اخبار تکنولوژی و فناوری اطلاعات

مقایسه دوربین وان پلاس 6 با گلکسی اس 9 پلاس و گوگل پیکسل 2 ایکس ال در شرایط نوری کم

مقایسه دوربین

0 1,698

همانطور که میدانید همواره مقوله ی مقایسه برای بسیاری از ما بسیار جالب و هیجان انگیز میباشد چرا که چند دیوایس قدرتمند را روبروی هم قرار میدهیم و ویژگیها و مشخصات انها را به چالش می کشیم. حال امروز هم قصد داریم یک مقایسه دیگر در بین دیوایس های پرچمدارای چون وان پلاس 6 ، گلکسی اس 9 پلاس و گوگل پیکسل 2 ایکس ال را در بخش دوربین ، البته در شرایط نوری کم اغاز نماییم ، پس در ادامه پیشنهاد میکنیم با تک فاکس همراه باشید تا با جزئیات این خبر و این مقایسه جالب همراه شوید…

مقایسه دوربین وان پلاس 6 با گلکسی اس 9 پلاس و گوگل پیکسل 2 ایکس ال در شرایط نوری کم

همانطور که مستحضر هستید ما تا به امروز مقایسه ها و بررسی هایی زیادی را در رابطه با دیوایس وان پلاس 6 به انجام رسانده ایم به طوری که متوجه شدیم این دیوایس در مقایسه با بیشتر گوشیهای هوشمند از نظر هزینه ی مصرفی به میزان قابل توجهی پایین تر است . اما در این بین یکی از بخش های این دیوایس که مورد بررسی قرار نگرفته بود ، بخش دوربین و نحوه ی عملکرد ان بود که اینک به سراغ ان رفته ایم . البته ما نمی گوییم که دوربین وان پلاس در سطح پایینی قرار دارد بلکه فقط در همان سطحی که دیوایس های قدرتمندی چون آیفون یا دیوایس های سری گلکسی اس قرار دارند ، قرار نگرفته است.

ONE PLUS 6 VS GALAXY S8+ VS PIXEL 2 XL

بنابراین با توجه به موارد بالا باید بگوییم که خرید وان پلاس 6 برای بسیاری از کاربران یک معامله ی بسیار بزرگ خواهد بود . در این بین مطمئن هستیم که این کمپانی برای یک بار دیگر هم قیمت مدل جدید خود را افزایش خواهد داد ، البته این در حالی است که بسیاری از تولید کنندگان دیگر نیز همین روش را در پیش گرفته و قیمت را افزایش میدهند به طوری که در این بین وان پلاس 6 همچنان به عنوان یک پیشنهاد ارزشمند میتواند معرفی شود. در واقع این دیوایس با برخورداری از یک نمایشگر تمام صفحه در پنل جلویی در کنار یک چیپست شناخته شده و قدرتمند برای گوشیهای اندرویدی و با در اختیار داشتن یک دوربین 16 مگاپیکسلی با سنسور بزرگ تر و گشادگی دیافراگم عریض در پنل جلویی برای ثبت تصاویر سلفی، انتظار میرود که تمام این ویژگیها شرایط را برای گرفتن عکس های بسیار خوب در شرایط نوری کم فراهم نماید.

همانور که اطلاع دارید ما تا به امروز دوربین وان پلاس 6 را در شرایطی مختلفی چون حالت نرمال در شرایط نور روز و تصاویر پرتره که خیلی هم خوب در امده بود ، مورد ازمایش قرار دادیم ، حال وقت ان است که نگاهی دقیق تر به قابلیت های دوربین این دستگاه در شرایط نوری کم یا حالت شبانه هم بیاندازیم تا ببینیم که این دوربین در این شرایط چگونه عمل خواهد کرد که برای انجام این کار هم قصد داریم این دستگاه را در برابر دو نمونه از بهترین دیوایسهای قدرتمند اندرویدی در بخش دوربین یعنی گلکسی اس 9 پلاس سامسونگ و گوگل پیکسل 2 ایکس ال قرار دهیم.

در واقع کاری که ما میخواهیم در اینجا انجام دهیم این است که هر سه اسمارتفون مورد نظر را در پنج صحنه ی مختلف مورد بررسی قرار دهیم و سپس در هر صحنه به تصویر مورد نظر امتیازی از یک تا 10 را می دهیم تا در اخر ببینیم که کدام مدل توانسته بیشترین امتیاز مورد نظر را جمع اوری نماید و برنده ای این مقایسه شود.

صحنه ی اول : (تصویر خانه)

در تصاویر مربوط به صحنه ی اول ، همانطور که ملاحظه می کنید وان پلاس 6 توانایی قابل توجهی برای حفظ تعادل رنگ طبیعی را از خود نشان داده است که غالبا این تعادل رنگ طبیعی برای بسیاری از صحنه های مورد بررسی در این مقایسه باقی مانده و حفظ شده است . اما در مقابل هر دو اسمارتفون گلکسی اس 9 پلاس و پیکسل 2 ایکس ال به سمت طبع زیبایی شناسی و گرمی تغییر جهت داده اند ، این در حالی است که همه ی جزئیات در تصویر مربوط به گلکسی اس 9 پلاس بسیار خوب باقی مانده است اما در مقابل پیسکل 2 ایکس ال در این تصویر به دلیل اینکه مقدار بسیار کمی را ثابت کرده است باعث شده گرمی تصویر اولویت داشته و بسیار شدید شود.( برای دیدن تصاویر در اندازه ی واقعی بر روی هر کدام که تمایل دارید کلیک نماید.)

خوب در واقع در این تصویر خبر خوب این است که هر سه گوشی دارای جزئیات دقیق تر و فوق العاده تری میباشند که در این مورد نمیتوان هیچ کدام را بر دیگری برتر دانست و برتری را مشخص کرد . بنابراین میتوان گفت که این یک شروع بسیار قوی برای وان پلاس 6 میباشد که حال باید ببینیم که ایا موفق خواهد شد این نحوه ی مدیریت را تا اخر حفظ نماید..

و این هم جدول امتیاز این صحنه  که در ان وان پلاس 6 موفق به کسب بالاترین امتیاز شده است

OnePlus 6 vs Galaxy S9+ vs Pixel 2 XL

صحنه ی دوم : ( غذاخوری)

در این صحنه ما هر سه رقیب را با هم برابر و یکسان مشاهده میکنیم. در این صحنه پیکسل 2 ایکس ال کمی تصویر را تیز تر کرده است که این گفته به این معنی است که دو اسمارفون دیگر کاهش نویز بهتری را دریافت کرده اند، اما در واقع باید بگوییم که این صحنه جایی است که در ان اثر قابلیت HDR به پایان رسیده است و در واقع اگر شما به سمت چپ تصویر و لبه ی عکس نگاهی بیاندازید متوجه خواهید شد که درختان تنها در تصویر متعلق به پیکسل 2 ایکس ال به خوبی روشن شده و دیده شده اند که شاید در مواقعی بتوان با استفاده از همین جزئیات در مورد یک دوربین اظهار نظر کرد. ( برای مشاهده ی تصاویر در اندازه ی واقعی بر روی هر کدام که تمایل دارید کلیک نمایید)

در واقع به غیر از این مورد هیچ تفاوت معناداری در بین سه قهرمان دوربین وجود ندارد که این باز هم یک نتیجه ی عالی برای وان پلاس 6 خواهد بود که نشان میدهد این دستگاه میتواند در برابر دیوایس های قدرتمند این مقایسه قد علم کند و این همان چیزی است که ما میخواستیم در این مقایسه ان را اثبات نماییم که تا کنون هم وان پلاس 6 بسیار خوب ظاهر شده است.

همانطور که ملاضه می کنید گلکسی اس 9 پلاس دارای یک تصویر قوی است اما برای اینکه به اندازه ی کافی با دیگر رقبا متمایز شود ، برای خود کار نکرده است . در این بین اگر اینجا مسئله ایی وجود دارد که ما میتوانیم در مورد ان گله و شکایت داشته باشیم به این معنی نیست که هر سه اسمارتفون در این صحنه موفق ظاهر نشده اند و به یک سطح رضایت بخشی از کیفیت نرسیده اند .حال با مشاهده ی جدول امتیاز بندی زیر خواهید دید که در این صحنه پیکسل 2 ایکس ال امتیاز بالاتر را از ان خود کرده است.

OnePlus 6 vs Galaxy S9+ vs Pixel 2 XL

صحنه سوم : (حالت شبانه)

در صحنه ی سوم ما دو صحنه را با همدیگر ترکیب کرده و به بررسی پرداخته ایم چرا که موضوع دو صحنه با هم مشابه است . بدون توجه به جزئیات مربوطه به نظر میرسد که در این صحنه هر سه دستگاه خوب کار کرده اند . در واقع باید بگوییم که در این صحنه گلکسی اس 9 پلاس میتواند چیزی را به نمایش بگذارد که دو اسمارتفون دیگر قادر به نمایش ان نیستند که ان مسئله همان تولید گزینه های رنگی بیشتر میباشد که در ان گلکسی اس 9 توانسته موفق تر ظاهر شود. اما بر خلاف ان دیوایس های وان پلاس 6 و پیکسل 2 ایکس ال به نظر میرسد که کمی بیشتر از حد به دامنه ی رنگ زرد تکیه کرده اند که این مسئله بیشتر برای پیکسل 2 ایکس ال صدق می کند که تمایل به بیش از حد تکیه کردن بر روی این مشکل دارد تا بتواند بر میزان گرمی و شیرینی تصویر بیفزاید. ( برای مشاهده ی تصاویر در اندازه ی واقعی بر روی هر کدام که تمایل دارید کلیک نمایید)

اگر شما در تصاویر انتشار یافته دقت کنید خواهید دید که پیکسل 2 ایکس ال دارای مقدار نویز بیشتری میباشد که در مقایسه با وان پلاس 6 و گلکسی اس 9 پلاس که دارای یک تصویر تمیز تر میباشند که تمام جزئیات در ان مورد توجه قرار گرفته اند ، کیفیت پایین تری را به خود اختصاص داده است. در این صحنه گلکسی اس 9 پلاس با کسب بالاترین امتیاز به عنوان بهترین تصویر انتخاب شد.

OnePlus-6-vs-Galaxy-S9+-vs-Pixel-2-XL

صحنه چهارم : ( تصویر کاخ)

پرچمداران قدرتمند ما با دوربین های فیلم برداری خود در این تصویر به چالش کشیده خواهند شد چرا که در این صحنه عمدتا نور ناکافی بوده و بعضی از مناطق هم در این صحنه پویا و داینامیک بوده به طوری که میتواند یا بیش از حد و یا اینکه اصلا در معرض تصویر قرار نگیرند. در این بین وان پلاس 6 تصویر جالبی را به ثبت رسانده است به طوری که اگر تصویر را در اندازه ی واقعی ببینید و از نزدیک ان را زوم کرده و مشاهده نمایید متوجه خواهید شد که این تصویر با میزان نویز بسیار کمی همراه شده است. اما با این حال اگر شما به اندازه و کیفیت کمتری قانع باشید خود این مسئله باز هم به نفع وان پلاس 6 خواهد بود چرا که تصویر مربوط به ان واقعا تمیز و زیبا است. ( برای مشاهده ی تصاویر در اندازه ی واقعی کافی است بر روی تصویر مورد نظر کلیک نمایید).

از طرف دیگر گلکسی اس 9 پلاس هم یک رویکرد متعادل تر را در میزان تیز بودن و همچنین میزان نویز کافی ارائه داده است که همچنین میزان اشباع رنگ نیز کمی در ان بیشتر است . در مقابل پیکسل دو ایکس ال دوباره در تلاش برای گرمی بخشیدن به این صحنه است که در نتیجه باعث شده است میزان بیشتری از نوردهی را انتشار نماید اما در واقع اثر بیش از حد قابلیت HDR  در این صحنه خیلی خود عمل نکرده است که این کاملا در این صحنه مشهود است. اگر در جدول امتیاز دهی دقت نمایید خواهید دید که وان پلاس 6 و گلکسی اس 9 پلاس موفق به کسب بالاترین امتیاز ممکن شده اند.

OnePlus-6-vs-Galaxy-S9+-vs-Pixel-2-XL

صحنه پنجم : (مشاهده خیابان)

در این صحنه به بیرون از منزل رفته و به سراغ ثبت تصاویری خارج از خانه و در محیط شبانه گرفته ایم که با توجه به تصاویر ثبت شده ما تصاویر مربوط به دیوایس های گلکسی اس 9 پلاس و گوگل پیکسل 2 ایکس ال را در این صحنه بیشتر ترجیح می دهیم چرا که این دو تصویر موفق به مشاهده ی جزئیات بیشتری از ساختمان روبرو شده اند . ( برای مشاهده ی تصاویر در اندازه ی واقعی کافی است بر روی تصویر مورد نظر کلیک نمایید).

در وان پلاس 6 هم اوضاع به نظر میرسد خوب است اما ما چندان ان را دوست نداریم چرا که در تصویر وان پلاس 6 یک طرف ساختمان به گونه ایی تاریک تر و تیره تر نشان داده شده است این در حالی است که این مسئله در رابطه با دو اسمارتفون دیگر وجود ندارد. البته پیکسل 2 ایکس ال برای یک بار دیگر باز هم کمی به تناژ رنگ زرد تغییر داده است که البته در این صحنه مقدار ان زیاد نیست به طوری که در اینجا تصویر را به خوبی به نمایش گذاشته است و میزان رنگ زرد در ان بالا نیست. با مشاهده جدول امتیاز دهی زیر متوجه خواهید شد که در این صحنه دیوایس های گلکسی اس 9 پلاس و گوگل پیکسل 2 ایکس ال موفق به کسب بالاترین امتیاز شده اند.

OnePlus 6 vs Galaxy S9+ vs Pixel 2 XL

امتیاز نهایی :

خوب همانطور که ملاحظه کردید در این مقایسه  دوربین وان پلاس 6 در برابر دوربین پرچمداران قدرتمندی قرار گرفت به طوری که در مواقعی میتوانست شباهت بین دو اسمارتفون گلکسی اس 9 پلاس و گوگل پیکسل 2 ایکس ال را بر طرف کند و توانست به امتیاز خوبی در این میدان ظاهر شود. اما در حالت کلی اگر بخواهید یک عکس عالی در سخت ترین شرایط ممکن را به ثبت برسانید دیوایس گلکسی اس 9 پلاس برای شرط بندی گزینه ی مطمئن تری خواهد بود چرا که شما میتوانید کیفیت و میزان انطباق با محیط را در دوربین این دستگاه شاهد باشید . در این بین دیوایس پیکسل 2 ایکس ال هم خوب ظاهر شد البته با توجه به این موضوع که کمی بیش از حد به تناژ زرد رنگ پرداخته بود و همه چیز را تحت تاثیر ان قرار داده بود.

OnePlus 6 vs Galaxy S9+ vs Pixel 2 XL

در نهایت با توجه به جدول امتیاز بندی، همه شگفت زده شد چرا که با توجه به امتیاز های کسب شده نفر اول این مقایسه دیوایس گلکسی اس 9 پلاس خواهد بود که با امتیاز 38 همراه شده است ، این در حالی است که نفر دوم این مقایسه در کمال تعجب وان پلاس 6 میباشد که موفق به کسب امتیاز 36 شده است و در نهایت هم دیوایس گوگل پیکسل 2 ایکس ال با اختلاف کم و با امتیاز 35 نفر سوم و اخر این مقایسه را از ان خود کرده است.

OnePlus 6 vs Galaxy S9+ vs Pixel 2 XL