اخبار تکنولوژی و فناوری اطلاعات

فروش خودرو جدید سایپا کوییک از 26 دی ماه 96 آغاز خواهد شد

0 3,354

گروه خودرو سازی سایپا امسال در مراسمی پر هیاهو خودرو جدید خود را با نام سایپا کوییک معرفی کرد و این خودرو از همان پلتفرم خودرو تیبا 2 بهره می برد که سایپا آپشن هایی را به آن اضافه کرده است. حال با حدود 1 سال از گذشت معرفی این خودرو سایپا قصد دارد برای اولین بار این خودرو را به فروش برساند. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات تکمیلی در این باره را با شما در میان بگذاریم.

سایپا قرار بود برای سال 97 خودرو های پراید را از چرخه تولید کشور خارج کند و به همین دلیل دنبال یک خودرو خوب با قیمت مناسب برای جایگزینی پراید می گشت. با شایعه درباره خودرو کوییک همه فکر می کردند این خودرو جایگزین پراید شود اما با معرفی این خودرو و قیمت گذاری حدود 40 میلیونی آن این قضیه منتفی شد و دوباره سایپا برای یار غار خود یعنی پراید مجوز استاندارد سال 97 را از سازمان ملی استاندارد ایران گرفت تا باز هم شاهد خودرو پرفروش پراید در خیابان های کشور باشیم.

حال خبر گذاری شرکت سایپا اعلام کرده که خودرو سایپا کوییک از روز سه شنبه مورخه 96/10/26 به سبد محصولات سایپا اضافه خواهد شد و مشتریان می توانند از طریق سایت اینترنتی این شرکت اقدام به ثبت نام برای خرید این خودرو کنند. این خودرو در تعداد محدود در دور اول فروش به بازار عرضه خواهد شد. البته سایپا ابلاغیه فروش خود را به نمایندگی های سراسر کشور خود اعلام کرده است و مشتریان با مراجعه به این نمایندگی ها می توانند برای خرید کوییک اقدام فرمایند.

آپشن های جذاب خودرو سایپا کوییک

همچنین برای این خودرو چند نسخه در نظر گرفته شده است که هر یک دارای امکاناتی به صورت زیر هستند:

  1. دوربین دنده عقب
  2. کنترل فرامین صوتی از روی فرمان
  3. سیستم بررسی و پایش فشار باد تایرها
  4. سیستم ورود بدون کلید
  5.  استارت دکمه‌ای
  6. جعبه‌دنده‌ی CVT
  7. فرمان برقی
  8. سیستم مولتی‌مدیا

و برخی قابلیت های دیگر که فعلا فرصت گفتن آن ها نیست. این خودرو در نسخه گران قیمت تر خود همه اکانات ذکر شده در بالا را به صورت یکجا خواهد داشت.

شرکت سایپا بر محدود بودن فروش این خودرو تاکید کرده است و اذعان داشته به محض پر شدن ظرفیت ثبت نام این خودرو متوقف خواهد شد. به همین منظور مشتریان در روز های اول ثبت نام مراجعه کنند تا بتوانند خودرو خود را دریافت کنند. این ثبت نام در پایگاه اینترنتی به آدرس saipacorp.com و همچنین تمام نمایندگی های سراسر کشور قابل دسترسی خواهد بود.

سایپا همچنین با توجه به اینکه این اولین پیش فروش این خودرو خواهد بود و تعداد کاملا محدود است از مشتریان خواست که برای خرید این محصول عجله نکنند و در دور های بعدی فروش این محصول به تعداد بیشتر خواهد بود.

البته آذر ماه سایپا یک بیانیه برای پیش فروش این خودرو صادر کرد که از سوی آقای جهرودی مدیر عامل شرکت سایپا متوقف شد و دلیل آن را افزایش سطح کیفی محصول و همچنین افزایش امکانات این خودرو برای مشتری مداری بیشتر دانسته است. حال در پیش فروش فعلی محصول معاون بازاریابی شرکت سایپا آقای رضا تقی زاده در این باره فرمودند:

مهندس جهرودی مدیرعامل جدید گروه خودروسازی سایپا اخیرا از خط تولید خودروی کوییک و فرآیند تولید آن بازدید داشتند. ایشان ضمن تأکید بر جلب حداکثری رضایت مشتریان و خریداران این خودرو، دستور دادند تا امکان افزایش آپشن‌های خودروی کوییک بررسی شود و بدین ترتیب با هدف بازنگری در فرآیندهای تولید و شاخص‌های کیفی خودروی کوییک، پیش‌فروش این خودرو تا اطلاع ثانوی کنسل می‌باشد.

حال باید دید با ورود خودرو کوییک به بازار آیا از کیفیت خوبی برخوردار است و می تواند با خودرو های وارداتی مانند محصولات رنو برابری کند یا خیر. از لحاظ آپشن ها هم دوست داریم ببینیم چه چیزهای اضافه شده است و کوییک سایپا در نحوه عملکرد این امکانات چگونه عمل خواهد کرد.