اخبار تکنولوژی و فناوری اطلاعات

خودرو هیوندای سوناتا مدل 2018 با ظاهری جدید وارد ایران شد

0 3,145

هیوندای از محبوب ترین برند های خارجی در بازار ایران است و خودرو های این کمپانی با عرضه جهانی وارد ایران هم می شوند. حال در جدیدترین اقدام خودرو هیوندای سوناتا مدل 2018 در بازار ایران دیده شده است. این محصول دارای چهره جدید و فیس لیفت آن وارد بازار تهران شده که در ادامه این مطلب به بررسی مشحصات و امکانات و همچنین قیمت این خودرو در بازار ایران خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

هیوندای برای اولین بار خودرو سوناتا 2018 فیس لیفت ( Hyundai Sonata 2018 ) را در اوایل سال 2017 معرفی کرد و حدود 4 ماه پیش شروع به عرضه جهانی آن کرد که در نخستین حضور خود وارد بازار آمریکا شد. حال تنها بعد از 4 ماه از گذشت عرضه جهانی این خودرو راه خود را به بازار ایران پیدا کرده تا بتواند به عنوان یک خودرو لوکس در ایران فعالیت و فروش خوبی را تجربه کند.

البته این خودرو هنوز به صورت رسمی از طریق نماینده  شرکت هیوندای کره وارد ایران نشده و به صورت غیر رسمی در ایران حضور دارد. این اتفاق در ابتدای هفته گذشته رخ داده و مدل وارد شده به ایران هیوندای سوناتا 2018 تیپ GLS پلاس است. این خودرو در بازار تهران با قیمت 261 تا 266 میلیون تومان معامله می شود.

نگاهی به مشخصات خودرو هیوندای سوناتا مدل 2018

هیوندای تصمیم گرفته مدل 2018 خودرو سونا تا را با تغییرات ظاهر زیادی همراه سازد. این تغییرات باعث شده تا خودرو زیبا تر و جذاب تر به نظر برسد. از طرفی دیگر با استفاده از طراحی نسل لوکس این برند یعنی جنسیس ظاهر خودرو خشن تر شده و ارتفاع کاهش پیدا کرده است. در قسمت جلویی خودرو از جلوپنجره بزرگ که اکنون دیگر نماد برند هیوندای شده است استفاده شده و چراغ های گشیده به سمت گلگیر ها و گاپوت برامده ظاهری عظلانی را به آن بخشیده است. هیوندای برای بخش پشتی سوناتا مدل 2018 هم تغییراتی را در نظر گرفته و چراغ ها, سپر و صندوق عقب را باز طراحی کرده است.

هیوندای سوناتا 2018 تیپ GLS پلاس در بازار ایران از یک پیشرانه 4 سیلند خطی جی دی ای ایتفاده می کند که حجم موتوری معادل 2000 سی سی دارد. این موتور می تواند توان خروجی 156 اسب بخار را تولید کرده تا در رده قیمتی خود دارای موتور بسیار خوبی باشد. رقیب های سر سخت این مدل در بازار ایران را می توان تویوتا کمری و هوندا آکورد دانست که البته به اندازه محصولات هیوندای در بازار ایران محبوبیت ندارند و به احتمال زیاد سوناتا 2018 بتواند بازار این رنج قیمتی را در دست بگیرد.