اخبار تکنولوژی و فناوری اطلاعات

رفع فیلتر تلگرام برای 15 دی ماه 96 توسط وزیر ارتباطات تکذیب شد!

0 988

دیشب خبری از رفع فیلتر شدن تلگرام برای جمعه 15 دی ماه برای شما منتشر کردیم. در این خبر آمده بود وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران بنا به توییتی که در صفحه خود منتشر کرده بود اعلام می کرد به زودی تلگرام از فیلترینگ خارج خواهد شد. با تحقیقات بیشتر درباره این موضوع فهمیدیم که در صفحه اصلی توییتر وزیر محترم خبری از رفع فیلتر تلگرام نیست و این تنها یک توییت جعلی بوده است که به نام وزیر ارتباطات و فناوری درج شده است.

حال خبر گزاری آنا با سوال کردن از خود وزیر متوجه شدند توییتری که اسکرین شات آن منتشر شده است مربوط به صفحه رسمی ایشان نمی باشد و خبری ار رفع فیلتر تلگرام نخواهد بود. البته ما هم فکر نمی کردیم تلگرام به این سرعت رفع فیلتر شود چون آقای پاول دولف مدیر عامل تلگرام گفته بودند هیچ وقت در تلگرام آزادی بیان را نقض نخواهد کرد اما چون این خبر رفع فیلتر تلگرام در خبر گزاری های مهم ایران منتشر شده بود ما هم نسبت به جعلی بودن آن شک نکرده و به آنها اعتماد کردیم که در نهایت همین خبر گذاری ها حرف خود را نقض کردند و گفتند وزیر ارتباطات از رفع فیلتر تلگرام حرفی به میان نیاورده است.

خبر گزاری آنا هم رفع فیلتر تلگرام در روز جمعه را این چنین پوشش داده بود:

این در حالی است که شما می توانید صفحه اصلی وزیر ارتباطات را در اسکرین شات زیر ملاحظه فرمایید:

به هر حال متوجه شدیم که وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هیچ خبری برای رفع فیلتر تلگرام منتشر نکرده و کماکان تلگرام تا اطلاع ثانوی فیلتر خواهد ماند. و در صورتی که مدیر عامل این پیام رسان همکاری های لازم را با مقامات نداشته باشد برای همیشه باید با تلگرام خداحافظی کنیم.