل عرضه شد

دانلود گوگل لنز

0 1,297

اگر جزو آن دسته از کاربران هستید که هنوز نرم افزار کاربردی گوگل لنز (Google Lens) را روی دستگاه اندرویدی خود نصب نکرده اید باید بدانید که گوگل این اپلیکیشن را به صورت یک نرم افزار جداکانه و البته مستقل در گوگل پلی عرضه کرده است که می توانید آن را دانلود و از امکانات بسیار خوب آن بهره مند شوید.

در واقع نرم افزار گوگل لنز یک اپلیکیشن مبنی بر دوربین است که بر اساس هوش مصنوعی کار خواهد کرد. از قابلیت های گوگل لنز می توان به شناسایی هر شیء یا اثر هنری ها هر چیز دیگر اشاره کرد. برای این کار تنها کافی است وارد نرم افزار شوید و جسم مورد نظر را روبروی دوربین نگه دارید تا گوگل لنز آن را شناسایی کند و تمامی اطلاعاتی که از این کالا در اینترنت وجود دارد را برای شما به نمایش در آورد.

البته این تنها کاری نیست که گوگل Lens انجام می دهد. از دیگر ویژگی های بسیار خوب آن می توان به اسکن بارکد ها و متن ها, ترجمه کلمات, شماره بگیرید، یک رویداد را به‌تقویم خود اضافه کنید یا خیلی ساده، کپی و پیست کنید اشاره داشت.

گوگل درباره نرم افزار اختصاصی دوربین خود می گوید:

با گوگل لنز، دوربین اسمارت‌فون شما تنها چیزهایی را که می‌بینید نمی‌بیند، بلکه با درک و فهم درست از چیزی که می‌بینید به‌شما کمک می‌کند تا حرکت و عکس‌العمل مناسب را انجام دهید.

قبل از این تنها دسترسی به گوگل لنز از طریق نرم افزار گوگل فوتوز امکان پذیر بود ولی حال گوگل نسخه مستقل این نرم افزار را توسعه داده است که کاربران می توانند آن را دانلود و از تمامی ویژگی هایی که در بالا گفته شد استفاده کنند. البته این نرم افزار تنها برای کاربرانی که اندروید 6.0 و یا بالاتر دارند قابل استفاده است.

البته مثل اینکه هنوز در نرم افزار مستقل گوگل لنز مشکلات و باگ هایی وجود دارد چون برخی از کاربران گزارش کرده اند که این نرم افزار روی موبایل آن ها نصب نشده. این در حالی است که از جمله این گزارشات می توان به گوشی سامسونگ گلکسی S7 اج با سیستم‌عامل اوریو و همچنین گوشی موتورولا موتو G4 با سیستم‌عامل نوقا اشاره داشت. البته جای گرانی نیست چون شرکت گوگل تنها با انتشار یک بروز رسانی می تواند این مشکل را برطرف کند.

دانلود گوگل لنز از گوگل پلی