اخبار تکنولوژی و فناوری اطلاعات

پیام رسان واتس اپ هم در ایران با اختلال روبرو بود: آیا فیلتر شد؟

0 455

دیروز در مطلبی به فیلترینگ و قطعی دو نرم افزار پیام رسان تلگرام و اشتراک عکس و ویدیو اینستاگرام پرداختیم و گفتیم که دلیل آن به علت مسائل مهم امنیتی بوده است. حال با قطع شدن اینستاگرام و تلگرام مثل اینکه جمعیت زیادی از کاربران به سوی واتس اپ رفته بودند که امروز هم از بیشتر نقاط کشور گزارش هایی مبنی بر اختلال در این پیام رسان به گوش رسید. آیا واتس اپ هم فیلتر می شود؟

10 دی ماه 96 بود که دولت تصمیم به قطع و فیلترینگ تلگرام و اینستاگرام گرفت و امروز 11 دی ماه 96 هم اختلالات شدید در واتس اپ به وجود آمده که نشان از قطعی موقت این پیام رسان دارد. البته دیشب وزیر ارتباطات به میان رسانه ها آمد و قطعی در تلگرام را موقتی دانست و علت آن را شرایط خاص دولت در زمان حال دانسته است.

فیلتر واتس اپ

دلایل اصلی فیلترینک واتس اپ چیست؟

با پرس و جو از مسئولان دولتی درباره قطعی واتس اپ آنها از فیلترینگ این پیام رسان اظهار بی اطلاعی کردند و آن را یک اختلال جهانی در این نرم افزار دانسته اند. البته به دلیل سال نو میلادی در سراسر جهان پیام های تبریک بسیار زیادی در این پیام رسان رد و بدل شده است که می تواند یک دلیل برای قطعی موقت این پیام رسان محبوب جهانی باشد. طبق اخبار جدید در کشورهای ترکیه و امارات هم کاربران گزارش قطعی های موقتی را ارسال کردند ولی تداوم آن مثل قطعی در ایران نبوده است و رفع شده.

با این حال هنوز نمیتوان گفت که واتس اپ در ایران فیلتر شده چون هیچ خبر جدی از سوی مسئولان صادر نشده است و امکان دارد طی ساعات آینده این نرم افزار به شرایط عادی خود برگردد. در صورتی که اخباری جدید به دست ما برسد حتما آن را با شما کاربران عزیز تک فاکس در میان خواهیم گذاشت تا از آخرین خبر ها درباره قطعی واتس اپ مطلع شوید.

البته باید به این نکته هم اشاره شود که این پیام رسان ها و نرم افزار ها در متشنج کردن اوضاع در خیابان های کشور تاثیر بسزایی داشته اند و دست های پشت پرده آنها نمی خواهند مردم رنگ آرامش را بچشند.