اخبار تکنولوژی و فناوری اطلاعات

وزیر ارتباطات از رفع فیلتر تلگرام تا 15 دی ماه 96 خبر داد

0 574

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران با درخواست مردم و استارت آپ هایی که در آمد خود را از طریق تلگرام کسب می کردند پیگیر رفع فیلتر تلگرام بود و در جدیدترین توییت ارسالی زمان دقیق رفع فیلتر تلگرام را به کاربران اعلام کرد.

تلگرام رفع فیلتر می شود

تلگرام که چند روز پیش به دلیل مسائل سطح بالای امنیتی کشور فیلتر شده بود با آرام شدن اوضاع دوباره به فعالیت خود در ایران ادامه خواهد داد. البته این فعالیت مجدد منوط به همکاری مدیر عامل تلگرام با مسئولان ما خواهد بود و در صورتی که تلگرام باز هم به اعمال مجرمانه ادامه دهد این پیام رسان باز هم با اختلال همراه خواهد بود.

در برهه زمانی فعلی آقای محمد آذری جهرمی با پیگیری های مستمر خود توانسته است موافقت مسئولان امنیتی را کسب کرده و پیام توییتری برای کاربران ارسال کند و دوست داران تلگرام در ایران را خوشحال کند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران محمد جواد آذری جهرمی در پیام توییت خود این چنین بیان کرد:

با توجه به مذاکرات انجام شده با شورای امنیت کشور جهت رفع فیلتر تلگرام ، مقرر شد که در روز جمعه 15 دی 96 محدودیت های تلگرام رفع شود

این خبر درباره پیام رسان تلگرام صدق می کند و هنوز از رفع فیلتر ایستاگرام سخنی به میان نیامده است. به احتمال زیاد ایران با مسئولان اینستاگرام هم بر سر موضوعات مختلف بحث کند و در پایان اگر بتوانند مسائل را حل کنند اینستاگرام هم از فیلترینگ آزاد شود. فعلا پیام رسان تلگرام از اهمیت بیشتری برای کاربران ایرانی برخوردار بود و امیدواریم در کشور شاهد همچین اتفاقات نا خوشایندی نباشیم.