سازنده سرویس پرمخاطب تلگرام: واتس اپ امن نیست

0
2147
مدیر تلگرام در این رابطه می گوید: نصب واتس اپ روی گوشی تان، مثل این است که همه اطلاعاتتان که شامل عکس ها، فیلم ها و متن ها است را، در اختیار جاسوس ها گذاشته اید. پاول دوروف می گوید: سال گذشته واتس اپ از مشکل نرم افزاری ای پرده برداشت که نشان می داد، تنها با یک تماس ویدئویی، تمام اطلاعات گوشی شما در معرض خطر قرار می گیرد و هربار که یکی از مشکلات امنیتی این اپلیکیشن برطرف می شود، راه نفوذ جاسوسی جدیدی جای قبلی را می گیرد.
او خاطر نشان می کند: به دلیل در دسترس نبودن کد برنامه واتساپ، امکان تحقیق بر روی مجراهای نفوذ آن وجود ندارد و البته این عدم انتشار کد، تصادفی نیست و دلیل اصلی آن مخفی نگه داشتن این کد جهت عدم مطالعه دقیق آن توسط متخصصان است که این موضوع کاملا بر خلاف سیاست های تلگرام می باشد.
به گزارش اخبار تکنولوژی تک فاکس، مدیر تلگرام دلیل وجود راه های نفوذ در واتس اپ  و حتی شرکت مادر آن فیسبوک را، فعالیت ۱۰ ساله این شرکت مستقر در آمریکا می داند و می گوید: در سال ۲۰۱۶ که تنها برای یک هفته تیم ما در آمریکا کار می کرد، حداقل سه بار از طرف FBI مورد هجوم قرار گرفت. FBI و این قبیل آژانس های امنیتی، دلیل الزام وجود این منافذ اطلاعاتی را پیش گیری از فعالیت های تروریستی عنوان می کنند، حال آنکه این راه های جاسوسی توسط هکرها و دولت های قدرتمند نیز قابلیت دسترسی داشته و حتی می توان این طور گفت که علت تمایل این دولت ها به استفاده از واتس اپ و ممنوعیت تلگرام در کشورهایشان نیز همین است.
دوروف؛ انگیزه اش از کار روی تلگرام در سال ۲۰۱۲ را، دسترسی به پیام های مخاطبین واتس اپ حتی توسط ادمین های WI-FI عنوان می کند و می گوید: در ۶ سال فعالیت تلگرام، هیچ نقص امنیتی مهمی در آن نبوده است و هیچگونه اطلاعاتی از مخاطبین این اپلیکیشن در اختیار دیگران قرار نگرفته است؛ در حالی که واتس اپ و فیسبوک به راحتی این اطلاعات را در اختیار هر شخصی که ادعای فعالیت ضدتروریستی یا دولتی داشته است، قرار داده اند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید