اخبار تکنولوژی و فناوری اطلاعات

ویدیو نحوه عملکرد سنسور اثر انگشت گوشی ویوو زیر نمایشگر

0 760

شرکت چینی ویوو Vivo که از مدتی پیش در حال یکپارچه سازی سنسور اثر انگشت با نمایشگر گگوشی هوشمند بود بلخره موفق شد و این تکنولوژی را در نمایشگاه فناوری CES 2018 رونمایی و به همگان معرفی کرد. هر چند که این هنوز یک نمونه اولیه است و زمان ورود این گوشی به بازار باگ های آن برطرف می شود و می تواند گوشی را با سرعت و دقت بسیار خوبی بازگشایی کند. در زمان معرفی این گوشی هیچ ویدیویی از آن منتشر نشده بود تا کاربران بتوانند نحوه عمکرد این تکنولوژی را ببینند.

اما امروز توسط وبسایت بسیار معتبر TheVerge ویدیویی نگاه نزدیکی از آن منتشر شده است که ما هم آن را برای شما کاربران عزیز تک فاکس آماده کرده ایم تا با نحوه عملکرد سنسور زیر نمایشگر ویوو آشنا شوید.

ویدیو معرفی سنسور اثر انگشت زیر نمایشگر ویوو

همانطور که در ویدیو بالا می بینید سنسور اثر انگشت یکپارچه با نمایشگر ویوو به خوبی کار می کند و این واقعا شگفت انگیز است. چون این اولین باز است که این تکنولوژی در یک گوشی هوشمند مورد استفاده قرار می گیرد. البته در هنگام بررسی این ویژگی آقای ولاد ساواو چند بار با مشکل شناسایی نشدن اثر انگشت خود روبرو بود ولی با این حال می توان گفت که راضی کننده است و بعد ها می تواند بیشتر مورد توسعه قرار گیرد و روز به روز تکامل یابد.

یکی از مشکلات این سنسور را می توان سخت بودن پیدا کردن جای دقیق آن دانست. مثلا اگر شما یک گوشی معمولی با سنسور اثر انگشت در قاب پشتی داشته باشید با چشم های بسته هم می توانید جای آن را پیدا کنید. اما در این حالت جای فیزیکی سنسور مشخص نمی باشد و حتما باید به نمایشگر گوشی نگاه کنید تا انگشت خود را دقیقا در محل سنسور قرار دهید. همچنین ویوو برای محل سنسور یک انیمیشن زیبا را در نظر گرفته است که با افکت هم همراه خواهد بود.

گوشی های پرچمدار زیادی مانند سامسونگ و اپل به دنبال این تکنولوژی بودند اما نتوانستند آن را به دست آورد تا در نهایت شرکت چینی ویوو بتواند به این مهم دست پیدا کند. این تکنولوژی تنها در پنل های اولد می تواند کار گذاشته شود چون این نمایشگر ها نور پس زمینه جداگانه نخواهند داشت. اکنون شرکت های معتبر راه های مختلفی را برای تایید هویت افراد در نظر گرفته اند از سنسور اثر انگشت معمولی تا تشخیص چهره سه بعدی و دو بعدی و اسکنر عنبه چشم. اما همه آنها در حالت های خاص مشکلات خود را دارند و به نظر می رسد ویوو بهترین را انتخاب کرده است.