روش آپدیت ویندوز ۱۰ توسط مایکروسافت تغییر یافت

0
30186

روش آپدیت ویندوز ۱۰ بعنوان جدیدترین نسخه ویندوز مایکروسافت تغییر خواهد کرد.مایکروسافت در تصمیمات خود اعلام کرده است که برای آپدیت ویندوز ۱۰ برنامه دیگری دارد.

آپدیت ویندوز - مایکروسافت

در اخبار جدیدی که توسط این شرکت منتشر شده، قرار است به جای دو به روز رسانی عمده در طول سال، آنها را به دو صورت عمده و جزئی انجام دهد. که بروز رسانی عمده در فصل بهار سال بعد و دیگری که جزئی بوده و تنها در جهت بهبود عملکرد ویندوز است در پاییز امسال منتشر و در دسترس کاربران قرار میگیرد.

شیوه ارائه به روز رسانی ویندوز ۱۰ از ابتدا تاکنون

تابحال انتشار به روز رسانی پیش نمایش ویندوز ۱۰ از طریق برنامه ویندوز اینسایدرها بوده است.اینسایدرها دو دسته اند.اینسایدرهای Fast و اینسایدرهای Slow.

گروه اول کاربرانی هستند که برای دریافت بروزرسانی ها در صف اول قرار دارند و از تغییرات آن باخبرند.گروه دوم کسانی هستند که نسبت به گروه اول با کمی تاخیر از تغییرات و بروزرسانی ها مطلع میشوند. اما پیش از کاربران عادی از نسخه نهایی استفاده خواهند کرد.

شیوه کار در انتشار بروزرسانی ویندوز بخ این صورت بوده که ابتدا اینسایدرهای Fast نسخه جدید را دریافت میکردند و پس از استفاده حدکد ۴ هفته ای و بررسی و برطرف کردن باگ های آن، بیلد پیش نمایش برای گروه دوم منتشر می شده است.

سیستم جدید دریافت بروزرسانی ویندوز ۱۰

در سیستم جدید، مایکروسافت برنامه دیگری را در نظر گرفته است. این بار اینسایدرهای Fast قرار است در بهار سال آینده میلادی ( ۲۰H1) مستقیما بروزرسانی ویندز را دریافت کنند و این اسایدرهای Slow هستند که در نیمه دوم سال ۲۰۱۹ با باگ ها و مشکلات اولیه بروزرسانی مواجه خواهند شد.

گرگ کایزر، یکی از اعضای وبسایت Computer World تغییرات رخ داده را درازمدت ارزیابی کرده و گفته است مایکروسافت برنامه ای بلندمدت برای آنها دارد. با توجه به اعلام های انجام شده، بروزرسانی پاییز امسال بصورت جزئی و تمها تمرکز بر عملکرد جزئیات بوده و بروزرسانی عمده در سال بعد انجام خواهد شد.

آنچه که از این موضوع میتوان استنباط کرد کاهش تعداد بروزرسانی های عمده و در نتیجه ارائه یک ویندوز با ویزگی های حساب شده خواهد بود.از طرفی تمرکز بر بروزرسانی سیستم عامل ردموندی ها، تجربه کاربران این رده را افزایش خواهد داد.

جان ویلکاکس از مایکروسافت در این باره گفته است: عملکرد جدید مایکروسافت بر اساس یک سیستم CFR ( کنترل انتشار قابلیت ) انجام شده و هدف آن دریافت بازخورد بهتر از کیفیت بیلدهاست. اما توجه داشته باشید که اینسایدرهای Slow ویژگیهای جدید را نخواهند دید.

پس نتیجه گیری خواهد شد که با شیوه جدید ارائه بروزرسانی ها، اینسایدرهای Fast زمان پشتیبانی بیشتری را داشته اما نسخه پرمشکل تر و پرباگ تری را در اختیار خواهند داشت در حالیکه اینسایدرهای کند مشکلات کمتری را با هدف ارتقاء عملکرد سیستم دریافت خواهند کرد.

برای دریافت نسخه های جدید بروزرسانی ویندوز با تک فاکس همراه باشید.

 

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید