اخبار تکنولوژی و فناوری اطلاعات

امروز 14 دی 96 اینستاگرام از فیلتر خارج شد

0 2,100

اینستاگرام که چند روزی بود به خاطر مسائل امنیتی کشور فیلتر شده بود و از داخل ایران قابل دسترسی نبود امروز رفع فیلتر شد. اینستاگرام از طیق تمام اوپراتور های مخابراتی ایرانسل , همراه اول , رایتل و .. قابل دسترس شده است و از اینترنت خانگی هم می توان برای ورود به آن استفاده کرد. این در حالی است که تلگرام کماکان فیلتر است و هنوز خبری از رفع فیلتر آن به گوش نرسیده است.

اینستاگرام رفع فیلتر شد : دسترسی دوباره به اینستاگرام

نرم افزار اشتراک عکس و ویدیو اینستاگرام از امروز صبح مورخ 14 دی ماه 96 در نقاط مختلف کشور رفع فیلتر شد و کاربران می توانند بدون نیاز به فیلتر شکن و با هر نوع اینترنتی به راحتی وارد آن شوند. تا چند ساعت قبل دسترسی به اینستاگرام برای اینترنت ADSL با مشکل مواجح بود که آن هم رفع شد. در ادامه فیلترینگ موقت تلگرام و اینستاگرام در ایران هنوز پیام رسان تلگرام در دسترس نیست و کاربران مجبور هستند از فیلترشکن برای ورود به این نرم افزار استفاده کنند. مسئولان هم حرفی درباره موقتی بودن فیلترینگ تلگرام نزده و فقط از همکاری نکردن پاول دولف مدیر عامل تلگرام با مقامات کشور سخن گفتند.

به احتمال زیاد اگر تلگرام با مسئولین به توافق نرسد فیلترینگ تلگرام همیشگی خواهد شد و باید به فکر نرم افزار جایگزین برای این پیام رسان محبوب باشیم.

از دلایل اصلی رفع فیلتر اینستاگرام را می توان خاص بودن این شبکه اجتماعی دانست به طوری که هیچ رقیب داخلی برای آن وجود ندارد. پس فعلا کار خود را در ایران ادامه می دهد تا در تصمیمات بعدی ببینیم چه اتفاقاتی خواهد افتاد.

شما کاربران عزیز تک فاکس 4 روز است که به دو نرم افزار تلگرام و اینستاگرام مانند همه مردم ایران دسترسی نداشته اید و حال با باز شدن اینستاگرام این مطلب را باید گوشزد کنیم که استفاده سالم و در حد اعتدال از شبکه های اجتماعی سودمند است ولی اگر این کار به افراط بینجامد باعث افسردگی و بیماری های روحی می شود. پس در فضای مجازی مراقب خود باشیم.

به محض اینکه خبری از رفع فیلتر یا هر چیز دیگری درباره پیام رسان تلگرام به دست ما برسد در اختیار شما قرار خواهیم داد. پس ما را همراهی کنید و با نظرات خود به ما دل گرمی دهید.