اخبار تکنولوژی و فناوری اطلاعات

همراه اول امکان تماس صوتی با وای فای را اجرایی کرد

0 145

تماس صوتی با وای فای

همراه اول بزرگترین اپراتور کشور لغب گرفته و در اقدامی جدید سرویس بسیار خوب و کاربردی تماس با وای فای یا WiFi Calling را برای کاربران خود فراهم کرده که در ادامه همین مطلب به جزئیات بیشتری از این خبر و امکانات این ویژگی میپردازیم.

سخنگوی شرکت همراه اول این خدمت را برای کاربران ایرانی جدید می داند و اذعان کرد که تماس بر بستر وای فای برای اولین بار توسط شرکت ارتباطات زیر ساخت ابتدا به صورت پایلوت اجرا شد و اکنون موفق شده به صورت اجرایی در آمده و در مصارف تجاری و شخصی می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

تماس صوتی با وای فای چگونه کار می کند

نحوه کارکرد سرویس تلفای (TelFi) هم بسیار ساده است و کاربران می توانند با نصب نرم افزار تلفای و فعال کردن آن به صورت نامحدود تماس صوتی برقرار کند. حال باید بدانید این سرویس هیچ ارتباطی به سیم کارت نداشته و در مکان هایی که آنتن برای گوشی موبایل وجود نداشته باشد با اتصال به هر سرویس وای فایی می توانید تماس خود را برقرار کنید. این سیستم یک طرفه بوده و نیازی نیست هر دو طرف نرم افزار مزکور را روی تلفن همراه خود داشته باشد. همراه اول برای اولین بار این سرویس را در اربعین حسینی برای زائران عزیز به صورت آزمایشی فعال کرد و اکنون همه کاربران این شبکه می توانند از این قابلیت استفاده کنند.

البته این سرویس در هزینه های شما تفاوتی را ایجاد نمی کند و در واقع اتصال وای فای به منزله یک آنتن همراه اول عمل خواهد کرد تا در هر مکانی شما بتوانید در دسترس باشید. تماس هایی که شما برقرار یا دریافت می کنید نیز دقیقا مانند حالت معمول بوده و هر شخصی می تواند با شماره گیری شماره موبایل شما اتصال را برقرار کند.

مهمترین قابلیت های سرویس وای فای کالینگ همراه اول

مهمترین ویژگی این سرویس را می توان پایداری تماس اینترنتی دانست. این سرویس مانند دیگر سرویس های آنلاین که از کیفیت مطلوبی برخوردار نیستند نمی باشد و کاربران در تماس خود احساس هیچ گونه تاخیر در صدا را نمی کنند. از دیگر مزیت ها می توان به همیشه در دسترس بودن گوشی همراه کاربران اشاره کرد. مثلا اگر در مکان هایی با آنتن نا مطلوب قرار دارید یا اینکه ازدحام جمعیت در یک نقطه زیاد باشد این سرویس مشکل را حل کرده و با اتصال به یک یرویس وای فای راحت تماس های خود را دریافت و انجام دهید.

این اپلیکیشن نیاز به هیچ نرم افزار واسط دیگری ندارد و تماس ها به صورت مشتقیم در گوشی دریافت می شوند و نیازی نیست شما اپلیکیشن تلفای را روی گوشی خود همیشه باز نگه دارید.

این سرویس فعلا برای گوشی های اندرویدی که نسخه آنها از 4.4 بالاتر است و سیم کارت کاربران یوسیم باشد قابل فعال کردن است. البته همراه اول قول داده این سرویس به زودی برای گوشی های آیفون و سیستم عامل ios به زودی راه اندازی خواهد شد.