اخبار تکنولوژی و فناوری اطلاعات
تک فاکس اخبار تکنولوژی و فناوری

درباره تک فاکس

جهان امروز به سرعت در حال تغییر است و هر روز جنبه های جدیدی از تکنولوژی در آن پدیدار می شود، به همین دلیل عصر حاضر را عصر تکنولوژی می دانند. تکنولوژی در لغت یونانی از techne و logia تشکیل شده‌ است که به ترتیب به معنای هنر و علم و دانش می باشند. امروزه استفاده از واژه تکنولوژی نسبت به ۲۰۰ سال گذشته تغییر کرده است چرا که در قرن بیستم این واژه در زبان انگلیسی غیر معمول بود و معمولا به توصیف هنرهای مفید می پرداخت. امروزه واژه تکنولوژی بیانگر شیوه ساخت ابزارها، دستگاه ها و فرآیندهایی است که مشکلات انسان را برآورده می کنند و به طور کلی برای راحت تر کردن زندگی بشر ساخته می شوند. استفاده از مفهوم امروزی تکنولوژی بعد از انقلاب صنعتی رواج بیشتری یافت. از نیمه دوم قرن بیستم و همزمان با پایان یافتن عصر صنعتی تحولات تکنولوژیکی آغاز شد. می توان گفت که با ورود رایانه به عرصه زندگی انسان تحول بزرگی در تمام جنبه های زندگی ایجاد شد. در ادامه با وارد شدن اینترنت انقلاب بزرگی در زندگی انسان ایجاد شد که همه ابعاد زندگی را دگرگون ساخت و بدین ترتیب اصل تکنولوژی آغاز شد، عصری پر آشوب که خواسته یا ناخواسته سبک جدیدی از زندگی بشر در آن شکل گرفت.

یکی از مهمترین تاثیرات تکنولوژی در زندگی انسان، تغییر سبک زندگی است که توانسته است سلایق و زیبایی شناختی بشر را به طور کامل عوض کند. بنابراین می توان گفت که با تغییر سبک زندگی توسط تکنولوژی امروزه به طور کامل محیط زندگی تغییر کرده است و یک نظام اخلاقی جدید که مبتنی بر عضویت در یک نظام تکنولوژیک است، ایجاد شده است. امروزه با حضور تکنولوژی، انسان ها هویت تازه ای پیدا کرده اند و به بازیگران عرصه تکنولوژی مبدل شده اند.

تکنولوژی امروزه بخش لاینفک زندگی انسان می باشد و زندگی را در قالب های گوناگون  متحول کرده است. امروزه  وابستگی انسان به تکنولوژی هایی نظیر تلفن های همراه، اینترنت، لپ تاپ و غیره انکار ناپذیر است. بنابراین شناخت مفاهیم مربوط به تکنولوژی و ابزارهای آن ضروری به نظر می رسد و همین ضرورت سبب تولد تک فاکس شد.

تک فاکس فروردین ماه ۱۳۹۶ شروع به کار کرد و هدف از ایجاد آن، ایجاد یک مجله خبری معتبر و منحصر به فرد در زمینه تکنولوژی و فناوری اطلاعات و بررسی و ارایه مقالات مفید، مطالب آموزشی و پوشش نمایشگاه های داخلی و خارجی می باشد. امید است که تک فاکس بتواند با در اختیار گذاشتن اطلاعات به روز و کارآمد، گام مفیدی در جهت پیشرفت در حوزه تکنولوژی و خدمات رسانی بردارد، چرا که ما در تک فاکس معتقدیم که با بالا بردن سطح علمی هموطنان خود می توانیم نقشی هر چند کوچک را در پیشرفت ایران درعصر تکنولوژی، برداریم.

تیم نویسندگان

فاطمه پورصالحی

مشاهده تمای مقالات

فرزاد صوفی

دانشجوی دوره کارشناسی حسابداری
علاقه مند به کامپیوتر و صاحب…

مشاهده تمای مقالات

مژده معاضدیان

مشاهده تمای مقالات

زهرا چوگانی

مشاهده تمای مقالات

یوسف رمضانی

آذر ماهی، عاشق فناوری و اطلاعات. بُعد نگری بنده به تکنولوژی،…

مشاهده تمای مقالات

آرتا سیدزاده

مشاهده تمای مقالات

محمود مرادبیگی

لیسانس مکانیک گرایش سیالات و علاقه مند به حوزه تکنولوژی به ویژه…

مشاهده تمای مقالات