اخبار تکنولوژی و فناوری اطلاعات

بروزرسانی ویندوز 10 برای رفع حفره امنیتی کرنل اینتل منتشر شد

0 715

مدتی پیش بود که مایکروسافت موفق به کشف یک باگ یا حفره امنیتی روی کرنل مموری پردازنده های اینتل شد و در صدد رفع آن بر آمد. حال امروز مایکروسافت موفق شده با یک آپدیت به صورت دستی این مشکل امنیتی را حل کرد تا کاربران ویندوز 10 بتوانند این مشکل روی دیوایس خود را حل کنند.

شرکت مایکروسافت قبلا هم در راستای ایمن سازی سیستم عامل ویندوز 10 اقدامات مهمی را انجام داده است اما در اطلاعیه ای جدید این شرکت حفره امنیتی که باعث می شد هکر ها بتوانند وارد سیستم عامل کاربران شوند را برطرف کرده است. و برای این منظور آپدیت جدید خود را با نام KB4056892 در دسترس کاربران قرار داده است. این آپدیت هم به صورت دستی و هم به صورت اتماتیک در فایل های آپدیتی جدید برای این سیستم عامل فراهم خواهد بود. افرادی که قصد دارند این آپدیت را به صورت دستی نصب کنند تا از غیر فعال شدن حفره امنیتی روی کرنل پردازنده اینتل اطمینان پیدا کنند می توانند ابتدا روی این لینک کلیک کنند. و بعد از دانلود فایل مرتبط با سیستم عامل خود آن را داخل درایو C و پوشه temp کپی کنید.بعد با گرفتن کلید های ترکیبی Win+R اپلیکیشن ران (Run) باز خواهد شد و در آن دستور cmd را تایپ کرده و در نهایت آن را اجرا کنید.بعد از اجرا خط کد های زیر را یکی پس از دیگری وارد کنید:

mkdir c:\temp
expand -f:*
windows10.0-kb4054022-x64.msu c:\temp

بعد با استفاده از image servicing management tool می توانید ادامه بروز رسانی را هم دریافت کنید.

taskkill /f /im
tiworker.exe

taskkill /f /im trustedinstaller.exe
dism /online /add-package
/packagepath:c:\temp\Windows10.0-KB4054022-x64.cab

در نهایت لاگ فایل‌های تولید شده را با دستور زیر پاک کنید:

del /f %windir%\logs\cbs\*.log

این باگ امنیتی در تمام پردازنده های قبل از اسکای لیک وجود دارد و باعث می شود سرعت سیستم عامل شما به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کند. همچنین مایکروسافت برای ویندوز 7 و 8.1 هم بروز رسانی جدیدی در دست اقدام دارد تا بتواند این باگ امنیتی را در این سیستم عامل ها هم برطرف کند. پردازنده های اینتل تا قبل از کشف حفره توسط مایکروسافت همگی دارای این باگ امنیتی هستند. پس بهتر از برای جلوگیری از هک شدن و همچنین افزایش سرعت سیستم عامل خود این بروز رسانی را دریافت کنید.