اخبار تکنولوژی و فناوری اطلاعات

خودرو های میتسوبیشی در ایران با افزایش قیمت روبرو شدند

0 1,148

در پی تعرفه جدید واردات خودرو به ایران و ابلاغ آن توسط وزارت صنعت معدن و تجارت به شرکت های وارد کننده افزایش نجومی خودرو های وارداتی در بازار ایران را به همراه داشت. حال بعد از خودرو های وارداتی مانند محصولات هیوندای , رنو , تویوتا , نیسان و … نوبت به وارد کننده محصولات میتسوبیشی در ایران یعنی آرین موتور رسیده که محصولات خود را با افزایش قیمت روبرو کند. خودرو های این برند ژاپنی در ایران حدود 10 میلیون تا 50 میلیون نسبت به مدل خودرو گران تر شده اند.

قرار بود بخشنامه جدید واردات خودرو هدفمند باشد و بر اساس پیشرانه و نوع خودرو جوری عوارض ورود گرفته شود که قیمت خودرو تغییر زیادی نکند در عین حال دولت بتواند در آمد خود را از این بخش افزایش دهد. هنگامی که سایت ثبت سفارش خودرو وارداتی تعطیل شد و مشغول تعرفه جدید برای این خودرو ها بودند محصولات وارداتی افزایش قیمت را تجربه کردند. همه کارشناسان فکر می کردند با باز گشایی دوباره این سایت و تعیین تعرفه نهایی ثبات به بازار خودرو وارداتی باز خواهد گشت اما این اتفاق نیفتاد که و در عین حال تمامی محصولات وارداتی محبوب در بازار ایران با افزایش قیمت بسیار شدیدی روبرو بوده اند.

امروز هم نوبت به آرین موتور رسیده که تعرفه جدید قیمت خودرو های میتسوبیشی در ایران را اعلام کند. این افزایش قیمت از سوی آرین موتور برای جا نماندن از قافله گرانی خودرو در ایران بوده است تا بتواند خود را با قیمت های جدید بازار هماهنگ سازد.

از این رو قیمت فروش جدید آرین موتور، خودروی شاسی‌بلند اوتلندر که تا قبل از این با قیمت 251 میلیون و 900 هزار تومان به فروش می رسید، از این پس با قیمت 299 میلیون تومانی تحویل داده می شود و به این ترتیب این شاسی‌بلند ژاپنی 48 میلیون تومان گران تر از قبل به بازار عرضه می شود . دیگر رقیب این خودرو در محصولات رنو یعنی کولئوس نیز پس ازگران شدن توسط نگین خودرو با قیمت 298 میلیون تومان فروخته خواهد شد.

بعد از خودرو اوتلندر نوبت به خودرو بسیار محبوب میتسوبیشی ASX می رسد که در واقع یک شاسی بلند سایز کوچک به حساب می آید. این خودرو هم که در گذشته با قیمت 196 میلیون به خریداران تحویل داده می شد اکنون با افزایش قیمت 33 میلیون تومانی روبرو بوده است و قیمت نهایی آن به 229 میلیون در ایران توسط آرین موتور رسیده است.

از طرف دیگر خودرو میتسوبیشی لنسر مدل 2018 که قیمتی برابر با 148 میلیون تومان را تا قبل از تعرفه جدید داشت اکنون با 31 میلیون تومان افزایش قیمت به چیزی در حدود 179 میلیون تومان رسیده است. این تغییرات قیمتی در واقع بسیار شدید است و میتسوبیشی را می توان در مجموع محصولات رکورد دار گرانی دانست.

هنوز تمام نشده است و خودور ارزان قیمت میتسوبیشی که سایز کوچکتری نسبت به بقیه مدل ها دارد یعنی میراژ هم از گران شدن در امان نمانده و قیمت این خودرو از 87 میلیون تومان عرضه می شد حال با 12 میلیون تومان افزایش قیمت به 99 میلیون تومان رسیده است. در پایان هم از شما دعوت می کنیم نگاهی به جدول قیمتی زیر داشته باشید تا حساب و کتاب بهتری از گرانی و قیمت نهایی محصولات میتسوبیشی در ایران به دست آورید:

لیست قیمت جدید محصولات میتسوبیشی در ایران

خودرو مدل قیمت پیشین قیمت جدید
میتسوبیشی اوتلندر ۲۰۱۷ ۲۵۱,۹۰۰,۰۰۰ ۲۹۹,۰۰۰,۰۰۰
میتسوبیشی ASX ۲۰۱۷ ۱۹۶,۵۰۰,۰۰۰ ۲۲۹,۰۰۰,۰۰۰
میتسوبیشی لنسر ۲۰۱۷ ۱۴۸,۷۰۰,۰۰۰ ۱۷۹,۰۰۰,۰۰۰
میتسوبیشی میراژ ۸۷,۵۰۰,۰۰۰ ۹۹,۰۰۰,۰۰۰

قبل از این هم خبر های گران شدن بقیه محصولات وارداتی را برای شما در سایت قرار داده ایم که با یک سرچ ساده می توانید به آنها دسترسی داشته باشید. جدید ترین تغییرات هم مربوط به محصولات ایرتویا نماینده رسمی محصولات تویوتای ژاپن در ایران بود که 20 درصد خودرو های خود را گران تر کرده بود.