اخبار تکنولوژی و فناوری اطلاعات

هیوندای مقصر تحویل خودرو هیوندای النترا در ایران بود

hyundai elantra

0 1,127

همانطور که قبلا هم در خبر ها گفته بودیم شرکت کرمان موتور ه عنوان نماینده رسمی هیوندای نتوانست خودرو هیوندای النترا را در زمان مقرر به مشتریانی که این خودرو را پیش خرید کرده بودند تحویل دهد. اما حال این خودرو ساز اذعان داشته که تعلل های هیوندای و بد عهدی او برای پیشبرد خط تولید مانع از تحویل این محصول شده است. اما کرمان موتور 2 طرح جایگزین برای خریداران در نظر گرفته است.

در سال 95 بود که هیوندای با کرمان موتور قرارداد همکاری امضا کرد و قرار شد خودرو هیوندای النتر به صورت مونتاژی در ایران تولید شود. اما حال قرار است هیوندای از ایران خارج شود و خط تولید هیوندای النترا را به تعطیلی کشانده است. کرمان خودرو هم برای اینکه مشتریان بیش از این منتظر نمانند اعلام کرده مشتریان می توانند سود انصراف از خرید خود را دریافت کنند یا اینکه بین خودرو های پیشنهادی ما یکی را به دلخواه برای جایگزینی خریداری کنند.

کرمان خودرو رسما اعلام کرد که هیوندای به دلیل خروج آمریکا از برجام و همچنین تحریم های علیه ایران از تحویل دادن قطعات منفصل یا همان CKD ها سر باز زده و به همین دلیل خط تولید النترا متوقف شده است و نمی توانیم خودرو پیش خرید شده را به مشتریان در زمان مقرر تحویل دهیم.

مسئولان کرمان موتور اعلام کرده اند این اتفاق به دلیل تعلل هیوندای کره جنوبی روی داده و شرکت در بروز آن نقشی نداشته است اما به دلیل حفاظت از منافع مشتریان وفادار خود، 2 طرح جایگزین را پیشنهاد می کند.

اما کرمان خودرو برای این خریداران وجه پیش پرداختی را به همراه سود مشارکت و همچنین 5 درصد سود پاداش در نظر گرفت است. که خریداران می توانند آن را به صورت نقدی دریافت کنند یا اینکه با مراجعه حضوری به یکی از نمایندگی های کرمان موتور محصول دیگری را جایگزین کنند.