اخبار تکنولوژی و فناوری اطلاعات

هواوی p10 و p10 پلاس به اندروید 8 اوریو آپدیت شدند

0 1,497

هواوی تصمیم گرفته گوشی های پرچمدار اقتصادی سال پیش خود را با نام های هواوی p10 و p10 پلاس به جدیدترین سیستم عامل گوگل یعنی اندروید 8 اوریو آپدیت کند. هواوی به این منظور برنامه بتای اندروید 8 خود را برای این دو گوشی در دسترس قرار داده است تا کاربران بتوانند از این نسخه آزمایشی استفاده کنند.

هواوی قبلا دو گوشی پرچمدار خود یعنی هواوی میت 10 و میت 10 پرو را با سیستم عامل اندروید 8 معرفی کرده است و روابط کاربری خود را بر اساس آخرین نسخه از اندروید بهبود داده و در زمان حال مشغول توسعه روابط کاربری اختصاصی EMUI خود برای هواوی p10 و p10 پلاس است. در روابط کاربری هواوی EMUI با اندروید 8 بهینه سازی ها و تغییرات زیادی در طراحی صورت گرفته که آن را به یک سیستم یکپارچه قدرتمند تبدیل کرده است.

البته جالب است بدانید که سری هواوی p9 سال 2017 به این نسخه از اندروید آپدیت شده بودند اما روابط کاربری سری جدید با تغییراتی مواجه خواهد بود و به همین دلیل اندروید 8 برای هواوی p10 و p10 پلاس دیرتر از راه رسید. اکنون کاربران می توانند در نسخه بتای این سیستم عامل که برای کشور رومانی عرضه شده است ثبت نام کنند و هم از نسخه آزمایشی بهره مند شوند و هم در صورتی که نسخه پایدار این سیستم عامل منتشر شد بتوانند گوشی خود را آپدیت کنند.

کاربران برای اینکه بتوانند در این برنامه شرکت و ثبت نام کنند باید وارد سایت هواوی شده و نرم افزار بتای هواوی را دانلود و نصب کنند. البته این آپدیت هنوز برای تمام مدل ها در دسترس نیست و کاربران می توانند با نصب اپلیکیشن از عرضه شدن این آپدیت برای مدل گوشی خود اطلاع پیدا کنند. این خبر هم توسط فیسبوک شرکت هواوی در کشور رومانی و هم در وبسایت این شرکت منتشر شده است و حتما نسخه پایدار اندروید 8 اوریو برای هواوی پی 10 و پی 10 پلاس به زودی عرضه خواهد شد.

برنامه بتای هواوی برای هواوی p10 و p10 پلاس رایگان خواهد بود

دسترسی به این نرم افزار برای کاربران رایگان خواهد بود و نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای نمی باشد. در واقع شرکت هواوی با قرار دادن رام آزمایشی اندروید 8 اوریو و اجازه دادن به کاربران برای استفاده از آن این فرصت را خواهد داشت که به وسیله کاربران باگ ها و مشکلات سیستم عامل را حل کند تا بتواند زودتر به نسخه پایدار برای آن دست پیدا کند. کاربران هم در صورت داشتن باگ های زیاد یا راضی نبودن از این برنامه می تواند در هر لحظه که خواستند انصراف داده و به سیستم عامل قبلی خود بازگردند.

پس اگر می خواهید جزو اولین کسانی باشید که اندروید 8 اوریو را تجربه می کنند پس از نصب نرم افزار درخواست آپدیت به نسخه جدید را ارسال و منتظر بمانید تا از سوی شرکت هواوی مورد تایید قرار بگیرد و ادامه ماجرا برای شما انجام بپذیرد.