اخبار تکنولوژی و فناوری اطلاعات

آیفون xs و آیفون xs مکس اولین آیفون های اپل با رم 4 گیگابایتی

آیفون xs و آیفون xs مکس

0 1,509

خوب همانطور که مستحضر می باشید کمپانی اپل در دو روز گذشته از ایفون های جدید سال 2018 خود به عنوان جدیدترین پرچمداران خود با ارتقاء بر عملکرد انها رونمایی کرد. همانطور که در مطالب پیشین مطالعه کرده اید این دستگاهها در بخش سخت افزاری توسط تراشه ی قدرتمند و تازه رونمایی شده ی  Bionic اپل A12 قدرت مورد نیاز خود را تامین می کنند. خوب همانطور که ملاحظه می کنید این دستگاه در بخش سخت افزاری با ارتقاء خوبی همراه شده است اما مدل معمولی ان در سایر جنبه های فنی مانند فضای ذخیره سازی رم در همان سطح باقی مانده است، این در حالی است که دو نسخه ی پرچمدار حتی در این بخش نیز با ارتقائ خوبی همراه شده اند. حال در ادامه پیشنهاد میشود با تک فاکس همراه بمانید تا با مشخصات و اطلاعات منتشر شده در مورد فضای ذخیره سازی این سه اسمارتفون جدید اپل اشنا شوید…

آیفون xs و آیفون xs مکس اولین آیفون های اپل با رم 4 گیگابایتی

خوب همانطور که در بالا هم عنوان کردیم حدود دو روز پیش اپل از پرچمداران جدید خود با نامهای آیفون ایکس اس ، آیفون ایکس اس مکس و آیفون ایکس آر ( نسخه ی مقرون به صرفه) با مشخصات بالا رده و قدرتمند رونمایی به عمل اورد و خوشبختانه با گذشت کمتر از 24 ساعت از زمان رونمایی این آیفون های جدید اپل بر روی بنچمارک های سنجش معیار در سراسر جهان ظاهر شدند که در نتیجه ان ما توانستیم با اطلاعات فنی این اسمارتفون ها نیز به طور کامل اشنا شویم.  همانطور که میدانید این شرکت هیچگاه علاقه‌ای به اعلام ظرفیت رم گوشی های خودش ندارد. اما حالا به لطف گزارش‌های جدید، ما می‌دانیم ظرفیت رم آیفون ایکس اس و آیفون ایکس اس مکس چقدر است.

با توجه به همین اطلاعات فاش شده مشخص شد که ارزان ترین نسخه با نام آیفون ایکس آر (iPhone XR) یک نسخه ی مقرون به صرفه با برچسب قیمت 749 دلار در ایالات متحده میباشد که این اسمارتفون در بنچمارک تعیین معیار موفق به کسب امتیاز 4754 در ازمون تک هسته ایی و امتیاز 9367 در ازمون چند هسته ایی شده است. همچنین برای مشخصات این اسمارتفون در این بنچمارک به وجود تراشه ی قدرتمند اپل  A12 Bionic به همراه سه گیگابایت فضای ذخیره سازی رم میتوان اشاره داشت. اگر به خاطر داشته باشید در واقع این همان مقدار فضای ذخیره سازی رمی میباشد که ما پیش از این در دیوایس های نسل قبل یعنی در آیفون ایکس و آیفون 8 پلاس شاهد ان بودیم.

اما از لحاظ رتبه بندی باید بگوییم که نسخه ی بالا رده ی این اسمارتفون ها با نام آیفون ایکس اس مکس ( iPhone XS Max) در بخش ازمون تک هسته ایی تقریبا با آیفون ایکس آر برابر میباشد چرا که با امتیاز 4813 همراه شده است این در حالی است که در بخش ازمون چند هسته ایی موفق به کسب امتیاز 10266 شده است که این امتیاز نشان میدهد که این دستگاه با وجود بالا رده بودن تنها حدود 1000 امتیاز بیشتر از آیفون ایکس آر میباشد. این دستگاه در بخش سخت افزاری هم توسط همان تراشه ی Bionic اپل A12 قدرت مورد نیاز خود را تامین می کند اما با این حال در بخش ذخیره سازی برخلاف آیفون ایکس ار با چهار گیگابایت فضای ذخیره سازی رم همراه شده است . اگر به یاد داشته باشید این مسئله پیش از این نیز در مطلب جداگانه ایی عنوان شده بود این در حالی است که هنوز میزان فضای ذخیره سازی نسخه ی اورجینال این اسمارتفون یعنی آیفون ایکس اس مشخص نشده است اما انتظار میرود که در دورن ان همان فضای ذخیره سازی که در برادر بزرگ تر ان وجود داشت ، به کار رود.

با بررسی جدول بنچمارک ارائه شده در بالا به نظر میرسد که ایفون ایکس سال گذشته در مقایسه با مدل های جدید ایفون در بخش ازمون چند هسته ایی با سطح عملکرد یکسانی ظاهر شده است اما با توجه به پیشرفت های اپل بر روی عملکرد بالا در هسته‌های دیوایس‌های جدیدش، به‌روزرسانی مهمی را در انها اعمال کرده است که در نتیجه ی ان امتیاز بخش تک هسته ایی این دیوایس ها بسیار قابل توجه شده است به طوری که در ایفون های جدید امتیاز ازمون تک هسته ایی حدود 800 واحد بیشتر از آیفون های پرچمدار سال گذشته شده است.