اخبار تکنولوژی و فناوری اطلاعات

گوشی میزو Meizu M6s با سنسور اثر انگشت یکپارچه در نمایشگر

0 697

میزو از گوشی سازان بزرگ کشور چین است که گوشی های آن از محبوبیت زیادی در ایران برخوردار نیستند. در اطلاعاتی تازه یک گوشی جدید از این شرکت با نام میزو Meizu M6s به بیرون درز کرده است. این گوشی یک قابلیت ویژه دارد که در هیچ گوشی دیده نشده است. میزو موفق شده سنسور اثر انگشت را با نمایشگر این گوشی یکپارچه کند.

در حالی که نمایشگاه CES 2018 در حال برگذاری است یک منبع چینی ویدیویی را منتشر کرده است که نشان می دهد گوشی میزو Meizu M6s سنسور اثر انگشت زیر نمایشگر دارد که می تواند این گوشی را بسیار جذاب کند. البته احتمال معرفی این گوشی در نمایشگاه CES 2018 بسیار کم است ولی این می تواند اولین گوشی جهان با این قابلیت باشد. در ادامه ابتدا ویدیو منتشر شده را ملاحظه فرمایید تا توضیحات تکمیلی را بیان کنیم:

گوشی جدید میزو Meizu M6s سنسور اثر انگشت در قسمت پشتی ندارد و به احتمال زیاد یکپارچه شدن این سنسور با نمایشگر خیلی زیاد است. همانطور که در ویدیو بالا دیدیم سرعت باز کردن این سنسور کمی کند است در حالی که در گوشی های جدید این عمل بسیار سریع قفل را باز خواهد کرد. البته این تکنولوژی بسیار جدید است و نیاز به توسعه بیشتر دارد. نسخه استفاده شده در این ویدیو نسخه آزمایشی است و امیدواریم در نسخه نهایی این کندی حل شود تا بتوانیم شاهد گوشی با کیفیت بسیار خوبی باشیم. نمایشگر این گوشی هم دارای نسبت ابعاد 18:9 است که با پرچمداران فعلی بازار هم خوانی داشته باشد.

مشخصات گوشی میزو Meizu M6s

در ادامه مشخصات این گوشی می توان به روایط کاربری اختصاصی میزو MBLU S6 اشاره کرد که روابط ساده و سریعی محسوب می شود. گوشی میزو Meizu M6s دارای نمایشگر با وضوح 1440 در 720 پیکسل است و از 3 گیگابایت رم استفاده می کند. خافظه داخلی دستگاه هم 32 گیگابایت در نظر گرفته شده. سیستم مورد استفاده از این گوشی اندروید 7 نوقا است که احتمال آپدیت آن به اندروید 8 اوریو هم وجود دارد. این مشخصات در پایگاه آنتوتو منتشر شده است که در زیر می توانید تصویر آن را مشاهده کنید:

با توجه به مشخصات منتشر شده از این گوشی متوجه شدیم باید منتظر یک گوشی میان رده باشیم. و جالب اینجاست که شرکت میزو تصمیم گرفته این تکنولوژی پیچیده را در یک گوشی میان رده استفاده کند. البته احتمال دارد میزو برای تست این فناوری آن را استفاده کرده باشد تا بتواند در گوشی پرچمدار آینده خود نسخه بدون مشکل آن را استفاده کند.