اخبار تکنولوژی و فناوری اطلاعات

تلگرام به خاطر کسب و کارهای اینترنتی رفع فیلتر خواهد شد

0 2,621

مدتی است از فیلترینگ تلگرام در ایران می گذرد اما کاربران ایرانی همچنان در حال استفاده از این پیام رسان با ترفند های مختلف هستند. پیام رسان تلگرام در ایران چنان محبوب شده که فیلترینگ هم نتوانست از محبوبیت آن بکاهد و در آماری که جدیدا منتشر شده بیشتر کاربران برای دور زدن فیلترینگ از فیلتر شکن استفاده کرده اند.

در جدید ترین خبری که توسط ناظر مجلس در کمیته تعیین مصادیق مجرمانه منتشر شده است مثل اینکه این کمیته قصد دارد تلگرام را رفع فیلتر کند تا کسب و کارهای اینترنتی بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند.

تلگرام در ایران فضایی را به وجود آورده بود که خیلی ها برای خود کارآفرینی می کردند و پول های خوبی را از این پیام رسان کسب می کردند. گفته می شود در این چند روزی که تلگرام فیلتر بوده استارت آپ های ایرانی روزانه 500 میلیارد تومان درآمد خود را از دست داده اند. جز این که Telegram برای خیلی از کاربران ایرانی درآمد هایی را به همراه داشته موجب رونق کسب و کارهای کوچک و بیشتر نشان داده شدن آنها در فضای مجازی می شد.

ناظر مجلس در کمیته تعیین مصادیق مجرمانه آقای محمد کاظمی در باره رفع فیلتر تلگرام این چنین بیان می کند:

فیلترینگ دائم شبکه‌های مجازی به نفع کشور نیست زیرا عده‌ای از مردم از آن کسب روزی می‌کنند.

ایشان در ادامه افزودند راه حل مشکل شبکه های اجتماعی فیلتر کردن آنها نیست و ما باید به دنبال افزایش سطح آگاهی جامعه و باشیم و این محدودیت ها موقتی خواهد بود آن هم به خاطر مسائل امنیتی کلان کشور صورت گرفته است.

در ادامه همین بحث نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس توضیحاتی را اضافه کرد و گفت:

بیکار کردن افراد که از این طریق ارتزاق می‌کنند می‌تواند آسیب‌های دیگری برای کشور به همراه داشته باشد؛ لذا باید در محدودیت‌سازی‌ها به حداقل‌ها اکتفا شود.

امیدواریم که این محدودیت ها در تلگرام هر چه سریعتر برداشته شود تا هم کاربران بتوانند اطلاعات مفید خود را از تلگرام گرفته و مطالعه کنند و هم استارت اپ ها بتوانند آسیب های وارده در این مدت را جبران و به کار خود ادامه دهند. هنوز از زمان دقیق رفع فیلتر تلگرام خبری توسط مسئولین به بیرون درز نکرده است و باید همچنان منتظر بمانیم.