اخبار تکنولوژی و فناوری اطلاعات

نتایج بنچمارک پردازنده کوالکام اسنپدراگون 845 منتشر شد

0 126

کوالکام ماه پیش بود که از پردازنده پرچمدار خود برای گوشی های موبایل و دیوایس های قابل حمل رونمایی کرد. در مراسم معرفی این چیپست که در هاوایی برگزار شد کوالکام سخنرانی مفصلی در این باره انجام داد. نسل جدید پردازنده های کوالکام از قدرت پردازشی بیشتر و مصرف انرژی بهینه تر برخوردار است.

مشخصات پردازنده اسنپدراگون 845

اما مشخصه اصلی پردازنده اسنپدراگون 845 استفاده از هوش مصنوعی است که ساختار این پردازنده را پیچیده تر و در استفاده از منابع کمتر کرده است.

یکی از معتبر ترین مراجع تست بنچمارک گیک بنچ است که امروز نتایج بنچمارک پردازنده اسنپدراگون 845 را منتشر و این پردازنده را از نظر عملکرد با رقبا مقایسه کرده است. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا جزئیات بیشتری در اختیار شما قرار دهیم.

آزمایش های انجام گرفته توسط گیک بنچ در حوضه تست پردازشی در حالت تک هسته ای و بعد از آن در حالت چند هسته ای صورت گرفته که پردازنده کوالکام اسنپدراکون 845 توانسته در بخش تک هسته ای امتیاز 2400 و در بخش چند هسته ای امتیاز 8300 را به دست آورده است. این امتیاز در بخش پردازنده ها رکورد محسوب می شود و این پردازنده را بالا تر از اسنپدراگون 835 , کایرین 970 هواوی و اگزینوس 8895 سامسونگ قرار می دهد.

از دیگر مشخصات اسنپدراگون 845 می توان به واحد پردازشگر گرافیکی آن یعنی adreno 630 اشاره کرد که توان آن نسبت به نسل قبلی یعنی آدرنو 540 در حدود دو برابر قویتر شده است. در کل می توان اسنپدراگون 845 را نسبت به 835 در حالت تک هسته ای 20 درصد و در حالت چند هسته ای تا 30 درصد قویتر دانست.

اسنپدراگون 845 اسنپدراگون 845

در تست رندر اسکریپت که مربوط به عملکرد سه بعدی و پردازش فشرده است اسنپدراگون 835 امتیاز بسیار عالی 7899 را دریافت کرده و در نتیجه در عملیات های GPU قدرت بیشتری را در اختیار دیوایس قرار خواهد داد.

نسل جدید پردازنده کوالکام تغییرات اساسی را به خود دیده به طوری که در بخش گرافیکی بیشتر از 50 درصد قویتر و در بخش انجام عملیات های محاسباتی تا 30 درصد بهبود را داشته اشت. این پردازنده در بیشتر گوشی های پرچمدار سال 2017 استفاده خواهد شد از جمله این گوشی های می توان به گلکسی اس 9 و ال جی V40 اشاره کرد. اسنپدراگون 845 را کوالکام با همکاری شرکت سامسونگ ساخته و به تولید انبوه رسانده است.