اخبار تکنولوژی و فناوری اطلاعات

آپدیت جدید نوکیا ایکس 6 طراحی ناچ بالای نمایشگر را پنهان میکند

نوکیا ایکس 6

0 1,412

همانطور که اطلاع دارید دیوایس نوکیا ایکس 6 حدود یک ماه پیش بود که توسط کمپانی اچ ام دی گلوبال به بازار عرضه شد ، اخیرا با دریافت یک بروزرسانی OTA موفق به دریافت ویژگیهای جدیدی شده است . در این بین اگر شما جزو کاربرانی میباشید که تمایل دارید یک گوشی نوکیا با صفحه نمایش بزرگ را در اختیار داشته باشید این دیوایس چینی گزینه ی مناسبی خواهد بود چرا که این دستگاه به عنوان اولین گوشی نوکیا شناخته شده است که با طرحی ناچ یا همان بریدگی بالای نمایشگر به بازار عرضه شده است . حال خبرهای جدید حکایت از ان دارد که آپدیت جدید نوکیا X6 میتواند طراحی ناچ بالای نمایشگر را پنهان نماید. پس در ادامه پیشنهاد می کنیم با تک فاکس همراه باشید تا با جزئیات این خبر به طور کامل اشنا شوید..

آپدیت جدید نوکیا ایکس 6 باعث میشود بتوان طراحی ناچ بالای نمایشگر را پنهان کرد

بله همانطور که در بالا هم عنوان کردیم دیوایس نوکیا ایکس 6 اخیرا موفق به دریافت یک آپدیت جدید میشود که با استفاده از ان میتوان قسمت ناچ بالای نمایشگر را به راحتی پنهان کنیم . خوب همانطور که عنوان شد این دستگاه اولین گوشی نوکیا میباشد که با طراحی ناچ در بالای نمایشگر همراه شده است این در حالی است که به نظر میرسد دیوایس نوکیا 5.1 دومین گوشی از این کمپانی خواهد بود که احتمالا با این نوع طراحی در پنل جلویی همراه خواهد شد.

اگر در تصاویر منتشر شده از دیوایس نوکیا ایکس 6 دقت کنید خواهید دید که قسمت ناچ این دستگاه در مقایسه با دیوایس های دیگر که دارای این نوع از طراحی هستند ، بسیار کوچکتر میباشد که البته این مسئله برای کاربرانی که هیچ علاقه ایی به وجود طراحی ناچ در بالای نمایشگر ندارند چندان مهم نخواهد بود چرا که انها بالاخره با دریافت این بروزرسانی به پنهان کردن این قسمت اقدام خواهند کرد . بنابراین این دسته از کاربران با دریافت این بروزرسانی به صورت OTA میتواند برای خنثی کردن قسمت ناچ بالای نمایشگر اقدام کنند .

 

توجه داشته باشید که با دریات این برزورسانی پنهان کردن قیمت ناچ نمایشگر کار بسیار ساده ایی خواهد بود به طوری که شما تنها با یک لمس ساده میتوانید ببا روشن کردن ان به مخفی کردن ناچ اقدام کنید که در این حالت ان قسمت ناچ نمایشگر از دو طرف به صورت یک نوار سیاه رنگ در امده و ناپدید میشود به طوری که شما گمان میکنید ان قسمت از نمایشگر هم جزوی از قاب دستگاه میباشد.

البته توجه داشته باشید که با دریافت این بروزرسانی علاوه بر قابلیت پنهان کردن طراحی ناچ ، موارد دیگری چون تصویر برداری در حالت پرتره ، محدودیت در نحوه ی عملکرد برنامه های پس زمینه و قابلیت پنهان کردن برنامه ها نیز برای دیوایس نوکیا ایکس 6 شما اعمال خواهد شد.

در نهایت ناگفته نماند که دیوایس نوکیا X6 در حال حاضر حتی اگر از طریق استاندارد NCC به طور غیر رسمی در تایوان مورد تایید قرار گرفته باشد ، فعلا تنها به بازار چین تعلق دارد اما خبرهایی منتشر شده است که عنوان میکند احتمالا در اینده ی نزدیک به سایر کشورهای اسیایی مانند اندونزی و هند هم دست خواهد یافت. در واقع گفته میشود که این دستگاه یکی از پر فروش ترین دستگاههای میان رده در چین میباشد که در صورتی که قابلیت های ان مورد توجه کاربران قرار نگیرد کمپانی نوکیا به راحتی با ارائه ی یک برزورسانی به رفع ان مشکل اقدام کرده و کاربران خود را راضی نگه خواهد داشت.