اخبار تکنولوژی و فناوری اطلاعات

فیلتر شدن تلگرام و اینستاگرام در ایران از دی ماه 96

2 738

فیلتر شدن تلگرام

تلگرام و اینستاگرام دو نرم افزار محبوب این روز های کشورمان هم فیلتر شدند. در جدید ترین اقدام مقامات دولتی این دو نرم افزار را بر خلاف قوانین کشور دانسته و این بار فیلتر شدن آن ها بسیار جدی است. از ساعاتی قبل کاربران خبر از قطعی هایی در پیام رسان تلگرام و نرم افزار اشتراک تصویر و ویدیو اینستاگرام را گزارش کردند. مثل اینکه اینبار دیگر کار این نرم افزار ها تمام است!

فیلتر شدن تلگرام و اینستاگرام جدی است

خبر ها از سراسر ایران حکایت از قطعی بدون خبر تلگرام در سراسر کشور دارد و کاربران از هر اپراتوری از قبیل ایرانسل , همراه اول , رایتل و حتی سرویس دهنده های اینترنتی adsl نتوانستند به نرم افزار های خود دسترسی داشته باشند. در همین حین خبر هایی هم از فیلترینگ اینستاگرام به گوش رسیده که کاربران نمی توانند وارد نرم افزار خود شوند و با خطای اینترنت شما وصل نیست مواجه می شوند.

هنوز دولت درباره فیلترینگ این دو اپلیکیشن اعلامی رسمی نکرده است و با پیگیری از اپراتور ها درباره عدم دسترسی به تلگرام و اینستاگرام هیچ نتیجه ای نداشت. اما افراد ناشناسی این نتیجه گیری را در سطوح امنیتی کشور می دانند و با توجه به اعتراضات در برخی نقاط ایران این تصمیم اتخاذ شده است.

وب سایت تک فاکس هنوز اطلاعات بیشتری از این رویداد به دست نیاورده ولی در حال پیگیری دلیل این واقعه است و به محض به نتیجه رسیدن اخبار جدید را در اختیار شما قرار می دهیم. شما دوستان گرامی هم اگر مشکلی در قطعی تلگرام یا اینستاگرام خود داشته اید در بخش نظرات با ما در میان بگذارید و اپراتور مورد استفاده خود را هم مشخص کنید.