اخبار تکنولوژی و فناوری اطلاعات

نگاهی نزدیک به شاسی بلند نیسان جوک 2018 در ایران

0 569

بازار خودرو ایران یک بازار نو ظهور برای برند های مطرح جهانی است و وارد کنندگان داخلی هم در تلاش هستند سطح کیفی محصولات وارداتی را افزایش داده تا مشتریان بیشتری را جلب کنند. یکی از این خودرو هایی که قرار است تازه وارد بازار ایران شود شاسی بلند نیسان جوک 2018 (Nissan Juke 2018) است که نسخه 2017 آن در بازار ایران موجود است و فروش خوبی را هم توانسته تجربه کند.

سری شاسی بلند های سایز کوچک نیسان جوک را می توان محصولاتی با طراحی متفاوت از دیگر خودروهای نیسان دانست. نیسان به کلی زبان طراحی خود را تغییر داده و پلت فرمی جدید ابداع کرده است. در واقع جز قسمت جلو پنجره که هنوز مثل محصولات نیسان است دیگر المان های طراحی تغییر کرده و ظاهری اسپورت و جوان پسند به آن بخشیده است. در قسمت داخلی هم چیز های جذابی اضافه شده است که می توان به رنگی کردن کادر هواکش ها و برخی موارد دیگر اشاره داشت. ولی در کل آن کیفیت و ساختار کلی نیسان که مردم عاشق آن هستند را هم از دست نداده است.

نیسان جوک 2018 ویژگی های بسیار خوبی دارد که می تواند محبوبیت آن را در بازار ایران دو چندان کند. یکی از بحث های داغ این روز های بازار کشور گران شدن قیمت بنزین است که نیسان جوک با مصرف بنزین بسیار بهینه خود یعنی 6.5 لیتر برای هر صد کیلومتر بسیار گزینه مناسبی است. از دیگر موارد مهم که این خودرو را به یکی از بهترین ها در سطح جهانی تبدیل می کند به امنیت بسیار بالای آن می توان اشاره کرد. این خودرو موفق شده امتیاز 4 ستاره ایمنی را از سازمان ایمنی بزرگ راه های آمریکا کسب کند که یکی از معتبر ترین نشان های ایمنی خودرو محسوب می شود.

مدل های مختلف نیسان جوک 2018

این خودرو برای بازار ایران در دو نسخه مختلف عرضه خواهد شد.

  1. اولین مدل با موتور 1598cc که می تواند قدرت خروجی برابر با 117 اسب بخار را تولید کند. در این نسخه گشتاور خوروجی معادل 157 نیوتن بر متر خواهد بود.
  2. مدل دوم  با موتور قدرتمند تر 1618cc عرضه می شود که توان خروجی برابر با 190 اسب بخار می تواند تولید کند. گشتاور در این پیشرانه توربو شارژ دار هم به 240 نیوتن بر متر خواهد بود.

موتور این خودرو توانایی این را دارد که در مدت 7.5 ثانیه سرعت خودرو را به 100 کیلومتر در ساعت برساند. این موتور را قبلا ما در خودرو لوکس رنو تلیسمان هم دیده بودیم و کارایی خود را ثابت کرده است. سرعت نهایی نیسان جوک 2018 هم به 240 گیلومتر خواهد رسید. نسخه گران تر از ویژگی های پیشرفته تری برخوردار است و دارای دو دیفرانسیل بوده که نیرو را بین چهار چرخ تقسیم می کند. این نسخه قیمتی گران تر خواهد داشت و در بازار ایران احتمالا 195 میلیون به فروش برسد.

نیسان جوک به تنها از لحاظ شکل ظاهری بسیار خوب طراحی شده بلکه از کیفیت ساخت بسیار بالایی هم برخوردار است. قسمت شاسی خودرو استحکام خوبی دارد و بدنه خودرو از فلزی با ضخامت بیشتر ساخته شده است. ویژگی دیگر این خودرو را می توان هندلینگ بسیار خوب آن دانست که نیسان آن را توسط ساخت سیستم تعلیق مدرن توانسته به دست آورد. با این که این خودرو شاسی بلند بوده اما شما می توانید با سرعت های زیاد پیچ ها را رد کنید در حالی که خودرو روی جاده بسیار سفت و محکم قرار گرفته است.

به همین دلیل های بیان شده در بالا نیسان جوک را می توان جزو کراس اورر هایی دانست که می توان با آن به آفرود هم رفت و لذت برد.

سخن پایانی

در بالا همه چیز را درباره نیسان جوک 2018 با شما در میان گذاشتیم. حال اگر شما هم می خواهید یک خودرو شاسی بلند با ظاهری جذاب و مدرن کیفیتی مثال زدنی و البته با قابلیت های آفرود بسیار خوب را خریداری کنید نسیان حوک را در صدر لیست خود بگذارید. نسخه اسپورت هم برای آن دسته از مشتریان که سواری راحت تری را انتظار دارند پیشنهاد می شود. ایی خودرو در کلاس جهانی هم جزو بهترین ها به حساب می آید و مطمعن باشید از خریدن آن پشیمان نخواهید شد.

در پایان باید خاطر نشان شویم که این خودرو توسط شرکت جهان نوین آریا نماینده رسمی نیسان در ایران وارد بازار خواهد شد که امید می رود خدمات پس از فروشی مناسبی به همراه آن عرضه شد. نهایتا ویدیو معرفی این خودرو را هم در زیر می توانید تماشا کنید.

ویدیو معرفی نیسان جوک 2018