هشدار اپل در ارتباط با سیاست های مرورگر سافاری

0
2501

سیاست های جدید اپل در ارتباط با ردیابی شدن کاربران در اینترنت توسط تبلیغات و وبسایت ها به شدت پیگیری خواهد شد. این همان چیزی است که اپل آن را وعده داده و جزو خط مشی خود در سافاری قرار داده است.

اپل گفته است که به شدت با خاطیان خط مشی خود مخالفت خواهد کرد. و این مورد درباره مرورگر سافاری کاملا اجرا خواهد شد.

به گزارش تک فاکس،روز چهارشنبه ، شرکت اپل در اعلام سیاست های خود بیان داشت که مرورگر سافاری به مسدود کردن تبلیغات و جلوگیری ازردیابی توسط شرکت های تبلیغاتی میپردازد. سافاری این اقدام را از دو سال پیش آغاز کرده است. و بطور جدی با اخلالگران این روند برخورد خواهد کرد. مرورگر Brave از سه سال پیش و فایر فاکس از ماه ژوئن این اقدام را آغاز کرده بودند.

شرکت های مشابه نظیر مایکروسافت و گوگل در کروم نیز در حال توسعه فناوری های دیگری نظیر سافاری هستند. با این حال شرکت های تبلیغاتی با استفاده از fingerprinting (بکارگیری اطلاعات بدست آمده از نحوه‌ی استفاده‌ی کاربر از اینترنت) میتوانند براحتی این سیاست ها را نادیده بگیرند.

مرورگر سافاری از کوچک‌ترین شکاف‌های نشت اطلاعاتی هم چشم‌پوشی نمی‌کند

شرکت اپل این سیاست ضد ردیابی را یک نوع سوء استفاده از آسیب پذیری می داند و قرار است برای کسانی که آن را نادیده میگیرند محدودیت هایی را در نظر بگیرند. در واقع اپل از طریق سافاری قصد دارد تا مانع از نشت اطلاعات به بیرون شود. و از طریق سافاری به مجازات اخلالگران بپردازد. مدیر پروژه ردیابی اطلاعات اپل در توئیتی گفته است: این سیاست همان سیاست ضد ردیابی سابق فایرفاکس است. که دوباره زنده شده است.

البته مدیران دیگر شرکت ها با این اقدام موافق نبوده و آنرا نوعی برخورد و تقابل میان غول ها تشبیه کرده اند. اپل هنوز پاسخی به درخواست ها و اعتراضات انجام شده نداده است.

برای دیدن دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی مراجعه کنید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید