اخبار تکنولوژی و فناوری اطلاعات

وزیر ارتباطات درباره رقصنده اینستاگرام مائده هژبری توضیح داد

پشت پرده ماجرای مائده هژبری از نظر وزیر ارتباطات

0 1,363

همانطور که حتما در فضای مجازی دیده اید با دستگیره دختری به نام مائده هژبری که کلیپ های رقص خود را در اینستاگرام منتشر میکرد و فالور های زیادی هم داشت و اعتراف گرفتن از او در فضای مجازی غوغایی به پا شد و همه توجهات به سمت این مسئله جلب شد. اما وزیر ارتباطات از پشت پرده این دستگیری می گوید و اعتقاد دارد افرادی هستند که می خواهند توجهات را از سمت شفافیت ارزی که صورت گرفت بردارند و به همین خاطر یک با دستگیری یکی از کاربران اینستاگرام تقریبه به هدف خود رسیده اند. همچنین محمد جواد آذری جهرمی از منتشر شدن خبر فیلترینگ اینستاگرام هم انتقاد کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات آقای محمد جواد آذری جهرمی در گفتگو با یکی از شبکه های رادیویی درباره دستگیری مائده هژبری و سرو صدای به پا شده در شبکه ها اجتماعی انتقاد کردند و اشاره داشتند که افرادی هستند که منافعشان از شفافیت ارزی در خطر افتاده است و می خواهند افکر عمومی را از این موضوع دور کنند. همچنین ایشان به مطرح کردن موضوع فیلترینگ شبکه های اجتماعی به ویژه اینستاگرام پرداختند و اشاره داشتند که این موضوع جدیدی نیست و از سال 92 درباره آن تصمیماتی گرفته شده است و حال به خاطر برخی مسائل دوباره مطرح شده است و مسئله اصلی فیلترینگ نیست. این موضوعات اتاق فکرهایی در پشت آن قرار گرفته است.

محمد جواد آذری جهرمی از ترند شدن ماجرای مائده هژبری انتقاد کرد

همچنین وزیر ارتباطات آقای محمد جواد آذری جهرمی درباره بلد شدن موضوع رقصنده اینستاگرامی خانوم مائده هژبری و این همه سر و صدا در فضای مجازی انتقاد کردند و اینگونه پاسخ دادند که :

پیش کشیدن موضوع دختر خانمی که در اینستاگرام فعال بود و فیلتر این شبکه اجتماعی، حاصل تصمیم اتاق فکرهایی بود که منافعشان از موضوع شفاف‌سازی ارزی به خطر افتاده است. البته نه این که بگویم صدا و سیما و مسئول محترمی که در این موارد مصاحبه کرده است، اتاق فکر هستند. وقتی فضای کشور روی مطالبه شفاف‌گرایی قرار گرفته تا تکلیف ارزهایی که گرفته شده مشخص شود، به یک باره خانمی تبدیل به سوژه خبری بزرگی می‌شود که کل دنیا شروع به صحبت کردن درباره او می‌کنند و این به نظر من طبیعی نیست.

در پایان هم وزیر ارتباطات درباره تغییر در کابینه دولت و همچنین تغییر وزیر ارتباطات توضیح دادند که درباره این موضوع گمانه زنی های زیادی صورت گرفته است اما نظر پایانی و تصمیم پایانی را رئیس جمهور خواهد گرفت و ادامه دادند که تا کنون درباره خودم مبنی بر تغییر پست چیزی نشنیده ام.