اخبار تکنولوژی و فناوری اطلاعات

بررسی خودرو شاسی بلند هاوتای A25 تازه وارد در ایران

0 595

بازار خودرویی ایران پر شده از محصولات چینی گوناگون و مثل اینکه وارد کنندگان و خودرو سازان کشور علاقه زیادی به محصولات چینی دارند. حال یک خودرو کراس اوور یا شاسی بلند سایز کوچک با نام هاوتای A25 در آستانه ورود به ایران است که در ادامه نگاهی نزدیک به آن خواهیم داشت.

کلاس خودرو های کراس اوور در جهان بسیار محبوب شداند و این قضیه در ایران هم صدق می کند. حال خودرو سازان چینی زمینه را مناسب دیده و با داشتن نیروی کار ارزان قسمت وسیعی از بازار در کشور های در حال توسعه را در دست گرفته و مدتی یک بار برندی جدید از این کشور سر برآورده و به دلیل قیمت پایینی که این محصولات دارند در کشور های مثل کشور ما که تولید داخلی عملا وجود ندارد فروش خوبی را تجربه می کنند.

اما آیا با وجود خودرو های شاسی بلند خوب مثل هیوندای , کیا و برند های مختلف اروپایی می توان بازار خودرو های چینی را با دیدی مثبت نگاه کرد؟ در واقع گروه های وارد کننده این خودرو ها از خلاء قیمتی در بازار ایران استفاده کرده و خودرو های خود را در این بازه به بازار عرضه می کنند تا بتوانند سهمی از بازار را در دست بگیرند. خودرو شاسی بلند هاوتای A25 نیز همین بازه قیمتی 100 میلیون تا 150 میلیون را هدف قرار داده و امیدوار است که موفق باشد.

شرکت هاوتای قبلا با شرکت هیوندای همکاری داشته است

کمپانی هاوتای که یکی از بزرگترین شرکت های خودرو سازی چین به حساب می آید در سال 2010 شریک تجاری هیوندای محسوب می شد و بیشتر طرح های جدید این شرکت هم برا اساس طرح خودرو های قبلی هیوندای ساخته می شوند. اما باید بدانید که شرکت خودرو سازی Hawtai در کشور های زیادی به مونتاژ خودرو پرداخته که از آن جمله می توان به :

 1. روسیه
 2.  اردن
 3. مغولستان

حال این خودرو ساز در فکر بازار جدید و پر سودی برای خود میگردد و مثل اینکه ایران را مقصد بعدی خود انتخاب کرده و میخواهد با یک خودرو شاسی بلند هاوتای A25 وارد رد بازار ایران شود.

مشخصات ظاهری هاوتای A25

در بخش طراحی خودرو A25 را می توان از هم وطنان چینی خود در ایران بهتر و زیباتر دانست و دلیل اصلی آن را هم می توان کپی برداری از هیوندای سانتافه دانست و به وضوح طراحی کره جنوبی را در نماهای مختلف آن دید. البته هر چند که این خودرو در زراحی به اندازه سانتافه با کیفیت ساخته نشده ولی با این حال با کمی ارفاغ می توان نمره قبولی را کسب کند. این خودرو از نظر ابعاد طول ۴.۴۲۶ متر، عرض ۱.۸۶۵ متر و ارتفاع ۱.۶۸۵ متری دارد که در ابعاد نزدیک به هیوندای توسان عمل کرده است. طراحی این خودرو مربوط به نسل های قبلی سانتافه بوده اما با این حال باز هم می توان این خودرو را در این رنج قیمتی زیبا دانست.

مشخصات , امکانات و آپشن های شاسی بلند هاوتای A25

 1. کیسه هوای سرنشینان جلو
 2. سیستم ورود بدون کلید
 3. نمایشگر لمسی ۸ اینچ
 4. کروز کنترل
 5. سانروف برقی
 6. صندلی‌های برقی جلو با چرم مصنوعی
 7.  سیستم کنترل حرکت در سراشیبی (TCS)
 8. سامانه کنترل پایداری (ESP)
 9. دوربین دید ۳۶۰ درجه

این خودرو البته قبلا در ایران و نمایشگاه خودرو تهران 96 رونمایی شده است ولی با این حال زمان ورود ایرا خودرو به جاده های ایران مشخص نیست. این خودرو در دو نوع گیربکس اتوماتیک و دنده ای تولید می شود اما برای بازار ایران فقط نسخه دنده دستی در نظر گرفته شده است. قیمت نهایی این خودرو هم هنوز به صورت کامل مشخص نشده است ولی این شاسی بلند در بازه قیمتی 100 تا 110 میلیون وارد جاده ها خواهد شد.

نظر شما درباره این خودرو جدید چیست؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.