اخبار تکنولوژی و فناوری اطلاعات

بررسی خودرو شاسی‌بلند لکسس RX 2018

0 742

لکسس RX این سال بیستمین سال حضور خود در بازار را جشن می‌گیرد این خودرو اتومبیلی است که تحولی شگرف را در بازار شاسی بلند‌ها و کراس اوور‌های لوکس بازار ایجاد کرد و یکی از موفق‌ترین خودروی‌های این سگمنت در دو دهه‌ی گذشته به شمار می‌آید. در سال‌های اخیر و در نسل‌های جدید این خودرو نیز، لکسس سعی کرد با اضافه کردن مدل‌های F-Sport لذت رانندگی و هیجان آن را به رانندگان RX منتقل کند. ضمن اینکه برای افراد دوست‌دار محیط زیست نیز مدل‌های هیبریدی RX ارائه شده‌اند. اما امسال لکسس تصمیم گرفت برای جلب نظر خانواده‌های پرجمعیت، مدل هفت نفره لکسس RX را به بازار عرضه کند.

این خودرو با نام لکسس RX L شناخته می‌شود و در مقایسه با لکسس RX عادی که پنج نفره است، این مدل هفت نفره دارای ۴.۳ اینچی طول بیشتری است که این طول بیشتر باعث شده تا این خودرو فضای عقب بیشتری داشته باشد. همچنین چیدمان صندلی‌های این خودرو را به صورتی تغییر داد که بتواند شش و یا هفت سرنشین را حمل کند. لکسس RX L همانند مدل عادی این خودرو امکانات بسیار خوبی دارد و در کلاس خود یکی از فول‌ترین خودروها شناخته می‌شود. ما موفق شدیم که یک دستگاه از این خودرو را تحت تست رانندگی شهری و جاده‌ای قرار دهیم و نقاط ضعف و قوت این خودرو را بررسی کنیم که در ادامه به بررسی این خودرو خواهیم پرداخت.

در نمای بیرونی لکسس RX L به خصوص در نمای جلویی تفاوت چندانی در آن مشاهده نمی‌شود و تنها در بخش عقبی نوشته L در نام این خودرو به چشم می‌خورد. البته بخش عقبی این خودرو در مقایسه با مدل پنج نفره کمی دچار تحول شده است و شاهد طراحی متفاوتی در سقف این خودرو هستیم. ضمن اینکه طراحی مدل RXL کمی لوکس‌تر و شکیل‌تر از مدل عادی است. همانطور که در ابتدا اشاره کردیم طول این خودرو ۴.۳ اینچ در مقایسه با مدل ‌عادی بیشتر است و افزایش طول بیش‌تر در بخش عقب این خودرو اعمال شده است. شاید این عدد زیاد چشمگیر نباشد اما با ورود به بخش عقبی این خودرو، به خوبی متوجه افزایش فضای داخلی این خودرو خواهید شد. لکسس این امکان را دارد تا این خودرو را هم به صورت شش نفره و هم هفت نفره به بازار عرضه کند که مدل شش نفره آن دارای راحتی بسیار بالایی در بین مدل‌های این خودرو است و من به شخصه مدل شش نفره لکسس RX L را ترجیه می‌دهم. البته این موضوع به نیاز خریدار بستگی دارد. همچنین چیدمان شش نفره این خودرو سبب می‌شود تا ورود و خروج نسبت به صندلی‌های ردیف سوم راحت‌تر صورت بگیرد چون سرنشینان ردیف سوم می‌توانند از بین صندلی‌های ردیف دوم به راحتی رفت و آمد کنند. البته صندلی‌های ردیف دوم توانایی تا شدن را دارند و به این ترتیب فضای بسیار زیادی در اختیار سرنشینان ردیف سوم خواهد بود. البته نباید اینطور فکر کرد که ردیف سوم این لکسس بسیار جادار و بزرگ است، چون خود لکسس نیز گفته است که این فضا چندان برای افراد بزرگسال و بالغ مناسب نیست و بهتر است تا کودکان را در آن جای دهید.

از دیگر امکانات این خودرو قابلیت تنظیم ریلی صندلی‌های ردیف دوم است که می‌توان به راحتی آن‌ها را عقب و جلو برد و در مکان مناسب تنظیم کرد. در ردیف سوم این خودرو ۲۳.۵ اینچ فضای پا وجود دارد و این فضا به خوبی نشان می‌دهد که این فضا برای افراد بالغ و درشت جسه طراحی نشده است. برای مقایسه باید بدانید که یکی از اصلی‌ترین رقبا این خودرو یعنی اینفینیتی QX60 دارای فضای پای ردیف سوم ۳۰.۸ اینچ است و این یعنی لکسس RX L دارای فضای پا کمتری در مقایسه با رقبا خود است  و همچنین باید به این نکته اشاره کرد که لکسس RX L با وجود طول بیشتر اما فاصله محوری بیشتری در مقایسه با مدل عادی ندارد و فاصله محوری همان ۱۰۹.۸ اینچ باقی مانده است. عدم تغییر در فاصله محوری به این خاطر است تا لکسس بتواند تولید این خودرو را ساده‌تر کند و حال این امکان وجود دارد تا لکسس RX L بر روی همان خط تولیدی که لکسس RX قرار دارد، تولید شود. این را نیز باید بدانید که افزایش فاصله محوری تاثیر چندانی بر روی فضای در اختیار سرنشینان ردیف سوم نخواهد داشت.

با وجود کمبود فضا برای سرنشینان ردیف سوم اما باید به این موضوع اشاره کرد که این افزایش طول در این خودرو سبب شده تا فضای پا لکسس RX L نیز افزایش پیدا کند. صندلی‌های ردیف سوم قابلیت تا شوندگی دارند و در صورتی که آن‌ها را تا کنید فضای باری به میزان ۱۶۵۶ لیتر خواهید داشت که در مقایسه با مدل عادی لکسس RX، ۵۶ لیتر بیشتر است. در صورتی که صندلی‌های ردیف سوم را باز کنید همچنان نیز فضای باری به میزان ۱۷۵ لیتر خواهید داشت که البته فضای زیادی به حساب نمی‌آید.

در خصوص رانندگی لکسس RX L باید اشاره کنیم که حس رانندگی این خودرو کاملا مانند مدل عادی RX است. از مشخصات این خودرو می‌توان به فرمان نرم، سواری راحت، سیستم تعلیق نرم و پیشرانه پرقدرت اشاره کرد. البته فرمان لکسس RX L مورد بهینه سازی قرار گرفته است تا عملکرد بهتری داشته باشد. پیشرانه این خودرو به صورت استاندارد هم به صورت هیبریدی و هم به صورت بنزینی قابل خرید است که هر دو این مدل‌ها از پیشرانه ۳.۵ لیتری V6 استفاده می‌کنند که در مدل عادی این خودرو ۲۹۰ اسب بخار قدرت و در مدل هیبریدی ۳۰۸ اسب بخار قدرت دارد. در خصوص مصرف سوخت لکسس RX L نیز باید گفت که مدل دیفرانسیل جلو این خودرو می‌تواند ۱۲.۳ لیتر بنزین را در شهر و ۹ لیتر بنزین را در جاده و ۱۰.۶ لیتر بنزین را در سیکل ترکیبی بسوزاند. در صورتی که این خودرو را با سیستم چهار چرخ محرک سفارش دهید مصرف شهری آن به ۱۳ لیتر و مصرف جاده‌ای آن به ۹.۴ لیتر و سیکل ترکیبی آن به ۱۱.۲ لیتر افزایش پیدا خواهد کرد. مدل هیبریدی نیز دارای مصرف سوخت بسیار بسیار بهتری است و در سیکل ترکیبی تنها ۸.۷ لیتر بنزین مصرف می‌کند که برای یک خودروی شاسی‌بلند بزرگ عددی مناسب است. با وجود اینکه لکسس RX L طول بیشتری دارد، اما همچنان راننگی با آن بسیار لذت بخش است و در ضمن امکانات و تکنولوژی‌های جدیدی در این خودرو وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید و لذت ببرید. البته متاسفانه لکسس هنوز اتومبیل‌های خود را به اپل کارپلی و اندروید اتو مجهز نساخته است و همان سیستم مالتی مدیا قدیمی را که متعلق به خودروهای تویوتا است در این خودرو استفاده کرده است. البته باید گفت که این سیستم بیش از حد پیشرفته است و آنقد پیشرفته است که کارکردن با آن کمی سخت است، بخصوص اگر در حال رانندگی باشید نمی‌توان به راحتی با سیستم مالتی مدیا این خودرو کارکرد.

از دیگر امکانات این خودرو که با پرداخت مبلغ اضافی قابل سفارش است می‌توان از به درب صندوق عقب برقی اشاره کرد که برای داشت آن باید ۲۰۰ دلار مبلغ اضافی پرداخت شود. در خصوص امکانات ایمنی باید به سیستم هشدار خروج از خط، سیستم کمکی رانندگی بین خطوط، سیستم ترمز اضطراری اتوماتیک اشاره کرد که این امکانات ایمنی به صورت استاندارد بر روی تمامی مدل‌ها موجود هستند. اما با پرداخت ۱۸۶۵ دلار بیشتر می‌توانید امکانات اضافه‌تری همانند دوربین ۳۶۰ درجه و سیستم هشدار خودرو پشت سر را نیز برای این خودرو سفارش دهید. دیگر امکانات لکسس RX L نیز شامل دوربین دید عقب و سیستم رهیاب ماهواره‌ای هستند. در انتها به قیمت لکسس RX L می‌رسیم؛ جایی که قیمت مدل دیفرانسیل جلو این خودرو دارای قیمت پایه ۴۷ هزار و ۶۷۰ دلار است که در مقایسه با مدل عادی لکسس RX ۴ هزار و ۴۰۰ دلار گرانقیمت‌تر است. مدل چهار چرخ محرک RX 350L نیز ۴۹ هزار و ۷۰ دلار قیمت دارد. در انتها نیز به گرانقیمت‌ترین مدل لکسس RXL می‌رسیم که مدل هیبریدی این خودرو با کد 450HL است که این خودرو ۵۰ هزار و ۶۲۰ دلار قیمت دارد و در مقایسه با مدل هیبریدی لکسس RX ۴ هزار و ۲۹۵ دلار گران‌تر است.

لکسس RX را باید یک از اصلی‌ترین گزینه‌ها و بهترین خودروها در کلاس شاسی‌بلند‌های دارای سه ردیف صندلی دانست که به خوبی می‌تواند در کلاس لوکس این خودروها رقابت کند. اما لکسس RX L یک رقیب جدی به نام آکورا MDX دارد که آکورا دارای قیمت پایین‌تری نیز است و قیمت ‌پایه آن ۴۴ هزار و۲۰۰ دلار است. با این وجود اما لکسس دارای یک دریف صندلی بیشتر و فضای بار بیشتری در مقایسه با آکورا است و در ضمن لکسس دینامیک رانندگی بهتری را ارئه می‌دهد و در عین حال راحتی بالایی دارد و همین عوامل سبب شده است تا این خودرو یکی از بهترین خودروها در این سگمنت باید. در انتها باید لکسس RXL را خودرویی لوکس، توانا و با ارزش دانست که برای افرادی که مسافران بیشتری را سوار خودروی خود می‌کنند مدل بهتری نسبت به لکسس RX معمولی است.