اخبار تکنولوژی و فناوری اطلاعات

گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس با دوربین قدرتمند معرفی می شوند

0 2,653

سامسونگ قرار است در کنگره جهانی موبایل بارسلون MWC 2018 از دو گوشی پرچمدار خود با نام های گلکسی اس 9 (Samsung Galaxy S9) و گلکسی اس 9 پلاس (Samsung Galaxy S9 Plus) رونمایی کند. دیروز هم به صورت رسمی از پردازنده اگزینوس 9810 سامسونگ معرفی شد که قرار است قلب تپنده پرچمداران 2018 سامسونگ باشد. حال خبر های جدید حاکی از آن است که سامسونگ یک نام تجاری به اسم خود ثبت کرده که مربوط به ویژگی دوربین گوشی های هوشمند خواهد بود. و به همین دلیل انتظار می رود گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس با دوربینی ارتقاء یافته و قدرتمند وارد بازار شوند.

ویژگی های دوربین گلکسی S9 و S9 پلاس سامسونگ

این نام تجاری با کلمات “دوربین تجدید نظر شده” و به انگلیسی «The Camera. Reimagined»  به ثبت رسیده است که نشان می دهد به احتمال زیاد در دوربین های گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس شاهد تغییراتی خواهیم بود که به بهبود عملکرد آن نسبت به نسل قبلی کمک خواهد کرد. البته احتمال این هم وجود خواهد داشت که این دربین بهبود یافته تنها در مدل پلاس یا بزرگتر که از لنز دوگانه برخوردار است مورد استفاده قرار گیرد تا قیمت بیشتر آن را توجیه کند. حال باید بدانیم که این ثبت نام تجاری و معرفی چیپست اگزینوس 9810 سامسونگ چه ارتباطی به هم دارند؟

سامسونگ در معرفی سری جدید پردازنده های موبایل خود اگزینوس 9810 به قابلیت های پردازشی ویژه آن برای دوربین اشاره کرد و زمان زیادی را صرف معرفی ویژگی های جدید برای دوربین کرد. از مهمترین ویژگی های که سامسونگ در این رویداد بیان کرد پشتیبانی این پردازنده از چهار دوربین است که مشخص می کند گوشی های گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس از دوربین دوگانه پشتی و همچنین در پنل جلویی از دوربین دوگانه سلفی برخوردار هستند. البته برای نسخه پایه احتمال استفاده از دوربین پشتی تکی هم وجود دارد.

اما بقیه ویژگی ها را هم بدانید تا به معنی دوربین بهبود یافته بهتر آشنا شوید: پردازنده اگزینوی 9810 سامسونگ از فیلم برداری اولترا اچ دی با نرخ 120 فریم در ثانیه پشتیبانی خواهد کرد که می تواند کیفیت ویدیو های ضبط شده را بسیار بالا ببرد. همچنین عملکرد دوربین در محیط های با نور کم بهبود یافته تا عکاسی در این محیط ها لذت بخش تر شود. ضمن این که شبیه ساز عمق میدان دید کم که در تصاویر پرتره سبب تار شدن پس زمینه می شود نیز در رزولوشن های بالا بسیار دقیق تر و طبیعی تر عمل خواهد کرد. حال با ویژگی های بسیاری که برای پردازنده سامسونگ بیان شد دلیل ثبت برند تجاری «The Camera. Reimagined» را بهتر می توان فهمید.

پردازنده اگزینوس 9810 ساسونگ قادر است سیگنال های ورودی از دوربین گوشی را به صورت اختصاصی و جداگانه مورد بررسی قرار دهد تا این کار سرعت عمل پردازش تصاویر و ویدیو ها در حالت UHD را بیشتر کند و همچنین در فعالیت های سنگین همچون پایدار سازی تصاویر واحد های بیشتری را مورد پردازش قرار دهد. سامسونگ اسم این قابلیت را dual ISP گذاشته است و از عملکرد بسیار خوب آن زیاد حرف به میان آورد.