استفاده از مکالمات دستیار صوتی گوگل و اپل به تعلیق درآمد

0
1052

اپل در اقدامی جدید استفاده از مکالمات ضبط شده دستیار صوتی خود سیری را در جهان به تعلیق درآورد. همین امر در شرکت گوگل نیز انجام گرفته است .در گزارش های منتشره آمده بود که اپل کارمندان جدیدی استخدام کرده است تا بهینه سازی عملکرد دستیار صوتی خود را بررسی کند.

Tech Crunch در گزارشی گفته است: اپل برای جلب رضایت کاربران قرار است به زودی دستور بروزرسانی نرم افزاری را صادر کند. بدین ترتیب در هنگام بروزرسانی تائیدیه اجازه استفاده از مکالمات صوتی جهت توسعه محصول از قبل توسط کاربر صادر میشود.

توضیحات اپل در مورد دستیار صوتی

اپل در این مورد گفت: شرکت اپل قصد دارد ضمن محافظت از حریم خصوصی کاربران، یک سیستم بی نقص از خدمات یک دستیار صوتی ارائه کند. بنابراین، امتیازبندی سیری معلق و کاربران در صورت تمایل میتوانند در بروزرسانی نرم افزار این کار را انجام دهند.
گوگل نیز بر اساس حفاظت اطلاعات قانون گذاران آلمان (German Data Protection Authority) به مدت ۳ ماه کلیه شنودهای داوطلبانه و رونویسی مکالمات را متوقف کرده است.
یک مرج قانونی حفاظت اطلاعات آلمان در این باره گفته است: استفاده از دستیاران صوتی خودکار مانند گوگل، اپل و آمازون ناقض حفظ حریم خصوصی افراد است. این وضعیت هم برای استفاده کنندگان و هم کسانی که با آنها ارتباط برقرار میشود ، صدق میکند.

همین دو هفته پیش گاردین گزارش داده بود که چگونه نمونه مکالمات ضبط شده بین اصناف مختلف، مکالمات تجاری ، خانوادگی و حتی مکالمات مجرمان شنود شده بود. البته هدف از این شنود ، امتیاز بندی و بهبود این دستیاران اعلام شده بود. از جمله کارکرد این دستیار صوتی دریافت پاسخ مناسب در زمان اندک بوده است.
اپل اعلام کرده است که تنها کمتر از یک درصد از فعالیت های روزانه را جهت بررسی مورد استفاده قرار میدهد. این شرکت حتی کارمندان خود را نیز در مورد سوء استفاده از این اطلاعات ملزم به رعایت نکات سفت و سخت کرده است.
سرویس خدمات شرکت اپل اعلام کرده است که ناگزیر از استفاده انسان جهت نظارت بر کنترل کیفیت بوده است.
با اخبار تکنولوژی تک فاکس همراه باشید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید