Windows Core OS یک سیستم عامل مدرن ابری

0
2808

مایکروسافت تا کنون اطلاعاتی در مورد این سیستم عامل افشا نکرده است. اما اخبار و اطلاعات موجو.د نشان می دهد که Windows Core OS قرار است یک سیستم عامل با رویکرد ابری باشد.

به گزارش تک فاکس، به نظر میرسد این شرکت در سال جدید به سکوت خود ادامه خواهد داد. اما با توجه به نزدیک شدن زمان رونمایی این سیستم عامل شاهد بالا گرفتن شایعات در این مورد هستیم. مایکروسافت قرار است در آینده خود را برای دستگاههای جدید و فرم فکتورهای به روز آماده کند. همانند آنچه در سرفیس‌‌هاب و هولولنز مشاهده کرده بودیم.

اما آنچه که یکی از مهندسان نرم افزار این شرکت حساب کاربری لینکدین خود منتشر کرده است جالب توجه است که در اینجا قرار میدهیم. این مهندس نرم افزار در اطلاعات معرفی خود می نویسد:

برنامه‌نویس باتجربه ++C و متخصص در توسعه‌ی سیستم‌های عامل مدیریت‌پذیرِ ابری.

سازنده‌ی قابلیت‌های مدیریت‌کننده دستگاه‌های تحت فناوری آژور و پروتکل‌های محصولات اینترنت اشیاء، دستگاه‌های نسل بعدی Windows Core OS، ویندوز دسکتاپ، هولولنز و ویندوز سرور.

در پروفایل یکی دیگر از کارمندان این شرکت اما این بار در بخش Storage Space میخوانیم:

توسعه‌دهنده  API‌های داخلی Backspace برای مدیریت فضاها به‌وسیله‌ی نسخه‌های سطح‌ بالای متادیتا که روی نسخه‌های سطح پایین ویندوز برای Windows Core OS قرار دارند.

مشخصات سیستم عامل Windows Core OS

آنچه که در توضیحات این دو مدیر شرکت مایکروسافت مشخص است اینکه در هر دو پروفایل نام ویندوز Core OS امده است و هم اینکه این دو نفر از تعاریف خود از سیستم‌عامل مدرن، اتکا به سرویس‌های ابری و استفاده از قدرت این فناوری اشاره کرده بودند، احتمالا Windows Core OS قرار است از فناوری های مبتنی بر اینترنت مانند فناوری های ابری بهره ببرد.

استفاده از رویکرد ابری توانایی قابل توجهی است که میتواند به افزایش عملکرد در دستگاههای قابل حمل منجر شود. حال باید دید در آینده این سیستم عامل با چه ویژگی هایی عرضه خواهد شد.

برای دیدن دیگر خبرها به صفحه اخبار تکنولوژی مراجعه کنید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید