۲ میلیارد دلار جایزه دولت آمریکا برای کسی که به ماه سفر کند

0
15518

دولت امریکا اعلام کرده است به کسی که برای اولین بار بتواند به ماه سفر کند و درآنجا مستقر شود ، ۲ میلیون دلار جایزه اهدا میکند. ایلان ماسک در اخرین توئیت خود با موافقت این طرح که توسط Newt Gingrich (سیاستمدار آمریکایی) مطرح شده بود ، اعلام کرد.

به نقل از تک فاکس ، این طرح برای اولین بار توسط نشریه پولیتیکو به چاپ رسیده بود. و با هدف به حداقل رساندن بودجه های دولتی در اکتشافات فضایی انجام گرفته است. در این طرح شماری از جمهوری خواهان، مشاوران ناسا و حتی هنرپیشه فقید مایکل جکسون نیز سهیم هستند.

بخشی از این طرح را با هم میخوانیم:

هزینه برآوردی ساخت یک مقر در ماه حدود ۵۰ تا ۵۰۰ میلیارد دلار برآورد شده بود. پس آن چندین شرکت خصوصی امادگی خود را برای این کار اعلام کردند. و ما برآن شدیم تا امکانات و تجهیزات سکونتی را از این شرکت های خصوصی با هزینه کمتر خریداری کنیم.

یکی از مشاوران این طرح به نام Gingrich افزود: نیمی از این جایزه قرار است به شرکتی تعلق گیرد که بتواند یک سکونتگاه جادار به ماه انتقال دهد. و بخش دیگر این جایزه به شرکتی داده میشود که بتواند مدیریت این سکونتگاه را به نحو احسن انجام دهد.

جالب است بدانید شرکت هایی که در این طرح اعلام آمادگی کرده اند شامل : اسپیس ایکس تحت مدیریت ایلان ماسک، بلو اوریجین زیر نظر بزوس، بوئینگ و لاکهید مارتین هستند.

ناسا در اعلامیه اخیر خود گفته بود که تا سال ۲۰۲۴ به ماه میرود و پروژه آرتمیس حدود ۲۰ تا ۳۰ میلیارد دلار بودجه خواهد داشت. پیش تر دونالد ترامپ از موفقیت های ناسا در این زمینه اظهار ناامیدی کرده بود. وی هنوز هم نظر رسمی خود رادر مورد این طرح بیان نکرده است.

برای دیدن دیگر خبرها به صفحه فناوری و تکنولوژی مراجعه کنید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید