اخبار تکنولوژی و فناوری اطلاعات

مقایسه دوربین وان پلاس 6 با گلکسی اس 9 پلاس ، پیکسل 2 ایکس ال و آیفون ایکس

وان پلاس 6

0 1,653

همانطور که شما کاربران گرامی میدانید حدود چند روز پیش بود که کمپانی وان پلاس از پرچمدار جدید خود با مشخصات قابل توجه با نام وان پلاس 6 رونمایی کرد. همانطور که اطلاع دارید دیوایس های متعلق به کمپانی وان پلاس به طور کلی با عملکرد عالی همواره کاربران خود را تحت تاثیر قرار داده اند ، اما کیفیت دوربین در انها هیچ گاه به طور کامل با دستگاههایی از وان پلاس که دارای سخت افزار قدرتمندی هستند برابر نبوده است . این مسئله به خصوص در دیوایس های وان پلاس 5 و وان پلاس 5 تی مشهود بود که هرگز نتوانستند ما را با دوربین خود تحت تاثیر قرار دهند. اما با وجود تمامی این موارد به نظر میرسد که بعضی چیزها دچار تغییر شده است به گونه ایی که در وان پلاس 6 بهتر ظاهر شده است. حال ما در این مطلب تصمیم گرفته ایم با وجود این تفاسیر به مقایسه دوربین این دیوایس با پرچمداران به نامی چون گلکسی اس 9 پلاس ، گوگل پیکسل 2 ایکس ال و آیفون ایکس بپردازیم ، پس پیشنهاد میشود در ادامه همچنان همراه تک فاکس بمانید..

مقایسه دوربین وان پلاس 6 با گلکسی اس 9 پلاس ، پیکسل 2 ایکس ال و آیفون ایکس

شما با در اختیار داشتن دیوایس OnePlus 6 با یک دوربین دوگانه ایی روبرو خواهید بود که سنسور اولیه ی ان با 16 مگاپیکسل و سنسور ثانویه هم با 20 مگاپیکسل ترکیب و طراحی شده است . سنسور اولیه و اصلی این دیوایس حدود 19 درصد نسبت به سنسور بکار رفته در پرچمدار سال گذشته بزرگ تر شده است و با گشادگی دیافراگم F / 1.7 و همچنین با قابلیت لرزشگیر اپتیکال یعنی OIS همراه شده است. در مقابل دوربین ثانویه تثبیت نشده و فاصله ی کانونی طولانتری را در اختیار ندارد اما در عوض میتواند جزئیات بیشتری را در صحنه های تاریک با عمق  کم به وسیله میدان شبیه سازی ایجاد نماید. در واقع با این دوربین پس زمینه تار در حالت پرتره به خوبی اجرایی مشود.

همانطور که اطلاع دارید بسیاری از موارد در دیوایس های وان پلاس 5 و وان پلاس 5 تی بهبود یافته اما آیا در این مورد دیگر هیچ مشکل و سوالی وجود ندارد و ان میتواند به عنوان بهترین دوربین در بین گوشیهای وان پلاس ظاهر شود. شما چه فکر میکنید ایا این دوربین میتواند به عنوان بهترین از بین بهترین گزینه های بازار شناخته شود. خوب ما ترجیح میدهیم در ادامه مقایسه دوربین بین دیوایس های OnePlus 6 در برابر  +Google Pixel 2 XL ، Galaxy S9+و iPhone X را در صحنه ها و شرایط مختلف آغار نماییم. ( توجه داشته باشید که با کلیک بر روی هر تصویر میتوانید ان را در اندازه ی تمام صفحه مشاهده نمایید)

صحنه ی اول 

خوب اگر در تصاویر ثبت شده از صحنه ی یک دقت نمایید خواهید دید که وان پلاس 6 در این صحنه به طور قابل توجهی شبیه به پرچمدار قدرتمند سامسونگ یعنی گلکسی اس 9 پلاس عمل کرده است ، البته تفاوتهای کمی در درجه ی حرارت رنگ در بین انها دیده میشود ، اما در حالت کلی هر دو تصویر به طور کامل روشن و واضح هستند و تا حدودی رنگ سبز در انها تیره به نظر رسیده است. سنسور اولیه 16 مگاپیکسلی در وان پلاس 6 موفق به ثبت تصاویر باریک تری میشود که هر چند این مسئله نتیجه پردازش یک تصویر جدید است که به طرز شگفت انگیزی درست مانند سامسونگ میزان رنگ ها و اشباع ان را کنترل میکند. اما در مقابل در دیوایس های پیکسل 2 ایکس ال و ایفون ایکس به نظر میرسد که  نور خورشید به صورت قوی نشان داده شده است و همچنین موارد دیگری چون سرسبز دیده شدن درختان و نبود رنگ سبز زیاد در  تصاویر به طوری که بعضی جاها به رنگ سیاه نزدیک شده است از دیگر جزئیات مربوط به تصاویر ثبت شده با دوربین این دو اسمارتفون میباشد. بنابراین ممکن است که انها به چشم شما گرمتر دیده شوند اما در واقع به عنوان بهترین صحنه های این قسمت شناخته خواهند شد. ( به تنه درخت و چگونگی سبز بودن ان در دو تصویر اول یعنی وان پلاس و گلکسی اس 9 پلاس دقت کنید) . بنابراین ما در این قسمت فرض میکنیم که پیکسل توانسته پرچمدار ایفون را به وسیله ی نشان دادن بهتر جزئیات از روی سایه شکست دهد.

 

صحنه دوم 

صحنه ی دوم یک صحنه ی ساده تری نسبت به مثال قبلی میباشد که با یک پس زمینه ساده و یک موضوع تا حدودی دقیق همراه شده است. هر چهار دوربین ها در این صحنه به خوبی ظاهر شده اند با اینکه شاید گلکسی اس 9 پلاس کمی در لبه ها با میزان نور و یا شاید میزان تولید سر و صدای زیادی از تراکم ابرها در صحنه روبرو شده است . اگر شما واقعا در این تصاویر بزرگ نمایی و زوم کنید تمام جزئیات را متوجه خواهید شد ، مثلا میبینید که پیکسل 2 ایکس ال در کنار ها بدون نور و ابر همراه شده است . با وجود این ، وان پلاس 6 مانند آیفون ایکس و پیکسل 2 ایکس ال خوب ظاهر شده است. همچنین جالب است بدانید که سایه هایی در سمت چپ ساختمان در تصویر وان پلاس 6 درست مشابه تصویر گلکسی نشان داده شده است،  بنابراین به نظر میرسد که این کمپانی روش تولید رقبای خود را در پیش گرفته و در این راه با هیچ اشتباهی روبرو نشده است.

صحنه سوم 

اگر در این صحنه دقت کنید به وجود تشابه و شباهت بین دوربین های وان پلاس 6 و گلکسی اس 9 پلاس پی خواهید برد ، چرا که این صحنه این شباهت را به طور برجسته نمایش داده است به طوری که حتی لنز فلش نیز در این دو به طور قابل توجهی مشابه میباشد. اما با این وجود باز هم وان پلاس 6 کمی تصویر مورد نظر را با تمرکز بر روی رنگ ابی خنک تر نشان داده است و سایه ها در ان به طور واضح نمایش داده شده است. نمایش جزئیات نیز در دیوایس گلکسی اس 9 پلاس کمی بیشتر نمایان شده است که ما در این جا از ان به عنوان یک کلمه کلیدی یاد میکنیم.

صحنه چهارم 

در این صحنه هر چهار تلفن با یک شرایط بسیار خوب ، بسیار شبیه به هم هستند . مثلا آیفون ایکس در این صحنه به طور شگفت انگیزی روشنتر نشان داده شده است ، این در حالی است که نتایج سه دیوایس دیگر به طور قابل توجهی مشابه به هم میباشند. با زوم کردن در این تصاویر خواهید دید که وان پلاس 6 در این تصویر از فناوری HDR نسبت به دیوایس پیکسل 2 ایکس ال استفاده کرده است که باعث شده جزئیات بیشتری را در سایه ها و همچنین در تصویر پیش زمینه شاهد باشید. البته در نشان دادن جزئیات تمامی گوشیهای تقریبا به یک اندازه یکنواخت هستند البته با این تفاوت که ایفون ایکس از نمایش جزئیات تیره در سایه ها عقب مانده است .

صحنه پنجم 

این صحنه هم به عنوان یکی از صحنه های روشن شناخته میشود که جزئیات زیادی در ان قابل مشاهده است که در نتیجه ان هم نتایج قابل ملاحظه ایی را به ارمغان اورده است. وان پلاس 6 در این صحنه عالی است اما میتوان ان را با گلکسی اس 9 پلاس ، گوگل پیکسل 2 ایکس ال و آیفون ایکس همراه دانسته و انها را در برابر هم قرار دهیم. همانطور که در تصاویر شاهد هستید به خوبی ملاحظه میکنیم که رقبای این دیوایس در شرایط نوری کم تمام تلاش خود را بکار برده و تمرکز بالایی را دارند اما در طول روز وان پلاس تقریبا توانسته رقیب جدی برای سایرین باشد. بله همانطور که میدانید تعادل و بالانس سفیدی و رنگها همیشه در یک نقطه نخواهد بود اما مردم وجود تصاویری به سبک سامسونگ و با وضوح بیشتری در وان پلاس 6 را بیشتر ترجیح میدهند. در نهایت ناگفته نماند که این دیوایس همانند سامسونگ دارای حالت دستی برای تنظیم میباشد که از این نظر با سامسونگ مطابقت و نزدیکی دارد بنابراین شما به راحتی میتوانید تصاویر را تنظیم کرده و به ثبت برسانید.

نتیجه

همانطور که میدانید در دنیای امروزه با وجود نواوری بسیار در گوشیهای هوشمند و دوربین های انها ، انتخاب ، ساخت و تولید یک گوشی هوشمند پیشرفته و قدرتمتد کار بسیار دشواری میباشد که در نتیجه ان هم مقایسه بین دوربین های انها هم کار دشواری خواهد بود. همانطور که میدانید کمپانی های بزرگ در طول چند سال گذشته رویکردهای مربوط به عکاسی با گوشیهای هوشمند را اصلاح کرده اند که در نتیجه ان هر دو بخش سخت افزاری و نرم افزاری دستگاه را قادر میسازد که محصولات خود را به بهترین شکل ممکن تولید نمایند. هر کدام از دیوایس ها که در تصویر برداری در حالت روزانه خوب ظاهر شده اند مربوط به میزان عملکرد انها در رابطه با کارایی ان در شرایط نوری کم میباشد. البته برای تصویر برداری در حالت شبانه هم بهتر است که حالت عکسبرداری شبانه را تنظیم نمایید.

خوب همانطور که تا اینجا متوجه شدید ، به خوبی میدانید که وان پلاس 6 نسبت به نسل قبلی خود یعنی وان پلاس 5 و وان پلاس 5 تی با پیشرفت های خوبی روبرو شده است . مثلا وان پلاس 6 در رویکرد پردازش تصویر ظاهر شده است که از این جهت به دیوایس سامسونگ شباهت بسیار دارد به طوری که در صحنه ها رنگها را به روشنی به نمایش میگذارد. البته بعضی از افراد ممکن است از این موضوع ناراحت باشند اما برخی دیگر دوست دارند که تصاویر انها به طور کامل واضح باشد که در این بین به نظر میرسد وان پلاس متوجه خواسته و نیاز مردم شده است.

در نهایت باید بگوییم که دوربین در وان پلاس 6 کاملا خوب ظاهر نشده است اما در مقابل توانسته عمکلرد قابل قبولی را با توجه به قیمت قابل ملاحظه و پایین خود نسبت به رقبا ، ارائه دهد. بنابراین بدون تردید این بهترین دوربین وان پلاس که تا به امروز ساخته شده است ، نمیباشد اما با وجود این شما از خرید این دستگاه و قرار دادن ان در جیب خود پشیمان نخواهید شد.